Plzeň – Zubří 30:16 (kon.) | Hranice – Kopřivnice 40:29 (kon.) | Královo Pole – Dukla 26:24 (kon.)
Frýdek-M. – Karviná 30:25 (kon.) | Zlín – Jičín 26:29 (kon.) | Lovosice – Přerov 32:26 (kon.)
SKKP Handball Brno
26:24 (12:12)
HC Dukla Praha
cz Streda 29.01.2014, 18:00 • MSH Brno, Vodova • Chance Extraliga mužů (CZ)

To je z Brna pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších online přenosů. Mějte se hezky, pěkný večer. (19:43:18)

Je dobojováno. Domácí ukázali svou domácí sílu a také Duklu posílají domů bez bodu. Dlouho se zdálo, že dnešní utkání nemůže skončit jinak než remízou, ale od poloviny druhého poločasu si Brno udržovalo náskok jedné dvou branek, což se v závěru ukázalo jako rozhodující. Utkání navíc mělo výtečnou diváckou kulisu. Domácí fanoušci připravili fantastickou atmosféru pro oba týmy a po konečném hvizdu bylo domácími hráči oceněno dvěma body, které zůstávají v Brně.

Je to tak, Brno vyhrává dnešní utkání v poměru 26:24.

60
    Konec zápasu. (26:24)

60
    Zdá se, že Brno náskok udrží. Šestadvacátou branku dává Dostalík. (26:24) (26:24)

60
    Zvládne Brno udržet náskok nebo dnes získají oba týmy po bodu? (25:24) (25:24)

60
    I domácí trenér Jan Hegar bere závěrečný oddechový čas na poradu. Do konce utkání zbývá 29 sekund. (25:24) (25:24)

60
    Piskač snižuje! (25:24) (25:24)

59
    V čase 58:59,6 si hostující trenér bere time-out na závěrečnou poradu. (25:23) (25:23)

59
    Veřmiřovský však strhává dvoubrankové vedení zpět na stranu Brna. (25:23) (25:23)

59
    Šůstek však velice rychle na tento gól našel odpověď. (24:23) (24:23)

58
    Domácím se natřikrát podařilo prosadit, a to hrají ve čtyřech! (24:22) (24:22)

57
    A tím spíš, že hosté snižují, Brno už tak má pouze nejmenší možný náskok. Udrží ho? (23:22) (23:22)

57
    Vypadá to, že koncovka zápasu bude ještě pořádné drama, Brno jde do pěti. Dvě minuty dostal Hubáček. (23:21) (23:21)

57
    Domácí vstřelili gól, ale nemohl jim být uznán, když střelci byly prvně odpískány kroky. (23:21) (23:21)

56
    Brňané jsou dal na útočné polovině, ale nemohou stále zakončit. (23:21) (23:21)

55
    Petržala dál drží akcie svého týmu. Tentokrát perfektně vychytal Perničku. Vzápětí však hosté naprosto zbytečně ztrácí míč. (23:21) (23:21)

54
    Petržala výtečně zakročil proti střele Hantáka, ale na dorážku Dostalíka už byl krátký. (23:21) (23:21)

53
    Ještě při hře 5 proti 5 skóruje Kotrč. Co na to domácí? Jejich náskok se pomalu vytrácí. (22:21) (22:21)

53
    Hostující Kern dostává dvě minuty za faul loktem. Chvilku se bude hrát 5/5 a poté si domácí zahrají početní výhodu. (22:20) (22:20)

52
    Mráz mohl snížit na rozdíl jediné branky, ale Bavlnka to rezolutně odmítl! (22:20) (22:20)

52
    Mráz pár sekund po jeho vyloučení skóruje, Dukla zase dotahuje. (22:20) (22:20)

51
    Koubek dostává dvě minuty. (22:19) (22:19)

51
    Zato Hubáček se trefil. Ten naopak moc prostoru neměl, ale vše vyřešil brilantně. Přikrčil se a obstřelil jednoho z hostí, jeho střela se ještě otřela o tyč. (22:19) (22:19)

