Česko U17 – Švajčiarsko U17 4:0 (kon.) | Slovensko U17 – Nemecko U17 2:1 (2:1 po s.n.)
Česko U17
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Švajčiarsko U17
Piatok 16.08.2013, 14:00 • ZŠ Trnava • Turnaj piatich krajín (U17)

Ďakujeme za pozornosť, od 17:30 pokračujeme už zápasov Slovákov, ktorí budú dnes hrať proti Nemecku. (15:53:07)

Najlepší hráči zápasu:
    Švajčiarsko
    – AUGUSTE IMPOSE
    Česká republika – MICHAEL ŠPAČEK

Daniel Vladař sa môže tešiť z čistého konta, hoci až tak veľmi sa naň nenadrel. Na druhej strane stál jediný strelec, Michael Špaček.

60:00

59:21
    Vylúčenie Česká republika – Filip Chlapík – dve minúty za vrazenie na mantinel. Navyše Šimon Stránský – desať minút za nešportové správanie.

59:10
    Stránský sa dostal do útoku, ale k strele spoza hráča sa neodvážil, prihral to cez os a tam už puk stroskotal.

58:49
    Švajčiari si dokázali puk zobrať vo vlastnom obrannom pásme a držia ho za bránou, zatiaľ čo sa strieda.

58:00
    Svoboda znova načal akciu svojou strelou, ktorú Guggisberg vyrazil pred seba a hneď z toho bol oheň v jeho bránkovisku.

56:58
    Kým mali Česi presilovku, držali sa v pásme, po jej skončení už sú nútení ho opustiť. Vôbec to ale nevyzerá tak, že by mali prísť o Vladařovo čisté konto.

54:28
    Vylúčenie Švajčiarsko – Nino Marzan – dve minúty za seknutie.

54:04
    Česko dalo gól!
    Pekná prihrávka Svobodu do pravej strany a znova – MICHAEL ŠPAČEK – puk poslal popod Guggisbergov betón za jeho chrbát!
    Asistencia: Martin Svoboda.

53:46
    Takmer vlastný gól! Heughebaert sa motal okolo brány a zrazil prihrávku na žrď svojou korčuľou takmer do brány, nechýbalo veľa!

51:46
    Pilet sa čudne uhol Dymáčkovi a ten tak mohol svoju púť k bráne zakončiť strelou. Guggisberg si ale dal pozor.

50:27
    MICHAEL ŠPAČEK v presilovke dosiahol hetrik! Zatiaľ jediný strelec tohto zápasu využil prihrávku z pravej strany jemu na ľavú na strelu do hornej časti brány.
    Asistencie: Martin Svoboda a Petr Procházka

50:17
    Vylúčenie Švajčiarsko – Fabian Haberstich – dve minúty za hákovanie. Nepustil Špačka do takmer nájazdu na Guggisberga.

49:23
    Na druhej strane rýchly prechod do pásma a prihrávka Suchému na strelu z prvej, ktorou taktiež minul bránu.

48:40
    In Albon zachytil puk v strednom pásme a mohol ísť dopredu, po stranách ho sťahovali dvaja brániaci hráči a tak čím skôr vystrelil. Vladař síce puk nezasiahol, ale ten minul priestor jeho brány.

47:38
    Vladař stále čelí väčšej aktivite ako jeho náprotivok Guggisberg. Musel pokryť ďalšiu strelu z pravej strany.

46:41
    Haberstichova strela prinútila viacero divákov spozornieť, pretože puk poskočil o sieť, ale len z vonkajšej strany. Z tejto tribúny to vyzeralo nádejnejšie.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 3. Špaček (Svoboda, Wágner), 23. Špaček (Svoboda, Franc), 51. Špaček (Svoboda, Procházka), 55. Špaček (Svoboda)

Česko U17: Vladař (Stezka) – Krenželok, Hájek, Budík, Weinhold, Kalina, Franc, Procházka, Kaňák – Dymáček, Chlapík, Stránský – Suchý, Kaše, Anděl – Wágner, Špaček, Svoboda – Gago, Furch, Dvořák.
    Švajčiarsko U17: Guggisberg (Muff) – Burren, Pilet, Moor, Weber, Fischer, Bircher, Hunziker, Auriemma – Impose, Marchon, Haberstich – Chiquet, Thürkauf, Holdener – Portmann, Haussener, Marzan – Pfister, Heughebaert, In Albon.

Rozhodca: Goga – Kacej, J. Tvrdoň