New York RB – Chelsea 4:2 (kon.)
Newtown AFC
1:3 (0:2)
FC Kodaň
cz Štvrtok 23.07.2015, 19:45 • Latham Park, Newtown • Európska liga (predkolá) • 2. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou odvetné zápasy druhého předkola Evropské ligy a my budeme sledovat duel mezi celky Newtown a Kodaní, která je jasným favoritem. Zápas je zajímavý i pro českého fanouška, protože postupující narazí v dalším předkole na Jablonec.

Úvodní zápas v Dánsku ovládl domácí celek, který měl utkání pod kontrolou a nakonec si dokráčel pro vítězství 2:0. O branky se postaral Verbić, který se trefil už ve 3. minutě a druhý zásah přidal šestnáct minutek před koncem Kusk. Kodaň je tedy na dobré cestě za postupem a vypadá to, že v dalším předkole se představí v České republice.

Zápas začíná v 19:45 hodin a my budeme samozřejmě u toho, nenechte si tento duel ujít, bude to ještě zajímavé.

Newtown AFC: Jones – Williams, Sutton (C), Mills-Evans, Edwards – Hearsey, Bounford, Goodwin, Mitchell, Owen – Oswell
    Náhradníci: Perry – Partridge, Cadwallader, Cook, Price, Evans, Harris

FC Kodaň: Andersen – Ankersen, M. Jørgensen, Nilsson, Augustinsson – Kusk, Delaney (C), Toutouh, Verbič – N. Jørgensen, Pourie
    Náhradníci: Christensen – Høgli, Remmer, Mathisen, Wohlgemuth, Henriksen, Felfel

Rozhodčí: Todorov – Valchev, Doynov.
    Hosté dnes obléknou tyto dresy.

Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel tedy začne za malý okamžik.

1

2
    Hostující celek je zatím aktivnější a hned se tlačí dopředu.

3
    Rohový kop pro Kodaň.

4
    Ze svého prvního rohu ale hosté nic nevytěžili a stav zápasu se tedy zatím nemění.

6
    Domácí se zatím vůbec k ničemu nedostali. Hosté jsou od první minuty jasně lepší a stále se tlačí dopředu.
    Oba týmy při nástupu na hrací plochu.

8
    Nyní zahrozili i domácí fotbalisté, kteří nakonec vybojovali rohový kop.

9
    Po rohu se do zakončení dostal Oswell a hostující brankář měl práci, ale zvládl to a nic z toho tedy nebylo.

11
    Žlutou kartu dostává Pourie (FC Kodaň).

13
    Hra se trochu vyrovnala a domácí se začali více tlačit dopředu. Nutno dodat, že Newtown hrozí hlavně z rychlých brejků.

14
    Tak jako nyní. Rohový kop pro domácí.

15
    Ale ani ze svého druhého rohu domácí nic nevytěžili a na první branku stále čekáme.

16
    Následnou akci hostujícího celku zastavil pomezní rozhodčí, protože Pourie byl v ofsajdu.

18
    V první velké šanci se nyní objevil hostující N. Jørgensen, ale Jones vytasil dobrý zákrok a stav zápasu se nemění!

19
    Další ofsajd, ve kterém byl opět hostující Pourie.

20
    Rohový kop pro hosty.

21
    Do zakončení se prodral Delaney, ale ani on netrefil domácí branku.

22
    Další rohový kop pro Kodaň.

23
    Ale ani třetí roh nic nepřinesl. Domácí zatím velmi dobře brání a drží cennou remízu.

25
    Tempo hry malinko opadlo. Hosté jsou aktivnější, ale zatím nic nevymysleli. Domácí bojují a hrají s velkým nadšením.

26
    Žlutou kartu dostává Mitchell (Newtown AFC).

28
    Hosté vybojovali svůj čtvrtý roh, ale ani z něho nedokázali udeřit. Na první branku tak stále čekáme.

29
    Do zakončení se dostal hostující Toutouh, ale jeho pokus postrádal přesnost.

29
    Kodaň právě vstřelila branku!
    Až nyní to dánskému celku konečně vyšlo a jde do vedení. Kusk poslal míč dopředu, kde se k němu dostal MARVIN POURIE, který nezaváhal a překonal Jonese.

30
    Domácí se hned vydali dopředu a vybojovali roh.

31
    Ale ani tento roh nic nepřinesl a Kodaň tak stále vede o jednu branku, kterou před chvíli vstřelil Pourie.

33
    Žlutou kartu dostává Oswell (Newtown AFC).

35
    Nadvakrát to nyní zkusil domácí Hearsey, ale až druhý pokus mu vyšel a nutno dodat, že byl nepřesný a Andersen zasahovat nemusel.