50
    Polášek si udělal prostor pro střelu, ale Bavlnka si ji pohlídal. (21:19) (21:19)

50
    Trenér Dukly reaguje oddechovým časem. (21:19) (21:19)

50
    A to není všechno. Pár sekund po proměněné sedmičce dává branku také ze hry. (21:19) (21:19)

49
    Ano. Opět ukazuje svoji genialitu, když dvakrát naznačil a potřetí poslal Petržalu na párek. (20:19) (20:19)

49
    Hajčman se staví ke čtvrté sedmičce, zvládne to? (19:19) (19:19)

48
    Dlouho to vedení domácích netrvalo. Kastner z pravého křídla mířil přesně. (19:19) (19:19)

48
    Tak až ve 48. minutě se předvedl svou klasickou akcí domácí Hubáček. Seběhl si na střed hřiště a míč poslal do protipohybu brankáře. (19:18) (19:18)

47
    To se jim ale vůbec nepovedlo a naopak sami inkasují. Autorem vyrovnávací branky je Mráz. (18:18) (18:18)

47
    Brňanům se povedlo hosty ubránit a mají šanci zvýšit vedení. (18:17) (18:17)

46
    Bavlnka chytil dnes již druhou sedmičku! Po právu si tak užívá potlesku obecenstva. (18:17) (18:17)

45
    Hajčman se poprvé prosazuje také ze hry a částečně tak napravuje chybu, po které Dukla vyrovnala. (18:17) (18:17)

45
    Brňanům se však nepovedl ani další útok, nicméně hosté toho nedokázali využít, když se i oni provinili kroky. (17:17) (17:17)

44
    Po chybě Hajčmana se do samostatného úniku dostal Kotrč, který se pověsil do vzduchu a nedal Bavlnkovi nejmenší šanci. (17:17) (17:17)

43
    Ihned z protiútoku však snižuje Šůstek, brněnská radost tedy netrvala nijak dlouho. (17:16) (17:16)

43
    A Brno dokonce navyšuje vedení. Pernička se prosazuje s přispěním tyče. (17:15) (17:15)

42
    Hantákovu střelu Petržala vyráží mimo hřiště. Rozehrávat však budou zase domácí a to jim teď maximálně vyhovuje. (16:15) (16:15)

41
    Bavlnka vychytal Piskače a Brno může šetřit cenné vteřinky daleko od své brány. (16:15) (16:15)

41
    Hajčman si odchází odsedět dvě minuty na trestnou lavici a výhodu jednoho muže v poli si vyzkouší také Dukla. (16:15) (16:15)

40
    Dukla už je zase v útoku a snaží se o rychlé vyrovnání. (16:15) (16:15)

40
    Pernička vrací vedení Brnu, které ale mohlo i prohrávat, a to když o kousek přestřelil bránu Kotrč. (16:15) (16:15)

39
    Dostalík netrefuje z poloviny odkrytou bránu. (15:15) (15:15)

39
    A využívá toho Polášek, který se prosazuje v oslabení. (15:15) (15:15)

38
    Jan Musil na levém křídle míří pouze do Petržaly. (15:14) (15:14)

38
    Syřínek je prvním vyloučeným ve druhém poločasu. Brňané si zahrají přesilovku. (15:14) (15:14)

38
    Domácí lodivod na to reaguje oddechovým časem, potřebuje rozháranou hru trochu uklidnit. (15:14) (15:14)

37
    Hra nabrala na rychlosti, ale zároveň je mnohem častěji vidět nepřesnosti. (15:14) (15:14)

36
    Mráz tvrdě vypálil a Bavlnka si jeho střelu smolně srazil do vlastní sítě. (15:14) (15:14)

35
    Dostalíkovi se povedla velká parádička, když dostal míč za záda Petržaly krásnou technickou střelou. (15:13) (15:13)

35
    Šůstek prostřeluje Bavlnku z čáry pro sedmičku. (14:13) (14:13)

