Everton – Sunderland 6:2 (kon.) | Southampton – Bournemouth 2:0 (kon.)
Everton FC
6:2 (2:1)
Sunderland AFC
Nedeľa 01.11.2015, 14:30 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 11. kolo

Zápas v Liverpoole sa skončil. Druhý polčas priniesol päť gólov a niekoľko ďalších veľkých príležitostí na oboch stranách. V 50.minúte vyrovnal na 2-2 Fletcher a zdalo sa, že dnešný zápas bude ešte napínavý. To však bolo zo strany Sunderlandu všetko, a potom začali dávať góly už iba domáci. V 55.minúte si dal vlastný gól Coates, a v 60. minúte zvýšil na 4-2 Lukaku. O 2 minúty neskôr pridal piaty gól Koné, a rovnaký hráč upravil na 6-2 v 76. minúte. Koné teda v dnešnom zápase predviedol hattrick, a domáci celkovo šesť skvelých gólov. Everton bol v dnešnom zápase jasne lepším tímom, a zaslúžene získava 3 body.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (16:27:59)

90+3

90+3
    Prebieha posledná minúta dnešného zápasu. Loptu majú hráči Evertonu, ktorí smerujú do poslednej akcie.

90+2
    Rohový kop Sunderlandu nepriniesol žiadnu príležitosť, a hra sa presunula do stredu ihriska.

90+1
    Defoe dvakrát preveril brankára Howarda dobrými strelami, a po druhej nasleduje rohový kop pre Sunderland.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90
    Galloway vidí žltú kartu za faul na hráča Sunderlandu.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Domáci znova zamierili pred bránu Sunderlandu a vybojovali si rohový kop. Predtým sa v šanci ocitol Watmore, ale brankára Howarda nedokázal prekonať.

89
    Ďalšia akcia Evertonu, ale tá sa končí odpískaným ofsajdom. Loptu získavajú hráči Sunderlandu.

88
    Mirallas nečakane vypálil z 12 metrov, ale jeho pekná strela smerovala vedľa ľavej žrde.

87
    Záverečné minúty dnešného zápasu už neprinášajú nič zaujímavé. Domáci sa uspokojili s 6 gólmi, a hostia by síce radi pridali aspoň tretí gól, ale dnes jednoducho na Everton nestačia.

86
    Akcia Sunderlandu nevyšla, po tom ako center z ľavej strany len preletel pokutové územie Evertonu.

85
    Oba tímy produkujú v posledných minútach veľa nepresných prihrávok, a tak sa hrá prevažne medzi 16kami.

84
    Po akcii Watmora zahrávali hostia rohový kop, ale ten nepriniesol žiadne ohrozenie domácej brány.

83
    Domáci začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici.

82
    Hostia sa ešte pokúšajú pridať tretí gól, ale Larsson nepodarenou strelou neprekonal hráčov stojacich pred bránkovou čiarou Evertonu.

81
    Zaplnený Goodison Park dnes sleduje skvelý zápas. Domáci predvádzajú výborný futbal, a so svojim výkonom ako aj výsledkom môžu byť spokojní.

80
    Do konca dnešného zápasu ostáva ešte 10 minút. Oba tímy už vyčerpali všetky striedania, a tak dohrajú zápas v súčasnom zložení. Druhý polčas je bohatý na góly, a tak sa možno v posledných minútach dočkáme ešte nejakého v sieti Sunderlandu.

79
    Akcia Sunderlandu skončila ofsajdom, a tak majú loptu znova hráči Evertonu.

Patrik Saloky

Góly: 19. Deulofeu, 31. Koné, 55. Coates (vla.), 60. R. Lukaku, 62. Koné, 76. Koné – 45+4. Defoe, 50. S. Fletcher

Karty:   54. Deulofeu (EVE), 54. Stones (EVE), 90. Galloway (EVE) – 18. Defoe (SUN), 58. Rodwell (SUN)

Everton FC: Howard – Coleman, Stones, Ra. Funes Mori, Oviedo (25. Galloway) – McCarthy, Barry – Deulofeu (65. Mirallas), Barkley, Koné – R. Lukaku (78. L. Osman).
    Náhradníci: Robles – Mirallas, Lennon, Naismith, L. Osman, Galloway, D. Gibson.

Sunderland AFC: Pantilimon – Jones, Brown, Coates, van Aanholt – Yedlin (64. Seb Larsson), Cattermole (38. Rodwell), M'Vila, Johnson – S. Fletcher (75. Watmore), Defoe.
    Náhradníci: Mannone – Seb Larsson, Rodwell, Jordi Gómez, Watmore, Lens, Graham.

Rozhodca: Andre Marriner- S.Ledger, R.West