Olomouc – Chomutov 2:3 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
BK Mladá Boleslav
cz Piatok 05.04.2013, 18:30 • Tipsport aréna, Liberec • Baráž o ELH (CZ)

Bílí Tygři nakonec berou tři body, zdolali Boleslav 4:1. Góly začaly padat až ve druhé třetině, kdy skóre otevřel Filippi, po chvíli následovala branka Víška. Boleslav odpověděla, když se trefil Nouza, ale ve třetí třetině Tygři zvýšili náskok z holí Moravce a Dudy. Zůstávají tak na vrcholu barážové tabulky se slušným náskokem. (20:58:52)

60:00

59:51
    Tygři drží puk za svou klecí a nerozjíždějí další akci.

59:36
    Vypadá to, že stav už se měnit nebude.

59:11
    Boleslav jde do čtyřech, za podražení Kudrny jde na trestnou Milan Toman (MBL).

58:06
    Lukáš Vantuch (LIB) vyloučen za krosček a dává malou naději Boleslavi udělat něco se stavem.

57:49
    Bílí Tygři jsou stále aktivní a brání si svůj náskok.

56:59
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec pečetí skóre a využívá přesilovku. Do volného prostoru před brankou se dostal RADEK DUDA a propálil gólmana Boleslavi. Asistence: Jakub Čutta, Tomáš Pospíšil.

56:50
    Moravec od modré tvrdou střelou prověřil pozornost Willa.

56:07
    Liberec v plném počtu, Boleslav ve čtyřech.

56:04
    Pospíšil poslal puk na Dudu v těsné blízkosti brankoviště, ale brankář hostí se rozvalil před brankou a zalehl puk.

55:26
    Vyloučen Josef Jindra (MBL) za sekání. Chvíli se bude hrát čtyři proti třem.

55:26
    Michal Bulíř chtěl kličkou obejít Willa, ale byl podražen.

54:07
    Vyloučení na obou stranách po potyčce u branky hostů. Z Boleslavi Roman Němeček (MBL) za hrubost, z Liberce Dalibor Bortňák (LIB) za stejný prohřešek. Oba týmy hrají ve čtyřech.

54:05
    Pospíšil pronikal do útočného pásma, ale byl atakován a o puk přišel.

53:22
    Liberečtí si nepohlídali postavení na modré a je z toho ofsajd.

52:51
    Hosté jsou v plném počtu, neměli problémy ubránit své oslabení.

52:23
    Tygři mají problém v přesilovce, Boleslav nepříjemně napadá u branky domácích.

51:33
    Duda objel branku a zvláštní kličkou se snažil zakončit, nedostal se však přes beton Willa.

50:51
    Tomáš Jiránek (MBL) je vyloučen za sekání. Boleslav bude mít problémy s pokoušením se o srovnání.

Tomáš Dolejš

Góly a asistencie: 23. Filippi (Kudrna, Čakajík), 35. Víšek (Duda), 49. Moravec (Duda), 57. Duda (Čutta, Pospíšil) – 40. Nouza (Toman, Výborný)

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Schwarz) – Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Derner, Šimek, Čutta, Štich – Dušek, Víšek, Špaček, Pospíšil, Galamboš, Kudrna, Filippi, Duda, Vantuch, Bulíř, Bortňák, Nedvěd
    BK Mladá Boleslav: Will (Valent) – Toman, Chaloupka, Koudelka, Kasík, Kolafa, Pojkar, Jindra, Němeček – Výborný, Hrdel, Pitule, D. Vrbata, Havlíček, Jiránek, Ondřej, Nouza, Kafka, Pabiška, Kulich, Rys

Rozhodca: Turčan, Hodek – Pouzar, Bádal

Diváci: 6 630