34
    Brnu se opět podařilo hosty zastavit. (14:12) (14:12)

33
    Brňané dlouho kombinovali před Petržalou, ale nemohli se dostat do zakončení. Když už to však vyšlo, tak to stálo za to. Hanták z devítky vymetl levý růžek hostující brány. (14:12) (14:12)

31
    Hajčman se prosazuje i potřetí, byť už proti jinému gólmanovi. Ani tato výměna však hostům nepomohla. (13:12) (13:12)

31
    Hajčman bude házet sedmičku, když byl sám faulovaný při zakončení ve hře. (12:12) (12:12)

31
    Druhý poločas rozehráli domácí a ti tak mají možnost jít jako první do vedení ve druhé půli. (12:12) (12:12)

31
    Začal druhý poločas. (12:12)

Je za námi první poločas, který se nesl zejména ve znamení obou brankářů. Jak Bavlnka, tak Petržala předvedli několik vynikajících zákroků a i kvůli nim je skóre i hra velmi vyrovnaná. Uvidíme, zda i po skončení utkání si oba soupeři odnesou po bodu.

Druhý poločas začne zhruba ve 18:57.

30
    První poločas skončil. (12:12)

30
    Mráz ji proměňuje. Bude po třiceti minutách vyrovnáno nebo se Brno z posledního útoku prosadí? (12:12) (12:12)

30
    A co víc, Šůstek si došel pro sedmičku. (12:11) (12:11)

29
    Pražanům se daří držet míč co nejdále od své brány. (12:11) (12:11)

29
    Při hodu jej fauloval Polášek a odsedí si za to dvě minuty. (12:11) (12:11)

29
    Domácí odvrátili další útok hostí a sami jdou do vedení. Hanták se odhodlal ke střele z velké dálky, ale jeho bomba byla nechytatelná. (12:11) (12:11)

28
    Za Brno vyrovnává pivot Dostalík, který dostal perfektní přihrávku od Veřmiřovského. (11:11) (11:11)

27
    Jako první mohl skórovat Hajčman, který mohl do vedení posunou domácí, ale svou šanci neproměnil, a tak domácí naopak prohrávají. Přesně se trefil Syřínek. (10:11) (10:11)

27
    Tentokrát už se však Brňané prosazují. Na 10:10 dává Hubáček. (10:10) (10:10)

26
    Také brněnský Kubis zamířil do břevna! (9:10) (9:10)

26
    A hosté otáčejí skóre. Kotrč sebral míč na své polovině a sám si doběhl pro desátou branku svého mužstva. (9:10) (9:10)

25
    Dostalík trefuje břevno! (9:9) (9:9)

25
    Teď už to hostům vyšlo a v Brně je opět srovnáno. Tento výsledek jen ilustruje postavení obou soků v tabulce. O vyrovnání se zasloužil Mráz. (9:9) (9:9)

24
    První šanci jim zlikvidoval Bavlnka, hosté však mají i nadále míč ve své moci. (9:8) (9:8)

24
    Petržala také ukazuje, že chytat umí velmi dobře. Vyrovnají hosté? (9:8) (9:8)

23
    Osm minut. Tak přesně tolik času potřebovali házenkáři z Prahy na svou další branku. Jejím autorem je Kotrč. (9:8) (9:8)

23
    Dukle to nejde a Brno toho využívá. Díky brance Veřmiřovského utíká o dvě branky. (9:7) (9:7)

22
    A když už se dostane, tak Kénig má v brance Bavlnku, který nadvakrát vychytal hostující střelce. (8:7) (8:7)

22
    Dukla je v útoku, ale nemůže se přes brněnskou obranou dostat. (8:7) (8:7)

21
    Oddechový čas pro hosty. (8:7) (8:7)

21
    Brňané poprvé vedou! Hanták vzal zodpovědnost na sebe a zamířil přesně, Petržala se jen otočil pro míč do branky. (8:7) (8:7)

21
    Další úspěšně ubráněný útok hostí, co na to domácí? (7:7) (7:7)

20
    Je vyrovnáno! Bavlnka vytáhl další parádní zákrok ze svého arzenálu a přihrál do běhu Hubáčkovi, který se v takovýchto situacích nemýlí. (7:7) (7:7)

