NHL
Washington – Winnipeg 5:3 (kon.) | NJ Devils – Montreal 3:2 (kon.) | Carolina – NY Islanders 4:3 (2:0 po s.n.)
Pittsburgh – Buffalo 2:4 (kon.) | Florida – NY Rangers 3:2 (kon.) | Philadelphia – Boston 5:2 (kon.)
Minnesota – LA Kings 2:1 (kon.) | Nashville – Calgary 4:3 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:1 (kon.)
San Jose – Dallas 3:2 (kon.)
Minnesota Wild
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Los Angeles Kings
cz Streda 24.04.2013, 02:00 • Xcel Energy Center • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám příjemný den. (04:42:36)

Československá stopa v utkání:

Do dnešního utkání žádný český nebo slovenský hráč nezasáhl.

Tři hvězdy utkání:
    1. Cal Clutterbuck (MIN) 1+0
    2. Charlie Coyle (MIN) 1+0
    3. Niklas Backstrom (MIN) 22 zák., 1 gólů, 95,7%

Minnesota velmi důležitý zápas zvládla, když o jejím vítězství rozhodly dvě vstřelené branky z první třetiny, kde se v 17. minutě během šestnácti vteřin trefili přesně Coyle s Clutterbuckem a poslali Wild do dvoubrankového vedení. Los Angeles se od druhé třetiny herně zvedlo a z toho pramenilo snížení na konci druhé třetiny z hole Cartera. Třetí třetinu ovládlo herně Los Angeles, které se tlačilo do útoku a snažilo se vyrovnat. To se ale obhájcům titulu nepodařilo, jelikož Minnesotu držel svými zákroky dobře chytající Backstrom a velmi pozorná obrana.

60:00

59:57
    Vyrovnat mohl tři vteřiny před koncem Carter, ale jeho střela byla sražena do rohu. Wild dnes vyhrají!

59:49
    Fantastický zákrok Backstroma! Finský brankář předvedl zákrok večera, když rychlým přesunem vychytal v cela jasné pozici střílejícího Voynova.

58:30
    Minnesota velmi pečlivě brání a nepouští hosty do útočného pásma.

57:44
    Na pravém kruhu se uvolnil Clifford a vystřelil. Backstrom ale na jeho střelu dobře viděl a neměl problém jí chytit.

56:38
    Carter hledal na útočné modré Richardse, ale přihrávka byla nepřesná a k puku se dostali domácí.

56:00
    Voynov vystřelil do zadního mantinelu, od kterého se puk odrazil k Backstromovi a ten jej raději přikryl.

55:22
    Před Backstromem tečoval střelu od modré čáry Carter, ale jen vedle branky.

54:20
    Coyle se dostal do souboje 1 na 1 s Voynovem a v tomto souboji měl jasně navrch ruský obránce, který Coyla tvrdým hitem usadil na led.

53:23
    Carterova střela proletěla těsně vedle pravé tyče brankáře Minnesoty.

53:00
    Vyrovnat mohl Richards, ale jeho střela z velkého úhlu branku nezasáhla.

52:20
    Z pravého kruhu vystřelil King, ale jeho pokus vyrazil Backstrom do rohu kluziště.

51:45
    Los Angeles se nedokáže dostat do vážnější šance.

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 17. Coyle (Parise, Gilbert), 17. Clutterbuck (Setoguchi, Brodin) – 40. Carter (Richardson)

Minnesota Wild: Backstrom (Harding) – Brodin, Suter, Spurgeon, Stoner, Gilbert, Falk – Coyle, Koivu, Parise – Pominville, Brodziak, Bouchard – Setoguchi, Cullen, Clutterbuck – Mitchell, Dowell, Konopka
    Los Angeles Kings: Bernier (Quick) – Doughty, Regehr, Voynov, Scuderi, Greene, Muzzin – Brown, Kopitar, Williams – Carter, Richards, Penner – Lewis, Stoll, King – Clifford, Richardson, Nolan

Rozhodca: VanMassenhoven, O'Rourke – Nelson, Vaughan

Diváci: 18,825