Manchester United – Newcastle | 0:1 (kon.) | | | Crystal Palace – Cardiff | 2:0 (kon.) | | | Liverpool – West Ham | 4:1 (kon.) |
Southampton – Manchester City | 1:1 (kon.) | | | Stoke City – Chelsea | 3:2 (kon.) | | | West Bromwich – Norwich | 0:2 (kon.) |
Sunderland – Tottenham | 1:2 (kon.) |
Mönchengladbach – Schalke | 2:1 (kon.) | | | Stuttgart – Hannover | 4:2 (kon.) | | | Brémy – Bayern | 0:7 (kon.) |
Hamburger – Augsburg | 0:1 (kon.) | | | Frankfurt – Hoffenheim | 1:2 (kon.) | | | Dortmund – Leverkusen | 0:1 (kon.) |
Livorno – AC Miláno | 2:2 (kon.) | | | Neapol – Udinese | 3:3 (kon.) |
Anderlecht – Waasland-Beveren | 2:0 (kon.) | | | Brugge – Mechelen | 3:0 (kon.) | | | Oostende – Cercle Bruggy | 2:0 (kon.) |
Kortrijk – Charleroi | 1:1 (kon.) | | | Lierse – Gent | 1:3 (kon.) | | | Mons – Waregem | 1:1 (kon.) |
Ferreira – Praia | 0:3 (kon.) | | | Guimarães – Belenenses | 0:0 (kon.) | | | Porto – Braga | 2:0 (kon.) |
N.Novgorod – Samara | 1:2 (kon.) | | | Machačkala – Kubaň Krasnodar | 0:0 (kon.) | | | Lok. Moskva – Kazaň | 0:0 (kon.) |
Paríž – Sochaux | 5:0 (kon.) | | | Lorient – Rennes | 2:0 (kon.) | | | Remeš – Nice | 1:0 (kon.) |
Valenciennes – Guingamp | 1:1 (kon.) |
Grodig – Ried | 3:0 (kon.) | | | Wacker – Sturm Graz | 0:1 (kon.) | | | Austria – Admira Wacker Mödling | 2:2 (kon.) |
Sant Andreu – Atlético Madrid | 0:4 (kon.) | | | Girona – Getafe | 1:1 (kon.) | | | Vigo – Bilbao | 1:0 (kon.) |
Huelva – Levante | 1:0 (kon.) | | | Xàtiva – Real Madrid | 0:0 (kon.) |
Amsterdam – Breda | 4:0 (kon.) | | | Alkmaar – Twente | 1:2 (kon.) | | | Waalwijk – Cambuur | 2:2 (kon.) |
Eindhoven – Arnhem | 2:6 (kon.) |
koniec
Manchester United
0:1
(0:0)
Newcastle United
Erik Farkaš
Góly:
61. Cybaye
Rozhodca: Andre Marriner – P. Kirkup, S. Massey – N. Swarbrick
Diváci:
Karty: 8. Cabaye (NEW), 90+1. Anita (NEW)
Nepremenená penalta:
Manchester United:
De Gea – Rafael, Evans, Vidič (C), Evra – Nani, Jones, Cleverley. Januzaj – Chicharito, van Persie
Náhradníci: Lindegaard – Ferdinand, Anderson, Young, Welbeck, Valencia, Zaha
Tréner:
Newcastle United: Krul – Debuchy, Williamson, Coloccini (C), Santon – Sissoko, Tioté, Cabaye, Anita – Gouffran, Rémy
Náhradníci: Eliot – CIssé, Ben Arfa, Yanga-Mbiwa, Gutiérrez, Sh. Ameobi, Obertan
Tréner:
Náhradníci: Lindegaard – Ferdinand, Anderson, Young, Welbeck, Valencia, Zaha
Tréner:
Newcastle United: Krul – Debuchy, Williamson, Coloccini (C), Santon – Sissoko, Tioté, Cabaye, Anita – Gouffran, Rémy
Náhradníci: Eliot – CIssé, Ben Arfa, Yanga-Mbiwa, Gutiérrez, Sh. Ameobi, Obertan
Tréner:
Rozhodca: Andre Marriner – P. Kirkup, S. Massey – N. Swarbrick
Diváci:
Old Trafford končí opäť sklamaní a uvidíme, ako bude pokračovať cesta Červených Diablov. To sa však už dnes nedozvieme a ja sa preto s Vami lúčim. Ďakujem za pozornosť. (15:41:20)
Na pravej strane prepadla lopta cez Patrica Evru a následne ju servíroval Sissoko na hranicu penaltového bodu. Tam bol nachystaný YOHAN CABAYE, ktorý krížnou strelou otvára skóre!
Či sa niečo zmení, uvidíme v druhom polčase. Na jeho sledovanie Vás srdečne pozývam.
