Lotyšsko – USA 1:7 (kon.) | Slovensko – Švédsko 2:5 (kon.) | SR 18 – Švédsko U18 2:5 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Švédsko U18
Nedeľa 21.04.2013, 17:00 • Šajba Aréna • Majstrovstvá sveta U18

V poslednej tretine sme začínali presilovkami, do päťminútovej zasadený dvojminútový trest a tak hra piatich proti trom. Až pri hre piatich na piatich sa podarilo znížiť Cehlárikovi. V závere ale pridal piatu trefu Švédov Wallmark a odnášame si tak ďalšiu prehru a na konte máme stále nula bodov.
    Ďakujeme za pozornosť a do videnia zajtra, pri prenose z kľúčového zápasu Nemecko – Slovensko. (19:16:37)

60:00

59:12
    Švédi držia puk na svojich hokejkách a pokúšajú sa posledný raz presadiť proti slovenskému brankárovi.

58:49
    Zápas sa viac-menej už len dohráva.

57:55
    Slovensko zatiaľ nezískalo na šampionáte ani bod a nezíska ho zrejme ani v tomto stretnutí. Bezpodmienečne musíme uspieť proti Nemecku, aby sme sa vyhli zápasom o záchranu.

57:02
    Švédsko dalo gól!
    Presilovku sa podarilo využiť. LUCAS WALLMARK na niekoľký pokus doklepol strelu za Okoličányho.
    Asistencie: Anton Karlsson a Julius Bergman.

56:18
    Švédom sa teraz presilovka veľmi nedarí.

55:24
    Vylúčenie Švédsko – Alexander Henriksson – dve minúty za hrubosť, Slovensko – Samuel Petráš a Simon Beták – obaja dve minúty za hrubosť. Pred bránou sa po prílišnom osekávaní Okoličányho Henrikssonom strhla mela. Budeme hrať v oslabení.

55:13
    Brankár Okoličány vyrazil strelu Crus Rydberga maskou, rozhodca prerušil hru.

54:53
    Vylúčenie Slovensko – Erik Černák – dve minúty za hákovanie. Snahy o zníženie či prípadné vyrovnanie to výrazne skomplikuje.

53:49
    Dvojgólový Bukarowsky takisto strelu dvihol do hornej časti brány, Okoličány ale dobre strelu videl. Nakoniec ani nemusel zasahovať, smerovalo to privysoko.

52:33
    Rehák strieľal od modrej čiary spoza hráčov, Sionas vytesnil nad hornú žrď.

52:10
    Brodecki skúsil ľahké nahodenie zo stredného pásma, Okoličány radšej drží puk v náruči.

51:40
    Crus Rydberg strieľal spomedzi kruhov, ale len do betónov Okoličányho.

50:41
    Šoltés teraz div neprerazil zadný mantinel. Škoda, že pálil mimo bránu, s takouto strelou by mal Sionas výrazné problémy.

49:44
    Obojstranné vylúčenie: Slovensko – Patrik Bačik – dve minúty za hákovanie a Švédsko – Anton Karlsson – dve minúty za filmovanie.

48:08
    Druhý gól pôsobí na Slovákov ako pokropenie živou vodou, útočia ostošesť, aj na úkor zaistenej obrany.

46:43
    Slovensko dalo gól!
    Slovensko znižuje na rozdiel dvoch gólov! PETER CEHLÁRIK vypálil strelu, síce mu to veľmi nesadlo ale možno aj vďaka tomu prepadol puk za chrbát Sionasa!
    Asistencie: Róbert Lantoši a Dominik Rehák.

45:24
    Znova sme v pásme, ale nedokázali sme si vypracovať dobrú streleckú pozíciu.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 40. Šoltés (Varga, Černák), 47. Cehlárik (Lantoši, Rehák) – 18. Bukarowsky (Rydberg), 26. Bukarowsky (Henriksson, Lindblom), 33. Bristedt (Hagg, Wallmark), 39. Karlsson (Westlund, Rydberg), 58. Wallmark (Karlsson, Bergman)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Okoličány (Mikoláš) – M. Rosandić, E. Černák, Gula, Holenda, Bačik, Boboš, A. Sloboda, L. Dubeň – R. Varga, Ti. Šille, Šoltés – Cehlárik, Rehák, Lantoši – Beták, K. Horvát, Ambróz – M. Predajniansky, S. Petráš, J. Žilka.
    Švédsko U18: Sionas (Ward) – Norell, Hagg, Bergman, Westlund, Andersson. Borgman, Aho – Wallmark, De la Rose, Nylander – Burakowsky, Crus Rydberg, Lindblom – Henriksson, Bristedt, Ohman – Blidh, Brodecki, Forsbacka Karlsson – A. Karlsson.

Rozhodca: Koch, Papp – Metalnikov, Smura