Nemecko U20 – Nórsko U20 0:3 (kon.) | USA U20 – Rusko U20 3:5 (kon.) | Fínsko U20 – Česko U20 5:3 (kon.)
Kanada U20 – Švajčiarsko U20 4:1 (kon.) | Švédsko U20 – Slovensko U20 6:0 (kon.)
Švédsko U20
6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Slovensko U20
Štvrtok 02.01.2014, 19:30 • Malmö Aréna • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Týmto vám ďakujem za pozornosť, či už pri tomto, alebo pri ostatných našich prenosoch zo štvrťfinále MSJ.

Pozývam ešte na ďalšie prenosy hokejového šampionátu. V sobotu od 15:00 zohrajú domáci semifinálový duel s Ruskom, od 19:30 nastúpi Kanada proti Fínom. V piatok sa ešte odohrá druhý zápas z boja o záchranu medzi Nórmi a Nemcami, ten začína o 16:00. (21:53:24)

Švédsko – Lucas Wallmark

Nakoľko je to posledný zápas slovenského tímu na tomto šampionáte, bude vyhlásená aj TOP trojka Slovenska.

2:0, 2:0 a 2:0. Švédi zvíťazili jednoznačne 6:0 a sú tak posledným postupujúcim, v semifinále si zahrajú s Ruskom.

V tretej tretine to dlho bolo bezgólové, ale v 54. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Forsberg a v 56. zavŕšil gólostroj De la Rose.

60:00

59:43
    Asi už záverečná kombinácia Švédov, na jeden dotyk z kruhu do rohu a následne pred bránu, ale strela z prvej nevyšla.

59:04
    Sandberg naslepo vracal prihrávku, ale táto prihrávka bola fakt slepá a nikoho nevidela.

58:39
    Malmö Aréna je na nohách, skandovaný potlesk pre hostiteľov 38. juniorského šampionátu.

58:00
    Lindholm pri predieraní sa od modrej k bráne nechal puk pri sebe a Slováci otáčajú k Danskovi.

56:58
    Sandberg z pravého kruhu, puk sa odrazil ešte od hráča pred Sabolom.

55:19
    Švédsko dalo gól!
    Tak predsa len aj v tejto tretine dali Švédi dva góly. Burakowsky poľahky prešiel do útočného pásma, cez Gachulinca nie k strele, no prihral pred bránu Lindholmovi, na jeho strelu ešte Sabol stačil, ale JACOB DE LA ROSE voľný spred brány dorazil.
    Asistencie: Elias Lindholm a André Burakowsky.

53:58
    Po vhadzovaní puk ušiel k voľnému mantinelu, hnal sa za ním Lunter, ale nechal ho za sebou. Ťažko povedať, či únava, alebo to bol zbrklý úmysel, no puku sa hneď chopil Lindholm, poslal ho na kruh FILIPOVI FORSBERGOVI, ktorý vymietol pavučinku v bráne, do ktorej naposledy padol gól ešte v prvej tretine.
    Asistencia: Elias Lindholm.

53:50
    Vylúčenie Slovensko – Pavol Skalický – dve minúty za podrazenie.

53:33
    Musíme začať od Sabola. Luža dozadu Predajnianskemu, ktorý mu puk vrátil, Luža s ním prešiel do útoku a nechal Kolenovi. Ten ale nepochopil, puk nezachytil a musíme ísť znova von z pásma.

53:03
    Akonáhle sa Horanský vrátil na ľad sa Slováci dostali do útočného pásma, hra sa presunula z ľavej preplnenej na pravý kruh, kde bol Predajniansky. Mieril príklepom na vzdialenejší vinkel, ale prestrelil.

52:16
    Vylúčenie Švédsko – Sebastian Collberg – dve minúty za podrazenie.

51:37
    Lunter sa dostal do úniku, ale Dansk s prehľadom jeho strelu vyrazil vyrážačkou!

50:42
    Vylúčenie Slovensko – Stanislav Horanský – dve minúty za hákovanie.

49:39
    Švédi už hrajú presilovku, Forsbergova prihrávka na Johnsona, ktorého strelu Sabol chytá.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 12. Wallmark (Djoos), 19. Lindholm (Forsberg, Olofsson), 22. Forsberg (Burakowsky, Lindholm), 34. Wallmark (Sörensen, Forsberg), 54. Forsberg (Lindholm), 56. De la Rose (Lindholm, Burakowsky)

Švédsko U20: Dansk (Högberg) – Djoos, Arnesson, Pettersson, Olofsson, Norell, Hägg, Bengtsson – Collberg, Wennberg, Johnson – Forsberg, Lindholm, de la Rose – Sörensen, Wallmark, Burakowsky – Sandberg, Sundqvist, E. Karlsson.
    Slovensko U20: Sabol (Baroš) – Luža, Predajniansky, Rusina, Gachulinec, Valjent, Černák, Kečkeš, Dinda – Réway, Gríger, Kolena – Lunter, Daňo, Cehlárik – Mlynčár, Horanský, Minárik – Skalický, Šimun, Tibenský.

Rozhodca: Mayer (USA), Piccott (CAN) – Kosaka (JPN), Kowert (GER)