Švajčiarsko – Rusko 0:5 (kon.) | Francúzsko – Kanada 3:2 (1:0 po s.n.) | Slovensko – Česko 2:3 (po pr.)
Bielorusko – USA 1:6 (kon.)
Slovensko
2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Česko
Piatok 09.05.2014, 19:45 • Čižovka Aréna • Majstrovstvá sveta

Ja sa s vami pre dnešok lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera.

Najlepším hráčom Česka je Ondřej Němec.

Najlepším hráčom Slovenska bol vyhodnotený Ján Laco.

Klepiš rozhoduje.

61:50
    Česko dalo gól!
    Nuž ako toto napísať. JAKUB KLEPIŠ sa vrútil s pukom do pásma a od modrej čiary prestrelil Jána Laca. Škoda, ale dnes sa rozhodne nemáme za čo hanbiť. Asistencie: Vitásek, Ševc.

60:42
    Hokejisti Česka začínajú postupný útok za bránkou Alexandra Saláka, Ján Laco musí byť veľmi pozorný.

60:01
    Aj úvodné vhadzovanie v predĺžení patrí hokejistom Česka.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Nuž, skončila sa tretia tretina zápasu Slovensko – Česko a nás čaká predĺženie, o ktoré sa v 58. minúte postaral Jaromír Jágr. Nasleduje krátka pauza a predĺženie, ktoré bude trvať päť minút.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:39
    Rázna strela Hertla len tesne minula Lacovu bránku, v hale to len tak zahučalo.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:11
    V aréne ostalo ticho, naši fanúšikovia sa však opäť preberajú.

Jágr vyrovnáva na 2:2.

57:53
    Pekná akcia Česka bohužiaľ končí v našej sieti. Ondřej Němec našiel z pravej strany JAROMÍRA JÁGRA, ktorý puk poslal medzi betóny Jána Laca a ten bol bezmocný.

57:52
    Boje zúria za bránkou Jána Laca.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 26. Miklík (Tatar), 36. Viedenský (Miklík, Réway) – 7. Němec (Hudler, Červenka), 58. Jágr (Němec), 62. Klepiš (Vitásek, Ševc)

Slovensko: Laco (Janus) – Sloboda, Ďaloga – Čerešňák, Marinčin – Švárny, Valach – Brejčák – Šatan (C), Hrivík, Nagy – Miklík, Marcinko, Réway – Pánik, Mikúš, Tatar – Skokan, Viedenský, Tybor.
    Česko: Salak (Kovář) – Kindl, Němec – Polák, Ševc – Zámorský, Kolář – Vitásek – Klepiš, Sobotka, Jágr – Hertl, Červenka, Rolínek (C) – Hudler, Kovář, Sekáč – Petružálek, Zaťovič, Novotný.

Rozhodca: Bulanov(RUS) , Piechaczek GER) – Dedioulia (BLR) , Raming (RUS)