Minnesota – Calgary 1:4 (kon.) | Tampa Bay – Carolina 2:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 5:3 (kon.)
San Jose – Columbus 3:4 (kon.) | Edmonton – Anaheim 1:3 (kon.) | LA Kings – Dallas 4:3 (po pr.)
Minnesota Wild
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Calgary Flames
cz Pondelok 22.04.2013, 00:01 • Xcel Energy Center • NHL

Z mé strany vše, dobrou noc a u NHL brzy nashledanou.

3. Ryan Suter (MIN) 0+0

Minnesota body, se kterými rozhodně počítala do play-off, nezískala. Calgary sice přehrála na plné čáře, jenže v koncovce se Wild vůbec nedařilo, a to byl nejzásadnější rozdíl mezi oběma týmy. Jakmile soupeř vsítil druhou branku ze své druhé přesilovky ve třetí třetině a ujal se vedení 3:1, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Čech Hudler pak ještě mimochodem skóroval do prázdné branky.

60:00

59:54
    Stoner ještě na závěr vypálil od modré čáry, pltané mu to bylo asi tak jako mrtvému zimník.

59:28
    Calgary právě vstřelilo branku!
    JIŘÍ HUDLER ještě pečetil vítězství Flames do prázdné branky. Asistence: Max Reinhart, Mark Giordano.

59:10
    Hosté ještě zkoušejí hru bez brankáře, Bäckström odjel na střídačku.

58:32
    Brodie pálil od modré čáry, po něm také zprava Jackman, avšak finský gólman byl dobře připravený.

58:02
    Zbytek utkání dohtají domácí v oslabení. Podražení se dopustil Coyle (MIN). A dá se říci, že Wild mají po nadějích.

Dnešní utkání sleduje 19.039 diváků.

57:06
    Calgary se v závěru tlačí na branku Bäckströma. Nyní se snažil dorážet Stempniak, ovšem bezúspěšně.

56:20
    Horák se snažil vypálit z pravé strany, nicméně střelu mu zablokoval jeden z domácích beků.

55:56
    Hodně kostrbaté ze strany Wild, Zucker se nyní ocitl v brance MacDonalda. Cullen přitom mohl založit povedenou akci.

54:45
    Bäckström opět zasahuje, vhazovat se bude před jeho brankou.

54:36
    Hudler se snažil vystřelit směrem na finského gólmana, nicméně pokus byl zablkovaný. Následuje komerční přestávka.

53:25
    Minnesota je tak trochu v šoku, s těmito body opravdu nutně počítala. Jenže Flames v produktivitě stále válí.

52:40
    Druhá přesilovka pro Calgary, podruhé využitá. Naprosto volný MICHAEL CAMMALLERI z pravé strany zamířil v klidu a pohodě nad rozhozeného Bäckströma. Asistence: Mark Cundari, T.J. Brodie.

52:01
    Gilbert (MIN) si nakonec počínal podle sudích nedovoleně a odešel na trestnou lavici na dvě minuty za držení.

52:01
    Backlund hledal najíždějícího Cammalleriho, toho ale skvěle bránil Gilbert. Posunutá branka, vhazovat se bude ve středním pásmu po krátké přestávce.

Viktor Sandev

Góly a asistencie: 19. Parise (Coyle, Koivu) – 14. Cundari (Brodie, Cammalleri), 29. Backlund (Stempniak, Baertschi), 53. Cammalleri (Cundari, Brodie), 60. Hudler (Reinhart, Giordano)

Minnesota Wild: Bäckström (Kuemper) – Brodin, Suter, Spurgeon, Clark, Gilbert, Stoner – Coyle, Koivu, Parise – Pominville, Brodziak, Bouchard – Setoguchi, Cullen, Zucker – Clutterbuck, Granlund, Mitchell
    Calgary Flames: MacDonald (Kiprusoff) – Sarich, Giordano, Cundari, Brodie, Sarich, Carson, Butler – Cammalleri, Backlund, Baertschi – Hudler, Horák, Reinhart – Stempniak, Street, Byron – Jackman, Stajan, Hanowski

Rozhodca: St. Pierre, Pollock – McElman, Pancich

Diváci: 19.039