Toronto – Ottawa 4:3 (po pr.) | Carolina – NJ Devils 3:1 (kon.) | Montreal – Florida 3:2 (po pr.)
St. Louis – Columbus 2:4 (kon.) | Minnesota – LA Kings 4:1 (kon.) | Colorado – Buffalo 5:3 (kon.)
Vancouver – Dallas 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Washington 2:5 (kon.) | NY Islanders – Detroit 5:4 (kon.)
Ottawa – Florida 2:4 (kon.) | Carolina – Boston 1:2 (po pr.) | Nashville – Calgary 2:5 (kon.)
New York Islanders
5:4 (3:3, 2:1, 0:0)
Detroit Red Wings
Nedeľa 29.03.2015, 23:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Po raketovom začiatku kedy bolo skóre po desiatich minútach 3:3 sa následne dostali do vedenia domáci keď skóroval Nielsen, do dvojgólového vedenia dostal svoj tím v samostatnom nájazde Clutterbuck. Za hostí už len znižoval ruský útočník Datsyuk z dorážky. Islanders si tak pripisujú plný bodový zisk a veľmi dôležitú výhru.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte dobrú noc, Rastislav Štrauch, onlajny.eu (01:37:07)

60:00

59:07
    Oddychový čas hostí.

59:07
    Wings teraz svojho súpera poriadne pritlačili, z pásma ich však pár sekúnd pred koncom vyhnala prihrávka rukou od Helma.

58:23
    Bránka Detroitu už je prázdna!

57:37
    Puk majú na hokejkách hostia, ktorí sa už zrejme nadýchavajú k záverečnému náporu.

56:51
    Tatar hľadal po prihrávke od rusa Datsyuka voľného Helma, toho si ale domáca defenzíva postrážila.

56:18
    Dokonca zápasu ostáva ešte niečo cez tri minúty, dokážú červené krídla dať vytúženy piaty gól a vyrovnať? Alebo sa budú z výhry tešiť domáci hokejisti Isles?

55:12
    Do veľkých príležitosti sa teraz dostávajú hosťujúci hráči, po prihrávke Zetterberga ale Abdelkader Haláka neprekonal.

53:58
    Strelu Hickeyho od modrej čiary zastavil spoľahlivým zákrok striedajúci Howard.

53:10
    Jurčo sa po prieniku dostal aj do streleckého pokusu, ten ale Halák v pohode pokryl.

52:10
    Red Wings zakladajú útočnú akciu opäť až od svojej bránky.

51:00
    Do slušnej šance sa teraz dostala formácia s Tatarom a Datsyukom, Halák ale teraz svoj tím zachraňuje od vyrovnávajúceho gólu.

50:30
    Po ďalšom prerušení hry nasleduje ďalšia, verme posledná reklamná prestávka zápasu.

50:05
    Rovnaký obraz hry môžeme vidieť aj v druhej polovici tretej tretiny, domáci spoľahlivo bránia a nepúšťajú hostí do žiadnych situácií, ktéré by ohrozili gólmana Haláka.

49:11
    Hra je teda prerušená a nasleduje ďalší reklamný brejk.

49:11
    K odrazenému puku sa dostal domáci útočník Martin, Howard pozorný.

48:20
    Detroit je aktívnejším tímom, k žiadnej vyloženej šanci hostí však zatiaľ v tretej tretiny nedošlo.

47:38
    Výborna práca v podaní Tatara, jeho prihrávku ale nedokázal zužitkovať Kronwall, ktorého strela bola zrazená mimo ohrozenia Halákovej bránky.

Rastislav Štrauch

Góly a asistencie: 5. Nelson (Višnovský, Hamonic), 6. Strome (Tavares), 10. Okposo (Tavares, Leddy), 21. Nielsen (Tavares, Leddy), 24. Clutterbuck – 1. Tatar (DeKeyser), 2. Miller (Jurčo, Glendening), 10. Kronwall (Datsyuk), 31. Datsyuk (Tatar, Židlický)

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Strait, Hamonic, Leddy, Boychuk, Visnovsky, Hickey – Lee – Tavares – Bailey, Kennedy – Nelson – Strome, Kulemin – Nielsen – Okposo, Martin – Cizikas – Clutterbuck
    Detroit Red Wings: Mrazek (Howard) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Quincey, Smith, Zidlicky – Abdelkader – Zetterberg – Nyquist, Helm – Datsyuk – Tatar, Miller – Glendening – Jurco, Weiss – Andersson – Pulkkinen

Rozhodca: Jackson, Charron – Gibbs, Cormier