36
    Domácí bojují a tlačí se dopředu, ale kvalita je zatím na straně dánského celku.

37

37
    I tento roh domácí ubránili a hned se vydali dopředu, ale zastavila je nepřesná přihrávka.

39
    Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Tempo hry malinko opadlo a první poločas se pouze dohrává.

40
    Žlutou kartu dostává Mills-Evans (Newtown AFC).

41
    Po faulu zahrávali hosté pokutový kop, k němu se postavil NICOLAI JØRGENSEN a prostřelil Jonese. Kodaň jde tedy do vedení o dvě branky a o postupujícím je asi rozhodnuto.

43
    Domácí zahrávali rohový kop, ale ani tentokrát z něho nic nevytěžili.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45
    Další akci hostů ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

45+1

První poločas je za námi. Dánský celek se dvakrát prosadil, vede tak 2:0 a je téměř jistým postupujícím. Domácí bojují a tlačí se dopředu, ale kvalita je jasně na straně Kodaně, která vede zcela zaslouženě.

Druhý poločas začne přibližně v 20:46.

Hráči jsou zpět na trávníku. Druhý poločas tak začne za malý okamžik.

46

46
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází N. Jørgensen, přichází Remmer.

46
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Toutouh, přichází Høgli.

47
    Hosté se hned vydali dopředu a vybojovali rohový kop.

47
    Ale ani ze šestého rohu nic nebylo.

49
    Další rohový kop pro celek z Dánska.

50
    Tentokrát poslal míč do vápna Augustinsson, ale ani nyní se žádný z jeho spoluhráčů do zakončení nedostal.

52
    Z rohu to nevyšlo, ale po další akci se už hosté potřetí radují. O další branku se postaral agilní a dnes velmi aktivní MARVIN POURIE.

54
    Hosté diktují tempo hry a hraje se hlavně na polovině Newtownu, který ve druhém poločase ještě nic nevymyslel.

56
    Další akce hostujícího celku ale skončila nepřesným centrem a od své branky bude rozehrávat Jones.

59
    Na trávníku se nyní nic neděje. Tempo hry výrazně opadlo a na další šanci stále čekáme.

61
    Jones měl opět práci, ale tentokrát to zvládl, protože Verbič na něj nevyzrál.

63
    Pourie mohl zkompletovat hattrick, ale v dobré pozici trefil pouze brankovou konstrukci!

64
    A opět aktivní Pourie, ale tentokrát domácí branku netrefil vůbec.

66
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Kusk, přichází Henriksen.

67
    Rohový kop pro Newtown.

68
    Do zakončení se natlačil Boundford, ale branku Kodaně trefit nedokázal.

70
    Je před námi posledních dvacet minutek. O vítězi i postupujícím je rozhodnuto, tak uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky.

70
    Newtown právě vstřelil branku!
    Tak dočkáme, protože po další akci se raduje domácí celek. Hráč s číslem 20, tedy TOM GOODWIN, byl na konci všeho a překonal Andersena. Nutno dodat, že domácí si branku zasloužili.

72
    Domácí přidali a nyní jsou lepším celkem. Po další akci budou zahrávat roh.

73
    Míč poslal do vápna Williams, ale nic z tohoto rohu nebylo.

75
    Střídání v týmu Newtown AFC: ze hřiště odchází Goodwin, přichází Cook.

76
    Střídání v týmu Newtown AFC: ze hřiště odchází Owen, přichází Price.

78
    Po rohu domácího celku zakončoval Hearsey, ale branku trefit nedokázal a stav zápasu se nemění.

80
    Je před námi posledních deset minutek. Utkání se v klidu dohrává a moc se toho už zřejmě nestane.

82
    Domácí stále bojují a snaží se ještě něco vymyslet, ale Kodaň pozorně brání.

84
    Střídání v týmu Newtown AFC: ze hřiště odchází Hearsex, přichází Harris.

86
    Pourie to opět vzal na sebe, ale ani tentokrát nemířil přesně a třetí branku tak nevstřelil.

88
    O další střelu se postaral Henriksen, ale ani on se nedokázal prosadit.

89
    Na druhé straně to zkusil Oswell, ale ani jeho projektil nebyl přesný.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+2
    Už se čeká pouze na závěrečný hvizd.

90+3

Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém dominovala hostující Kodaň. Ta dnes vyhrála na hřišti Newtownu 3:1 a zajistila si tak postup do dalšího předkola, kde narazí na český Jablonec. Dánský celek se tak představí v České republice a myslím si, že to bude hodně zajímavý dvojzápas.

To je z mé strany vše, hezký večer. (21:35:07)