cz Sobota 25.05.2013, 01:30 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL

Tomáš Vokoun (tým) 60 minut, 29 zákroků, 2 góly, 93,5%
    Milan Michálek (OTT) 1+0, 3 střely, čas na ledě 16:50

Tři hvězdy utkání:
    1. James Neal (PIT) 3+1
    2. Kris Letang (PIT) 1+2
    3. Jevgenij Malkin (PIT) 1+1

Skončila nám třetí třetina, ve které si Pittsburgh pojistil vítězství a vyhrál 6:2. Tímto zápasem končí celá série těchto dvou týmů, když Ottawa dokázala vyhrát jen jediné utkání a podlehla Tučňákům 4:1 na zápasy. Pittsburgh se tedy stává prvním postupujícím týmem do další fáze, ve které narazí na vítěze série mezi týmy Boston Bruins – New York Rangers.
    Střely na branku: 33:31

Konečný stav série: 4:1

60:00

59:50
    Z mezikruží minul branku Vokouna Pageau.

59:30
    Ottawa kombinuje v útočném pásmu.

58:50
    Ještě se bude vylučovat, když na trestnou lavici míří na 2 minuty za držení Jokinen.

58:35
    Z pravého kruhu vystřelil Morrow, ale Andersona nepřekonal.

58:16
    Další závar před Andersonem brankou nekončí, když brankář Ottawy dokázal zalehnout kotouč.

57:21
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    O osudu zápasu a i celé série je definitivně rozhodnuto! Mezi obránci Ottawy se prokličkoval JAMES NEAL a střelou do pravé šibenice kompletuje svůj hattrick! Asistence: Jevgenij Malkin, Kris Letang.

56:17
    Tučňáci už nevyvíjí žádnou útočnou aktivitu a spíše se soustředí na obranné povinnosti.

55:35
    Založení útoku Ottawy končí zakázaným uvolněním.

54:33
    Ottawa se usadila v útočném pásmu a snaží se přidat další branku.

53:32
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Ottawa se z ničeho nic prosazuje a snižuje na rozdíl tří branek, když se přes Letanga dostal KYLE TURRIS a střelou do levé šibenice uspěl. Asistence: Jared Cowen, Colin Greening.

52:00
    Tučňáci hrají ve velké pohodě a drží se u kotouče.

51:07
    Pittsburgh přidává další branku a jeho postup do dalšího kola je již skoro jistou věcí. Gončar vyrobil velikou chybu, když puk daroval JAMESI NEALOVI, který si jen popojel před branku a překonal Andersona. Bez asistence.

50:45
    Ottawa se usadila v útočném pásmu, ale Vokoun zasahovat nemusel.

49:49

49:22
    Další zákrok Vokouna proti střele Gončara.

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 7. Morrow (Eaton, Cooke), 28. Neal (Letang, Crosby), 33. Letang (Kennedy, Orpik), 40. Malkin (Neal), 52. Neal, 58. Neal (Malkin, Letang) – 37. Michálek (Spezza, Turris), 54. Turris (Cowen, Greening)

Pittsburgh Penguins: Vokoun (Fleury) – Martin, Orpik, Niskanen, Letang, Eaton, Murray – Dupuis, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Iginla – Kennedy, Sutter, Cooke – Adams, Jokinen, Morrow
    Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Methot, Gončar, Cowen, Benoit, Phillips – Alfredsson, Spezza, Michálek – Condra, Turris, Greening – Silfverberg, Zibanejad, Smith – Neil, Pageau, Conacher

Rozhodca: O'Rourke, Pollock – Cameron, Sharrers

Diváci: 18,656