Chabarovsk – Čerepovec 4:5 (kon.) | Vladivostok – Novgorod 4:1 (kon.) | Novosibirsk – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
Jekaterinburg – Metallurg Magnitogorsk 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 2:4 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Barys 1:2 (kon.)
Togliatti – Ufa 0:2 (kon.) | Nižnekamsk – Kazaň 2:3 (kon.) | D. Moskva – Viťaz 6:4 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Utorok 30.09.2014, 17:00 • Ľadový dvorec Neftechimik, Nižnekamsk • KHL

Skončilo nám derby v Tatarstane a domáci Neftechimik naštartovaný po prvej tretine svoje vedenie neudržal. Hostia vyrovnali a v tretej tretine pridali gól, ktorým berú z ľadu svojho rivala všetky tri body. Domácim nepomohla ani 93 sekundová hra bez brankára a tak domáci fans odchádzajú zo zápasu smutní. Pekný večer všetkým želá Vladimír Korduliak. (19:27:38)

60:00

59:31
    Domáci sa snažia vytvoriť si streleckú pozíciu, zatiaľ sa im to nedarí a hostia na čas poslali puk do stredného pásma.

58:55
    Dnešné stretnutie sleduje 5.500 divákov.

58:27
    Power play domácich, Kolppanen už vykorčuľoval na striedačku.

58:11
    Hostia stále pozične veľmi dobre bránia a puk držia na svojich hokejkách, domáci tím ich nevie dostať pod tlak.

57:12
    Ani Sexton nedokázal vyrovnať a zápas poslať do predĺženia, budú hrať domáci power play?

56:28
    Milovzorov od pravého kruhu pálil, Nilsson puk zrazil za svoju bránku a domáci stále pri puku.

55:37
    Domáci v plnom počte a čas do klaksónu sa blíži, uvidíme tlak domácich hráčov v pásme hostí?

55:06
    Kornejev spoza kruhov pálil, Kolppanen jeho puk v pokľaku kryje medzi betóny.

54:41
    Hostia v plnom počte a teraz budú hrať svoju presilovú hru.

53:37
    Sily na hracej ploche sa nám vyrovnajú, za podrazenie už sedí na trestnej lavici Rybin.

53:11
    Hráči Neftechimiku ešte ani raz v tejto presilovke neohrozili gólmana Nilssona, hostia bránia svoje oslabenie.

52:41
    Medvedev si za seknutie pôjde sadnúť na dve minúty na trestnú lavicu, skrátia mu domáci ten pobyt tam?

51:14
    Svitov vystrelil spoza pravého kruhu, Kolppanen puk umne zrazil do rohu klziska.

49:49
    Hra akoby strácala na tempe, hostia držia puk na svojich hokejkách a snažia sa domácich borcov držať na dištanc od Nilssona.

48:11
    Chochriakov domácu arénu nedokázal potešiť, jeho puk spoza kruhov Nilsson ukryl vo svojom výstroji.

47:26
    Medvedev od modrej od mantinelu poslal puk na Kolppanena, s týmto pukom si gólman poradil a ukryl ho vo svojej lapačke.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 1. J. Alševsky (Alševsky, Chochriakov), 14. Sexton (Belov) – 23. Malychin (Varnakov, Heshka), 32. Nikulin (Mirnov, Kosticyn), 43. Pesonen

Neftechimik Nižnekamsk: Kolppanen (Sudnicin) – Belov, Jevsejenkov, Berezin, Kosmačov, Bryncev, Bilalov, Mnatsyan – Sexton, Stapleton, Milovzorov – Hennessy, Klimenko, Stepanov – Rybin, Truňov, Kulikov – S. Alševsky, Chochriakov, J. Alševsky
    Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Musin, Medvedev, Nikulin, Kornejev, Denisov, Rylov, Pajgin, Heshka – Pesonen, Malychin, Varnakov – S. Kosticyn, Azevedo, Mirnov – Bodrov, Obuchov, Svitov – Möller, Burmistrov, Petrov

Rozhodca: Hofman, Zacharov – Zacharenkov, Morozov

Diváci: 5.500