Manchester United: De Gea – Rafael, Evans, Vidič (C), Evra – Nani, Jones, Cleverley. Januzaj – Chicharito, van Persie
Náhradníci: Lindegaard – Ferdinand, Anderson, Young, Welbeck, Valencia, Zaha
Newcastle United: Krul – Debuchy, Williamson, Coloccini (C), Santon – Sissoko, Tioté, Cabaye, Anita – Gouffran, Rémy
Náhradníci: Eliot – CIssé, Ben Arfa, Yanga-Mbiwa, Gutiérrez, Sh. Ameobi, Obertan
Rozhodca: Andre Marriner – P. Kirkup, S. Massey – N. Swarbrick.
Newcastle prichádza do Manchestru, rovnako ako Everton, v pozícii lepšie postaveného mužstva tabuľky. Bude sa opakovať i výsledok?
Tabuľkové postavenie:
9. Manchester: 6 – 4 – 4; skóre 22:18; body 22
7. Newcastle: 7 – 2 – 5; skóre 19:21; body 23
Forma:
Manchester: P – R – V – R – V – R
Newcastle: P – V – V – V – V – P
O stredajšej prehre Devils som už písal v úvode. Výkon Manchestru United pritom nebol až tak zlý, ako napríklad na White Hart Lane (2:2). Absencia Fergusonovho víťazného ducha je však stále nesmierne citeľná. Moyesovi sa s aktuálnymi hráčmi nedarí nadviazať na prácu svojho predchodcu a v januári môžeme čakať personálne zmeny na Old Trafford.
Dovtedy si však bude Škót vystačiť s tým, čo má. Stavať by mohol predovšetkým na výkonoch proti Leverkusenu (5:0), Fulhamu (3:1) či Arsenalu (1:0).
Magpies si vo vloženom 14. kole takisto nepočínali práve najslávnejšie. Waleské Swansea ich totiž sfúklo po výsledku 3:0. Každopádne sa predtým podarilo Strakám 4x v rade zvíťaziť a na ich štíte skončila i Chelsea (2:0) či Tottenham (1:0).
Predovšetkým vďaka víťaznej šňúre je Newcastle aktuálne siedmy a na Ligu majstrov stráca chabé 4 body. Proti tohtosezónnym štedrým Červeným Diablom by nemuseli vyjsť naprázdno, čím by pokračovali v honbe za európskymi pohármi.
Vzájomné zápasy:
26.12.2012; ManUtd – Newcastle 4:3
(Evans, Evra, van Persie, Chicharito – Perch, Evans (VG), Cissé)
07.10.2012; Newcastle – ManUtd 0:3
(Evans, Evra, Cleverley)
26.09.2012; ManUtd – Newcastle 2:1 (Ligový pohár)
(Anderson, Cleverley – Cissé)
04.01.2012; Newcastle – ManUtd 3:0
(Ba, Cabaye, Jones/VG)
26.11.2011; ManUtd – Newcastle 1:1
(Chicharito – Ba)
19.04.2011; Newcastle – ManUtd 0:0
Z posledných 22 zápasov proti Newcastlu, prehrali Devils len raz! Magpies sa okrem toho zmohli ešte na päť remíz. To je však všetko. Pátranie po poslednej výhre Strák na Old Trafford, nás privádza až do roku 1972!
Podobné cifry však padali i pred zápasom s Toffees a už som spomínal, ako to dopadlo.
Absencie:
Red Devils majú pred týmto zápasom obrovský problém. Popri zranenom van Persiem, bude chýbať pre kartový trest i Wayne Rooney. Keď prirátame chabú hru zálohy United, tak nám z toho vychádza prakticky nulová ofenzíva.
Moyes sa totiž musí vysporiadať i s absenciou kreatívneho elementu v podaní Carricka a do zápasu nezasiahne ani Fletcher.
Na druhej strane bude s určitosťou chýbať Ryan Taylor. Po chorobe by už však mal byť fit Hatem Ben Arfa.
Situácia okolo Papissa Cissého zostáva otázna.
Súboj zápasu:
Nemanja Vidič – Loic Rémy: Po sérii zranení to už nie je tá defenzívna skala, akou srbský zadák rozhodne býval. Potýka sa s problémami v rýchlostných súbojoch a po fyzickej stránke to taktiež nie je ono.
Dnes ho navyše preverí zabijak Loic Rémy, ktorý má počas hosťovania na severe Anglicka, parádnu formu. V 12 zápasoch sa presadil hneď osemkrát a tiahne Magpies do pohárovej Európy.
Na Davida Moyesa dne nečaká nič ľahké. Bez ofenzívneho tria Rooney, Persie, Carrick bude hra domácich rázne poznačená a ťahúňa budú hľadať v nevýraznej zálohe len ťažko.
To môže byť voda na mlyn Magpies a či sa im to podarí využiť, uvidíme už dnes.