koniec udalosti
Muži - Zjazd

Víťaz: M. Mayer (AUT)

(2. Ch. Innerhofer, 3. K. Jansrud)

Nedeľa 09.02.2014, 08:15 • Roza Chutor • Zimné olympijské hry - Alpské lyžovanie

Vážení športoví priatelia, skončil sa nám olympijský zjazd mužov, v ktorom zvíťazil rakúsky lyžiar Matthias Mayer! Striebro získal Talian Christof Innerhofer a bronz si zo strediska Roza Chutor berie Nór Kjetil Jansrud. Slovenský reprezentant Martin Bendík došiel do ciela na 45. mieste. Bodemu Millerovi a Akselovi Lundelovi Svindalovi – dvom najväčším ašpirantom na medailu trať možno príliš nevyšla, keďže Američan obsadil 8. miesto a Nór skončil na 4. pozícii a vezme si len "zemiakovú" medailu.

To je odo mňa všetko, lúčim sa s Vami a prajem príjemný zvyšok nedele.
    Dovidenia. (10:06:34)

10:00
    Koniec zjazdu mužov!

Achirilo prekročil cieľovú pásku s obrovskou stratou 11,23 sekundy.

No a na štarte je posledný lyžiar, rumunský reprezentant Ioan Valeriu Achirilo.

Bulharský zjazdár prišiel do ciela so stratou 6,26 sekundy.

Predposledným lyžiarom je Georgij Georgijev.

Do ciela nám dorazil aj Martin Chuber, ktorý má stratu na Mayera 7,28 sekundy.

Igor Laikert momentálne prišiel do ciela so stratou 8,84 sekundy.

Zjazd nám pomaly finišuje, dokonca ostávajú už len 4 lyžiari a poradie by sa už nemalo meniť, takže Matthias Mayer vybojoval zlato pre Rakúsko!

Český reprezentant Martin Vrábil prichádza do ciela so stratou 5,50 sekundy.

Do ciela dorazil aj Nikita Chongarov, ktorý stráca 6,34 sekundy.