19
    Krom toho Brno mělo výhodu 7m hodu, který bez problému využil Hačjman. Brnu se tedy povedlo snížit na rozdíl jediného gólu. (6:7) (6:7)

19
    Sviták dostává dvě minuty za faul na pronikajícího Hubáčka. (5:7) (5:7)

18
    Zatím ne. Veřmiřovský z levé strany trefuje pouze dobře postaveného Petržalu. (5:7) (5:7)

18
    Domácí jsou v útoku a mohou snížit na rozdíl jediné branky, povede se jim to? (5:7) (5:7)

18
    Bavlnka předvádí vynikající zákrok proti střele Poláška. (5:7) (5:7)

17
    Piskač dostal žlutou kartu, když fauloval Hantáka zakládajícího protiútok. (5:7) (5:7)

17
    Ubráněný útok hostů a snížení na 5:7, to je dvojice Hanták – Veřmiřovský. (5:7) (5:7)

16
    Brno se se štěstím nadvakrát prosazuje. (4:7) (4:7)

15
    Teď už to hostům vyšlo. Mráz nemířil nahoru, jako minule Rams, ale trefil do dolní poloviny brány. (3:7) (3:7)

15
    Hanták fauluje Kotrče a je z toho další sedmička pro hostující tým. (3:6) (3:6)

15
    Pernička se už už dostával k dobrému zakončení, ale nakonec přešlápl brankoviště. (3:6) (3:6)

14
    Oddechový čas pro domácí. (3:6) (3:6)

14
    Dokázal navíc rozehrát přesně na Kotrče, který se sám před Bavlnkou nemýlil. (3:6) (3:6)

13
    Tentokrát bylo vše v pořádku, ale perfektní zákrok si proti Hubáčkově střele připisuje Petržala. (3:5) (3:5)

13
    Hubáčkovi odpískáno prorážení. (3:5) (3:5)

12
    Mráz na jeho branku velice rychle odpovídá a je to znovu o dva. (3:5) (3:5)

12
    A na tu má svého specialistu. Hajčman opět ukázal, kdo že je nejlepším střelcem sedmiček v lize. (3:4) (3:4)

12
    Polášek je dalším vyloučeným a Brno bude také házet sedmičku. (2:4) (2:4)

11
    To se jim ale nepodařilo, spíše naopak. Po nepovedené kombinaci si míč pro sebe získal Šůstek, který sólo zakončil přesnou střelou. (2:4) (2:4)

11
    Jiří Bavlnka se ale za potlesku diváků zvedá a rozehrává. Zároveň burcuje spoluhráče, aby konečně vyrovnali. (2:3) (2:3)

10
    Rams trefuje Bavlnku tvrdou ranou přímo do hlavy! (2:3) (2:3)

10
    Polášek byl faulovaný při zakončení a sudí nařizují další sedmičku v neprospěch Brna. (2:3) (2:3)

10
    Rozhodčí hostům signalizují pasivitu... (2:3) (2:3)

9
    A tuto zdvojenou výhodu Veřmiřovský dokonale využívá z levého křídla. (2:3) (2:3)

9
    Nejprve se blýskl dobrým obranným zákrokem Dostalík, jenž byl potom sám faulovaný a Kastner odchází na dvě minuty. Brno bude hrát 6/4. (1:3) (1:3)

8
    Mráz dostává dvě minuty a hrát se bude 5/5. (1:3) (1:3)

8
    V Brně se opět žlutí, dalším potrestaným je Kastner. (1:3) (1:3)

7
    Dukla přesilovku urychleně využívá, Piskač se trefuje ke vzdálenější tyči. (1:3) (1:3)

7
    Domácí se však proti pravidlům provinili také v útoku a Dostalík dostává dvě minuty. Uvidíme tedy první přesilovku. (1:2) (1:2)

6
    Hostujícím odpískány kroky a Brno může vyrovnat. (1:2) (1:2)

5
    Tak přeci jen, v páté minutě Brno dává první gól, jeho autorem je Pernička, který z pravé strany mířil přesně. (1:2) (1:2)

