Buffalo – NY Islanders 2:1 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Edmonton 1:6 (kon.) | Chicago – Calgary 3:1 (kon.)
Arizona – Colorado 4:5 (0:2 po s.n.) | NY Rangers – NJ Devils 4:0 (kon.)
New York Rangers
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
New Jersey Devils
cz Sobota 27.04.2013, 21:20 • Madison Square Garden, Manhattan, New York City • NHL

Československá stopa v utkání:
    Patrik Eliáš (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:13
    Marek Židlický (NJD) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:04 (23:51:14)

Tři hvězdy utkání:
    1. Rick Nash (NYR) 2+0
    2. Ryan Callahan (NYR) 1+1
    3. Henrik Lundqvist (NYR) 20 zák., 0 gólů, 100%

Utkání končí vítězstvím New Yorku Rangers 4:0. Domácí měli hru pod kontrolou a ve třetí periodě již nepřipustili žádné drama. Skóre utkání uzavřel ve 46. minutě svým druhým gólem večera Rick Nash, který stál na konci překrásné kombinace Rangers.

Domácí se díky výhře vyhoupli na šestou příčku tabulky Východní konference a je jasné, že se v prvním kole play-off vyhnou obávanému Pittsburghu. Nyní již mohou na Manhattanu pouze čekat na výsledky posledních dvou zápasů Senátorů z Ottawy, které určí, zda Jezdci ukončí základní část na šesté nebo sedmé pozici.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:7

Střely na branku celkem – 21:20

60:00

59:50
    Hráči Rangers sklízí v závěru duelu aplaus ve stoje.

59:16
    Příznivci Rangers vyvolávají jméno brankáře Henrika Lundqvista.

59:01
    Poslední minuta.

58:17
    Nepříjemná střela od modré, kterou vyrážel Hedberg.

58:01
    Poslední dvě minuty již rozhodnutého utkání.

57:12
    Po chybě hostí se dostal do dobré pozice Asham. Ten pálil na Hedberga z levého kruhu, hostující gólman má kotouč v klíně.

56:30
    Utkání se již dohrává. Domácí vědí, že dnes zvítězí a hráči Devils se již vidí na dovolené.

55:45
    Lundqvist si sáhl na puk po akci Židlického.

54:57
    Devils v plném počtu.

54:49
    Ne. Rangers se v přesilové hře nemohou dostat do útočného pásma...

53:59
    Domácí se ani v této přesilovce nemohou prosadit.

53:36
    Andy Greene vyhodil kotouč až za domácí branku.

52:56
    Harrold vyloučen na dvě minuty za hrubost. Domácí si zahrají další přesilovku.

52:29
    Pokus Volčenkova znamená další zákrok pro Lundqvista.

52:15
    Ďáblové teď zatlačili Rangers před jejich branku a usilují alespoň o čestný úspěch.

51:36
    Židlického bombu od modré zastavil zadní mantinel.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 3. Stepan (Callahan, Moore), 20. Callahan (Stepan), 38. Nash (Richards), 46. Nash (Zuccarello, Richards)

New York Rangers: Lundqvist (Biron) – Girardi, McDonagh, Stralman, Del Zotto, Moore, Eminger – Callahan, Stepan, Hagelin – Nash, Brassard, Asham – Zuccarello, Richards, Pyatt – Kreider, Powe, Newbury.
    New Jersey Devils: Hedberg (Brodeur) – Larsson, Greene, Židlický, Volčenkov, Harrold, Tallinder – Kovalčuk, Henrique, Ponikarovskij – Clarkson, Zajac, Eliáš – Sullivan, Josefson, Zubrus – Bernier, Gionta, Carter.

Rozhodca: Jackson, Kozari – Devorski, Sericolo