Bordeaux – Monaco 0:2 (kon.) | Évian TG – Sochaux 1:1 (kon.) | Lille – Lorient 1:0 (kon.)
Lyon – Nice 4:0 (kon.) | Nantes – Bastia 2:0 (kon.) | Rennes – Remeš 2:1 (kon.)
Valenciennes – Toulouse 3:0 (kon.)
Évian Thonon Gaillard
1:1 (1:0)
FC Sochaux
cz Sobota 10.08.2013, 21:00 • Parc des Sports (Annecy, Francie) • Ligue 1 Uber Eats

Valenciennes – Toulouse 3:0 (1:0)

Mně už nezbývá nic jiného než se s Vámi rozloučit. Ode mě je to tedy dnes vše, Všem přeji krásný zbytek sobotního večera a víkendu a u dobrého nevyzpytatelného fotbalu někdy zase na počtenou. Děkujeme Vám za pozornost, příště se na Vás opět těšíme a určitě nám zachovejte přízeň i do dalších fotbalových klání nejen z francouzské Ligue 1. Nebojte, bude to stát za to! Dnešními komentáři 1. kola Vás doprovázeli Martin Doležal, Václav Soukup, Lukáš Švéda, Pavel Kuba, Petr Blakala, Dominik Rejthar a Petr Vavruška. Mějte se hezky, na shledanou a dobrou noc.

Zápas 1. kola nového ročníku mezi celky Évian Thonon Gaillard a FC Sochaux končí spravedlivou remízou. Oba celky si vytvořili spoustu nadějných šancí. Dá se říct, že první půle patřila spíše domácím, kdy se už ve 4. minutě prosadil z centru Fabrice Ehret a druhá půle patřila spíše hostům, kdy se trefil ze vzdálenosti dvaceti metrů Roy Contout. Nicméně, je to konečných 1:1 a obě mužstva i trenéři vypadají spokojeně. Fanoušci se rozhodně nenudili a odcházejí ze stadionu spokojeni, jak domácí, tak hosté.

90+3
    Benezet se pokoušel o střelu, ta šla hodně nad.

90+2
    Posledních 60 vteřin do závěrečného hvizdu.

90+1
    Évian kombinuje teď na polovině Sochaux.

90
    Hlavní rozhodčí Kalt nastaví 3 minuty nad rámec hrací doby.

90
    Hostující obrana si s ním velice dobře poradila a pokouší se ještě zaútočit.

89
    Domácí budou mít jednu z posledních šancí. Mají rohový kop. Benezet centruje...

88
    Uvidíme ještě nějakou branku nebo zápas skončí 1:1? To nám prozradí posledních pár minut.

87
    Évianští se ještě snaží něco vymyslet, nedaří se jim to.

86
    Do konce utkání zbývá něco přes 5 minut.

84
    Gólman Laquait teď vyrazil střelu Contouta.

84
    Hosté mají k dispozici další volný přímý kop.

82
    Poslední domácí střídání. Escoabar střídá Cédrica Barbosu.

79
    Za ostrý faul vidí žlutý kartónek Julien Faussurier.

79
    Sochaux podruhé střídá. Carlão odstoupil, na posledních deset minut nastoupil Doubai.

Petr Vavruška

Góly: 4. Ehret – 54. Contout

Karty:   64. Sorlin (EVA) – 69. Carlão (SOC), 79. Faussurier (SOC)

Évian Thonon Gaillard: (4 – 4 – 2) B. Laquait – Y. Sabaly, J. Mensah, C. Mongongu, D. Wass – N. Benezet, M. Rabiu, O. Sorlin (C) (69. C. Cambon), F. Ehret (68. F. Bertoglio) – K. Bérigaud, C. Barbosa (82. A. Escobar). Trenér: Pascal Dupraz
    FC Sochaux: (4 – 4 – 2) S. Pouplin – S. Corchia, M. Peybernes, C. Kanté, J. Faussurier – J. Eickmayer, Carlão (79. Doubai), R. Contout, R. Boudebouz – C. Bakambu, E. Butin (72. S. Privat). Trenér: Eric Hély

Rozhodca: Philippe Kalt (Francie) – Cedric Moreau (Francie), Alexandre Viala (Francie), (Guillaume Janin – (Francie))