5
    I hosté faulují, Mráz vidí první žlutou kartu svého týmu. (0:2) (0:2)

4
    Povedený zákrok předvádí i Bavlnka, domácí pokračují v útoku. (0:2) (0:2)

4
    Další brněnská akce ztroskotala, tentokrát se předvedl Petržala dobrým zákrokem. (0:2) (0:2)

3
    Rams první sedmičku v zápase bez problému proměňuje a Dukla odskakuje o dvě branky. (0:2) (0:2)

3
    Pernička dostává žlutou kartu a hosté budou zahrávat sedmičku. (0:1) (0:1)

3
    Na druhé straně Hajčman míří pouze do tyče! (0:1) (0:1)

2
    Nakonec se však hosté prosazují, přesně k tyči se trefil Šůstek. (0:1) (0:1)

1
    Dostalík zastavil útok Dukly jen za cenu žluté karty. (0:0) (0:0)

1
    Rozehrávku zápase obstarali hosté a mohou tak jako první vstřelit gól.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Hráči už jsou připravení ve středovém kruhu a utkání může začít.

Handball KP Brno: Bavlnka, Štolcar – Pernička, Hubáček, J. Musil, Zima, Hajčman, Dostalík, Mičola, Veřmiřovský, T. Musil, Koubek, Kubis, Hanták.
    Trenér: Jan Hegar

HC Dukla Praha: Petržala, Rangl – Kern, Kastner, Sviták, Mráz, Piskač, Kotrč, Polášek, Rams, Syřínek, Šůstek, Bělohlav.
    Trenér: Pavel Pauza

Rozhodčí: Jiří Opava, Pavel Válek, D: Pavel Nesvadba.

To pražští házenkáři se s rokem 2013 rozloučili daleko lépe. Na domácím hřišti přivítali hosty z Frýdku-Místku a díky výhře je předskočili v tabulce a přes Vánoce tak mohli být na pátém místě. Ani Dukla však z venkovních štací nevozí mnoho bodů, získala jich prozatím pět. A tak je možné, že právě tato statistika by dnes mohla hrát prim. Uvidíme, zda Brno potvrdí domácí sílu, anebo se Dukle podaří prolomit smůlu na venkovních hřištích.

Handball KP Brno

Brňané se s loňským rokem rozloučili na hřišti Jičína, jemuž těsně podlehli o dvě branky. Prohra na venkovním stadionu však není žádná výjimka. Naprostou většinu bodů Brňané dokázali získat na své palubovce (14) a naopak z venku dovezli pouhé 4 body. Právě domácí prostředí je jejich velkou silou a věří, že se jim to podaří naplnit i proti Dukle. Hraje se navíc o pátou pozici a o odskočení dotírajícím týmům zespod.

Minulý zápas

První duel proti sobě Brno a Dukla sehráli v Praze v rámci šestého kola. Uspěli v něm házenkáři Dukly, kteří doma přetlačili brněnský Kénig 27:24. I to je důkazem, že doma se oběma klubům daří, ale venku to je už horší.

Jsou tu první zápasy v novém roce, nejvyšší tuzemská soutěž tak konečně pokračuje. Po nepříliš povedeném ME českých házenkářů se můžeme těšit na souboje, kdo z týmů bude v lepší šestici, která si to rozdá o titul. Oba dnešní protivníci se v této šestici zatím zuby nehty drží. V tomto boji jsou potřeba všechny body, protože Brno je v té lepší skupině pouze o skóre a Dukla má nejmenší možný náskok. O královopolských hráčích se ovšem ví, že v domácím prostředí body moc nerozdávají, a tak nás rozhodně čeká boj o každý míč. V Brně se navíc očekává vyšší návštěva, jako již tradičně s tímto soupeřem.

Dobrý večer, vítám Vás trochu netradičně ve středu u sledování Triglav pojišťovna extraligy házené. Dnes je na programu sedmnácté kolo, ve kterém brněnské Královo Pole přivítá hosty z Prahy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.