Jo-Wilfried Tsonga
Jo-Wilfried Tsonga (16)
0
2 4
cz Nedeľa 18.10.2015, 10:43ATP Šanghaj - Rolex Shanghai Masters (tvrdý povrch) • Finále

Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji Vám krásné prožití dnešního, pokud možno odpočinkového dne. Nashledanou. (12:05:52)

Po jasné první sadě, kterou Djoković ovládl hladce za třicet minut po výsledku 6:2, se ve druhém setu dlouho hrálo zcela vyrovnaně, Až za stavu 4:4 přišla velká chyba Tsongy, který brejkbol soupeře nedokázal odvrátit a po dvojchybě nakonec ztratil svůj servis, což se ukázalo jako klíčový okamžik celého utkání. Djoković již následně utkání doservíroval do vítězného konce a po právu se může radovat z dnešního vítězství.

Novak Djoković vítězí v dnešním finálovém souboji na turnaji v čínské Šanghaji nad svým soupeřem, francouzským tenistou Jo-Wilfriedem Tsongou ve dvou setech, 6:2 a 6:4 a po zásluze získává letošní již devátý titul.

Konec zápasu

6:4
    Novak Djoković si došel pro poslední míček turnaje, když po servisu ven z kurtu nadvakrát uspěl s forhendem do rohu dvorce, který již Tsonga nedokázal vměstnat zpět do vymezeného prostoru!

40-0
    Tři mečboly pro Novaka Djokoviće, který po dobrém podání znovu zakončoval do volného dvorce!

30-0
    Výtečný servis ven z kurtu, return Tsongy do kříže a následně Srb trefil dalším křižným zásahem volný dvorec.

15-0
    Djoković začíná skvěle, po jeho podání Francouz poslal míček z returnu jen do sítě.

5:4
    Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković a to na vítězství v celém turnaji!

5:4
    Tsonga je po ztrátě svého podání hodně frustrovaný a živě diskutuje se sudím na umpiru ohledně jeho nejistoty při určení jednoho sporného míče.

5:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:4
    Nejhorším možným způsobem ztrácí Tsonga svůj servis, neboť poslední fiftýn pustil Djokovićovi zcela zdarma po své dvojchybě!

A-40
    Znovu si sbíhal Tsonga po servisu na síť, jenže tentokrát to nevyšlo! Djoković zahrál Francouzovi přímo pod nohy a ten už nestihl zareagovat!

40-40
    Delší výměnu od základní čáry nakonec získal Tsonga pro sebe, když seběhl na síť a přesným kraťasem nedal Djokovićovi šanci!

A-40
    Tsonga jen mírně naliftoval svůj forhend a toho hned Djoković využil k vítěznému úderu do rohu dvorce! Další brejkbol pro Srba!

40-40
    Jenže Francouz si dokáže v kritické chvíli pomoci servisem, ten sice nyní Djoković vybral,ale dalším úderem již kurt netrefil.

40-30
    A pozor, možná klíčový okamžik tohoto zápasu! Tsonga pokazil forhend z téčka, který trefil jen pásku a Djoković má možnost brejkbolu!