Nemecko U20 – Nórsko U20 0:3 (kon.) | USA U20 – Rusko U20 3:5 (kon.) | Fínsko U20 – Česko U20 5:3 (kon.)
Kanada U20 – Švajčiarsko U20 4:1 (kon.) | Švédsko U20 – Slovensko U20 6:0 (kon.)
Nemecko U20
0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Nórsko U20
Štvrtok 02.01.2014, 11:00Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Nórski hokejisti vyhrávajú tento duel rozdielom troch presných zásahov. ďalší zápas o udržanie je na programe už zajtra. Ak by ho Nóri opäť zvládli, vyradia Nemcov z elitnej skupiny.

Od nás je to pre dnešok všetko, ďakujeme za pozornosť. (13:04:12)

60:00

59:26
    Nemecko vyhadzuje puk cez všetky čiary.

59:02
    Ešte sa bude vylučovať. Na trestnú lavicu odchádza za sekanie Nemec Tuomie.

58:46
    Vaakanainen to skúsil strelou od modrej čiary. Puk iba vyráža domáci gólman.

57:57
    Nemecko sa už do ničoho ani nepúšťa a súper mu to vlastne ani nedovoľuje. Čakajú nás posledné dve minúty duelu.

56:54
    Útočná snaha Nemcov bola zastavená postavením mimo hru.

55:01
    Na zápas sa prišla pozrieť aj trénerska dvojica Česka.

56:39
    Nórsky útočník skúsil vystreliť, trafil však len ochrannú sieť za bránou.

55:33
    Nemecko sa snaží založiť útočnú akciu, no zatiaľ sa mu to vôbec nedarí.

54:59
    Nórsko sa nasťahovalo do útočného pásma a nasledovať bude reklamná prestávka.

53:50
    Na opačnej polovici ľadovej plochy nahodil puk na bránu Kahun, ale jeho spoluhráč už nestihol zakončiť.

52:56
    Karterud sa preštrikoval nemeckou defenzívou, ale na strelu mu už neostalo dostatok priestoru. Brankár domácich puk schoval v lapačke.

51:54
    Nilsen je späť na ľadovej ploche. Nemecko zahralo pomerne dobrú presilovku.

51:50
    Laub sa snažil dorážať pred bránkou, ale neuspel. Nórsko sa oslobodzuje.

51:13
    Až teraz môžu Nóri striedať. Svendsen prerušuje hru, keď v lapačke schoval strelu z pravého kruhu.

50:47
    Obrancovia si vymenili puk na útočnej modrej čiare, ale Möser prestrelil bránu, Domáci naďalej ostávajú v pásme.

49:54
    Hostí bolo na ľade až 6 a tak sa budú musieť brániť. Na trestnú lavicu odchádza Nilsen.

49:39
    Nórsko je v týchto chvíľach aktívnejším celkom a o víťazovi stretnutia je už pravdepodobne rozhodnuté.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 26. Ronnild (Hoff, Karterud), 27. D. Svendsen (Nielsen, Nilsen), 34. Klavestad (Lesund, Karterud)

Nemecko U20: Cüpper (Reich) – Bender, Tiffels D., Saeftel, Möser, Botzenhardt, Wagner, Noske – Draisaitl, Teffels F., Kahun – Tuomie, Laub, Eisenschmid – Ziegler, Kammerer, Filin – Neugebauer, Klopper
    Nórsko U20: J. Svendsen (Haukeland) – Norstebo, Haugen, Lyngseth, Lesund, Vaakanainen, Klavestad, Simonsen – Rasch, Johnsgard, Tonjum – Hoff, Soberg, Karterud – Fischer, Ronnild, Medby – D. Svendsen, Nilsen, Nielsen – Henriksen

Rozhodca: René Hradil (CZE), Steve Papp (CAN) – Benoit Martineau (CAN), Eduard Metalnikov (RUS)