Francúzsko – Rakúsko 3:1 (kon.) | Bielorusko – Slovinsko 4:3 (kon.) | Nemecko – Rusko 1:4 (kon.)
Švajčiarsko – Kanada 3:2 (2:1 po s.n.) | Lotyšsko – USA 1:4 (kon.) | Nórsko – Dánsko 3:2 (kon.)
Nemecko
1:4 (0:0, 2:0, 1:2)
Rusko
Nedeľa 05.05.2013, 15:15 • Hartwall arena, Fínsko • Majstrovstvá sveta

Prvá bezgólová tretina bola oťukávacia, oba tímy hrali so zabezpečenou obranou, následne v 24. a v 31. minúte zahviezdil hráč New Jersey Ilja Kovaľčuk, ktorý bol po dvoch tretinách jediným strelcom svojho tímu. Potom sme však videli v záverečnej tretine Trippov gól v presilovke a zápas začínal naberať grády. Jeho gól bol takisto prvým, ktorý Rusi na tomto turnaji inkasovali. Tretí gól z hokejky Kovaľčuka v 59. minúte už však znamenal pre Nemcov konečnú, následne ešte do prázdnej svätyne súpera posielal puk Kokarev.

Hviezdami zápasu sa stávajú z ruského tímu samozrejme trojgólový Ilja Kovaľčuk, za smutných Nemcov si cenu prichádza zobrať kapitán Christian Ehrhoff.

Rusi odohrajú svoj ďalší zápas až 7. Mája, ich večerný súboj s USA bude určite lákadlom. Naopak Nemci si zahrajú už zajtra s našim výberom. Slovensko malo deň voľna, preto bude v miernej výhode. Tabuľku B skupiny vedú Rusi, o bod doteraz predčili domácich Fínov, Nemci zatiaľ získali iba jediný bod.

Prajeme Vám príjemný zvyšok dňa ! (17:27:56)

60:00

59:40
    Rusko dalo gól!
    DENIS KOKAREV triafa odkrytú bránu a je rozhodnuté! Asistencia: Sergei Soin, Alexander Svitov.

59:22
    Tvrdá strela od modrej, ktorá trafila Johna Trippa, ktorý leží na zemi.

59:16
    Puk vyletel až na tribúnu, hra je na chvíľu prerušená.

58:50
    Nemci odvolali brankára, hrajú so šiestimi hráčmi.

58:34
    Oddychový čas Nemcov.

58:20
    Na radosť fanúšikov v Hartwall aréne, Rusi dnes zrejme už rozhodujú o víťazstve. Kto iný, ako IĽJA KOVAĽČUK, ktorý dorazil vyrazený puk brankárom a oslavuje tak svoj hattrick v dnešnom zápase. Asistencie: Alexander Radulov a Jevgenij Biriukov

58:00
    Dve minúty do konca 3. tretiny.

57:35
    Soin netrafil puk po prihrávke priamo pred bránku, veľká šanca Rusov!

56:29
    Zakázané uvoľnenie Ruska.

55:57
    Marcel Goc hľadal dobre postaveného Felixa Schutza pred bránkou, tomu však prešiel puk medzi nohy.

55:45
    Strelu Moritza Mullera vyráža Varlamov na ochranné sito. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.

55:10
    Zakázané uvoľnenie Nemcov.

54:27
    Gól nebol uznaný pre postavenie hráča v bránkovisku, ideme ďalej.

54:26
    Radosť v Harwall aréne, no netrvala dlho. Nemci sa tešili z gólu, ale rozhodca ide telefonovať. Andre Rankel dotlačil puk za chrbát Varlamova, no gól nebol uznaný.

53:30
    Obrovská šanca Johna Trippa streliť svoj druhý gól. Dostral prihrávku spoza bránky, no spred bránkoviska trafil iba Varlamova.

52:23
    Vyzerá to ešte na rušný záver, Rusi by sa zrejme najradšej pobili, dávajú to najavo už vo viacerých súbojoch a nedovolených zákrokoch.

52:03
    Posunutá bránka a reklamná prestávka.

Ján Sárközi

Góly a asistencie: 46. Tripp (Wölf, Ehrhoff) – 24. Kovaľčuk (Medvedev), 31. Kovaľčuk (Radulov), 59. Kovaľčuk (Radulov, Biriukov), 60. Kokarev (Soin, Svitov)

Nemecko: Endras (Zepp) – Ehrhoff (C), Hordler, Goc N., Müller, Baxmann, Ankert, Kohl – Rankel, Schütz, Goc M. (A) – Wolf (A), Ullmann, Gogulla – Kink, Tripp, Seidenberg – Mauer, Greilinger, Hager, Pietta
    Rusko: Varlamov (Košečkin) – Nikulin (C), Biriukov, Ťutin, Medvedev, Denisov, Belov, Riasenský – Loktionov, Radulov, Kovaľčuk (A) – Popov, Perežogin, Anisimov – Moziakin, Tereščenko (A), Petrov – Svitov, Kokarev, Soin

Rozhodca: Johanssom (SWE), Rantala (FIN) – Kilian (NOR), Johnathan (USA)