Arnaboldi – Mertl 2:1 (kon.) | Teixeira – Hájek 1:2 (kon.)
Jan Hájek (7)
2
6 3 6
cz Utorok 03.09.2013, 16:15Challenger Janov (antuka)

V 1. kole na turnaji v Janově nastoupil Jan Hájek proti Maximu Teixeirovi z Francie. První set byl vyrovnaný až do sedmého gemu, kdy poprvé Hájek prolomil podání svého soupeře a získal díky tomu set 6:4.

Druhý set byl daleko jednoznačnější, ale pro francouzského tenistu, který měl 8 brejkbolů, ale využil jen jeden a vyhrál druhý set v poměru 6:3.

Na začátku třetího setu získal Teixeira podání svého soupeře a vedl 2:0. Jan Hájek se díky dvanácti získaným fiftýnům v řadě dostal do hry a ziskem pěti her v řadě vedl 5:2. Vzápětí si oba udrželi své servisy a Jan Hájek vyhrál rozhodující set v poměru 6:3.

S konstatováním, že nasazená sedmička na turnaji v Janově, postupuje do osmifinále se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (18:15:50)

3:6
    Na závěr utkání přímý bod. Jan Hájek postupuje do osmifinále na turnaji v Janově.

40-A
    Jan Hájek si vybojoval mečbol!!

40-40
    Hájek teď trefil čáru, po které míček změnil odskok a Teixeira nezareagoval včas.

40-30
    Hájek měl svého soupeře na lopatě, ale ten se dokázal ubránit a vybojoval si brejkbol.

30-30
    Třicet oba. Servis na kříž, který Francouz nečekal.

30-15
    Opět Hájek netrefuje kurt.

15-15
    Po patnácti. Hájek o pár čísel netrefil kurt.

0-15
    Hájek zvítězil v bekhendové výměně.

3:5
    Teixeira snižuje na 3:5, ale Hájek půjde podávat na postup do osmifinále.

40-15
    Kvalitní bekhendový return.

40-0
    Francouz má tři gemboly po chybě Hájka, který se pravděpodobně soustředí na další gem.

30-0
    Třicet nula. Bekhendový vítězný úder Teixeiry.

15-0
    Úvodní fiftýn pro Francouze.

2:5
    Skvělé podání ven z kurtu a Jan Hájek je krok od postupu do dalšího kola.

30-40
    Hájek teď vytáhl skvělý forhend, který dopadl přesně do bekhendového růžku soupeře.