Chelsea – Bazilej 1:2 (kon.) | Schalke – FCSB 3:0 (kon.) | Neapol – Dortmund 2:1 (kon.)
Marseille – Arsenal 1:2 (kon.) | Austria – Porto 0:1 (kon.) | Atlético Madrid – Zenit 3:1 (kon.)
AC Miláno – Celtic 2:0 (kon.) | Barcelona – Amsterdam 4:0 (kon.)
Chelsea FC
1:2 (1:0)
FC Bazilej 1893
Streda 18.09.2013, 20:45 • Stamford Bridge • Liga majstrov

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem dobrú noc! (22:38:53)

Je dobojované! Hráči Bazileja mohutne oslavujú prekvapujúce víťazstvo 2:1 na pôde Chelsea, ktorá si pripísala zaváhanie hneď v úvodnom kole skupiny E. Zlomovým momentom stretnutia bolo nastrelené brvno Oscara z 56. minúty, ktoré keby skončilo gólom, bolo by po zápase. Lenže hostia predviedli v druhej polovici druhého polčasu statočný výkon, po ktorom majú skutočne dôvod na radosť.

90+4
    Chelsea si pri lopte, no do vyrovnania jej ostáva len pár sekúnd...

90+3
    Juan Mata si absolútne nerozumel s Hazardom, The Blues teda zbytočne prišli o loptu.

90+2
    Davidovu Luizovu prihrávku pekne prečítal Ivanov a dostal ju do bezpečia.

90+1
    Eto´o sa prepracoval do šestnástky, no jeho následný pokus Sommera príliš nezamestnal.

90
    Rozhodcovia pridávajú druhému polčasu štyri minúty!

90
    Oscarov pokus hosťujúci brankár Sommer kryje.

89
    Chelsea oblieha pokutové územie Sommera, hostia bránia svoj tesný náskok.

88
    Posledné striedanie hostí má taktický charakter, Salaha nahradil Xhaka.

88
    Hostia majú loptu vo svojej moci, čím zbierajú cenné sekundy.

87
    Mohamed Salah sa ocitol v tesnom postavení mimo hry.

86
    Po chvíli hra pokračuje, nakopávaná lopta končí iba v rukaviciach Sommera.

85
    Piskot na tribúnach, na ihrisku je ošetrovaný jeden z hosťujúcich hráčov.

84
    Díaz sa dostal do skvelej streleckej pozície, no jeho pokus mu fantasticky zblokoval John Obi Mikel.

83
    Hazard stratil loptu a hostia môžu zaútočiť do otvorenej obrany domácich.

82
    Takýto obrat by nečakal snáď nikto, Chelsea v záverečných minútach nestane nič iné, ako hrať vabank.

81
    Druhá zmena v domácom tíme, Stockera nahradil Ajeti.

Filip Kubaliak

Góly: 45. Oscar – 71. Salah, 81. Streller

Karty:   42. van Ginkel (CHE) – 64. Diaz (BAZ)

Chelsea FC: Čech – Ivanović, Cahill, Luiz, Cole – van Ginkel, Lampard – Willian, Oscar, Hazard – Eto´o
    Náhradníci: Schwarzer, Terry, Azpilicueta, Obi Mikel, De Bruyne, Mata, Ba

FC Bazilej 1893: Sommer – Voser, Schär, Ivanov, Safari – Salah, Diaz, Frei, Stocker – Streller, Sio
    Náhradníci: Vailati, P. Degen, Ajeti, Delgado, Sauro, Xhaka, D. Degen

Rozhodca: Daniele Orsato