Čile – Bielorusko 23:34 (kon.) | Slovinsko – Brazília 35:32 (kon.) | Irán – Rakousko 26:38 (kon.)
Katar – Španielsko 25:28 (kon.) | Bosna a Hercegovina – Tunisko 24:27 (kon.) | Macedónsko – Chorvátsko 26:29 (kon.)
Macedónsko
26:29 (14:15)
Chorvátsko
cz Streda 21.01.2015, 17:00 • Duhail Handball Sports Hall, Dauhá (Katar) • Majstrovstvá sveta mužov

Dnešní zápas je u konce. Makedonie hodně potrápila jednoho z největších favoritů na celkové prvenství. V průběhu utkání vedla dokonce o čtyři branky, o poločase prohrávala v poměru 14:15. S Chorvatskem hrála vyrovnanou partii až o 40. minuty, kde byl stav 17:17, ovšem poté hrála chvilku ve čtyřech a soupeř si vytvořil rozhodující náskok. Chorvatsko tak vítězí o tři branky a před posledním zápasem ve skupině si zajistilo první místo. Makedonie naopak poprvé ztratila body a na závěr si to rozdá o přímé druhé místo ve skupině s Rakouskem, stačí ji uhrát bod. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (18:36:47)

60
    Konec zápasu. (26:29)

60
    V samém závěru ještě snižuje Filip Lazarov. (26:29)

60
    Makedonci se ještě snaží korigovat, do konce chybí dvacet sekund. Faulován byl Nedanovski. (25:29)

59
    Duvnjak dostal přihrávku na pivota a definitivně rozhoduje, do konce utkání chybí něco málo přes minutu. (25:29)

59
    Na druhé straně se prosadil z levého křídla Nedanovski. (25:28)

58
    Nyní se navíc krásně z devíti metrů prosazuje Duvnjak. (24:28)

58
    Na druhé straně zakončuje přesně rychlý brejk Kiril Lazarov, Makedonii už ale nezbývá příliš mnoho času. (24:27)

58
    Voriho nyní skvěle vychytal Ristovski. (23:27)

57
    Navíc Manaskov zastavil Duvnjaka při rychlém brejku a je také vyloučen, síly se tak vyrovnají. (23:27)

57
    Jenže následně Ailovič vychytal Filipa Lazarova a je po nadějích Makedonie. (23:27)

57
    Dvouminutový trest si nyní musí odpykat Kopljar a to je pro Makedonii ještě šance. (23:27)

57
    Stoilov faulován, po úpravě palubovky budou Makedonci pokračovat v útoku. (23:27)

56
    Chorvatsko ale má Duvnjaka a ten zvyšuje náskok favorita, Makedonie si ještě čtyři minuty před koncem bere oddechový čas. (23:27)

56
    Jiskřičku naděje vykřesal nyní Stoilov a je to o tři trefy. (23:26)

55
    Kopljar prošel středem palubovky a dává Chorvatsku zřejmě definitivní pojistku. (22:26)

55
    Ailovič v hodně důležitou chvíli podržel svůj tým a kryje ránu Kirila Lazarova! Pro Chorvatsko to už vypadá dobře, to si následně bere oddechový čas. (22:25)

54
    Tlak Makedonců přibržďuje krásnou střelou Duvnjak. (22:25)

53
    To se Makedoncům povedlo po nádherné nahrávce na pivota a následné snadné střele N. Markoskiho. (22:24)

53
    Další skvělý zákrok Ristovskiho, Makedonci už jsou kompletní a mohou snížit na rozdíl pouhých dvou branek. (21:24)

Viktor Sandev

Macedónsko: 16 Ristovski, 20 Angelov – 3 Manaskov, 4 Vugrinec, 5 Stoilov, 7 K. Lazarov, 9 Jonoski, 13 Mirkulovski, 14 V. Markovski, 15 Z. Mojsoski, 17 N. Markoski, 18 N. Mojsoski, 21 Pribak, 22 Georgievski, 23 F. Lazarov, 24 Nedanovski
    Chorvátsko: 16 Ivič, 25 Alilovič – 5 Duvnjak, 7 Štepančič, 8 Kopljar, 9 Vori, 10 Gojun, 13 Horvat, 18 Karačič, 20 Bičanič, 26 Strlek, 27 Čupič, 28 Musa, 29 Ninčevič, 32 Sliškovič, 34 Brožovič

Rozhodca: Václav Horáček, Jiří Novotný (oba CZE)