Čeljabinsk – Jugra Chanty-Mansijsk 3:5 (kon.) | D. Moskva – Novokuzneck 4:3 (kon.) | Nižnekamsk – Jekaterinburg 1:2 (kon.)
Viťaz – Novosibirsk 1:5 (kon.) | Záhreb – Vladivostok 3:1 (kon.) | HC Slovan – Chabarovsk 0:1 (kon.)

Vyhrané buly: 33 – 26 (20:46:10)

Utkání končí jasným vítězstvím Novosibirsku, který o zápase rozhodl již v prvních minutách hry. Po šesti minutách hry vedl již 3:0 a v první periodě přidal ještě další dva zásahy. Následně se Víťaz zmohl pouze na jediný gól, a tak tři body putují do týmu, v němž figurují dva češi. A to Salák s Rothem. To je pro dnešek všechno. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.

58:50
    Následně se Novosibirsku nepovedla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění. Pravděpodobně se ale již nic zajímavého nestane.

58:30
    Domácí se osvobodili a dostali se i do akce, ale ztratili kotouč, a tak jej Salák hokejkou odpálil směrem ke svým spoluhráčům.

57:33
    V závěru přichází ještě jednou vyloučení. Za faul kolenem dostává dvě minuty Kokšarov

56:20
    Gubin se sice dostal až před bránu, jenže následně byl vytlačen ke straně a do zakončení se již nepropracoval.

55:02
    A český brankař opět v akci. Puk, který plachtil vzduchem a směřoval za záda Saláka nakonec skončil v jeho lapačce.

54:27
    Hra je hodně rozkouskovaná. Každou chvíli se přerušuje a tempo hry tak výrazně opadá.

53:43
    Golovkov vyslal tažnou ránu z modré čáry. Puk byl tečován a Salák dokázal zakročit v poslední chvíli svým levým betonem.

52:46
    Následně se do sebe pustil Horák společně s Igranovičem a oba hráči dostanou menší tresty za hrubost.

52:34
    Utkání se už spíše dohrává. Je ale sympatické, že fanoušci Víťazu zůstávají a i když příliš nepodporují, chtějí zůstat až do konce.

51:04
    Přesilovka ale hostém dlouho nevydržela. Ridderwall inkasuje dvě minuty za držení.

51:01
    Je tu vyloučení na domácí straně. Za podražení dostává Golovkov menší trest.

50:34
    Kostromitin se natlačil před brankoviště, kde se snažil zakončit z bekhendu. Skvělý Alexejev mu ale skočil pod nohy a puk vypíchl.

49:07
    Nevypadá to na žádné drama, jelikož domácí ztrácejí čtyři góly a to během deseti minut pravděpodobně nedají. Hosté hrají ve velké pohodě.

48:25
    Z podobného prostoru, akorát na druhé straně pálil Golovkov. S jeho pokusem si Salák poradil a Novosibirsk může zaútočit.

47:08
    Naumov vyslal puk k modré čáře, kde si jej převzal Roth, který následně napřáhl. Rána českého obránce byla ale zablokována.

45:59

Martin Doležal

Góly a asistencie: 23. Šitikov – 4. Ullstrom (Monja, Ibragimov), 4. Šumakov (Okulov), 6. Zafjarov (Šalunov), 10. Butuzov (Bobrov), 18. Verešagin (Ullstrom, Monja)

Viťaz Moskovská oblasť: Sateri (Saprykin 5.min) – Peretjagin, Jeronen, Kostromitin, Berďukov, Ježov, Golovkov, Bočkarjov, Vaščenkov – Horák, Kempe, Palola – Musatov, Soloďuchin, Kučerjavenko – Abdullin, Makajev, Afinogenov – Šitikov, Kokšarov, Vyglazov.
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Verešagin, Ibragimov, Alexejev, Roth, Gimajev, Naumov, Menšikov, Ignatovič – Monja, Kopějkin, Ullstrom – Šumakov, Ridderwall, Okulov – Bobrov, Sannikov, Butuzov – Gubin, Šalunov, Zafjarov.