Hurikán Bratislava – Grasshoppers Žilina 11:1 (kon.) | ŠK 1. FBC Trenčín – Florko Košice 8:7 (kon.)
ŠK 1. FBC Trenčín
8:7 (2:1, 4:3, 2:3)
FbO Florko Košice
Nedeľa 31.03.2013, 16:00 • Mestská športová hala na Sihoti, Trenčín • Play-off mužskej Extraligy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.

Srdečne Vás vítam pri sledovaní 2. zápasu semifinále Mužskej extraligy vo florbale, v tomto prenose si posvietime na duel medzi domácim 1. FBC Trenčín a FbO Florko Košice.

1. FBC Trenčín postúpil do play-off z druhého miesta a vo štvrťfinále si zmeral sily s ATU Košice. Táto séria však nemala dlhého trvania, Trenčín ju totiž vybavil za najkratší možný čas, nakoľko vyhral najprv doma 7:5 a 10:3. Potom štvrťfinále pokračovalo v Košiciach, no ani tu nedokázal domáci ATU využiť domáce prostredie a prehral tesne 7:8.

FbO Florko Košice sa dostal do play-off z tretieho miesta a v štvrťfinále narazil na FBC Predator Sabinov. Séria sa narozdiel od tej trenčianskej natiahla na najdlhšiu možnú mieru, rozhodlo sa až v piatom zápase. Prvý zápas vyhral FbO tesne 8:7 po predĺžení, druhý duel na domácej palubovke prehral 4:7. Následne doma Sabinov zaváhal a prehral prvý zápas 7:9. Potom však domáci zabrali a vyhrali 8:7. Séria sa teda rozhodla až znovu v Košiciach, kde sa zrodil opäť tesný výsledok 4:3.

I tieto fakty napovedajú tomu, že 1. FBC Trenčín je miernym favoritom v tejto semifinálovej sérii. Play-off je však nevyspytateľné a keďže je lopta guľatá, stať sa môže naozaj hocičo. Onlajny.eu Vám prinesú priame prenosy zo všetkých stretnutí, už teraz sa na Vás tešíme.

Semifinálová séria začala už včera. Prvý duel bol z oboch strán vyrovnaný, tímy mali dobré šance, no z výhry sa po šesťdesiatich minútach radovali domáci hráči. Stav série teda 1:0 pre 1.FBC.

Pred stretnutím zaznie ešte hymna.

Hlásateľ nám predstaví úvodné päťky, potom stretnutie začne.

V bránke hostí opäť Konečný, úvodnú obrannú dvojicu tvoria Kopčák a Dugas, v útoku Segľa, Petróci a dopĺňa ich Zemen.

Rovnako ako včera to vyzerá aj na domácej strane, v bráne Klobučník, v obrane Pavol Heleš a kapitán Straka, v útoku trojica Lajčiak, Peter Heleš a Ondrášik.

Dnešné stretnutie povedie rozhodcovská dvojica Cíbik – Tomáš.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:02
    Úvodné buly patrilo domácim florbalistom, ktorí sú momentálne pri loptičke.

00:39
    Úvod stretnutia opatrný, hráči sa musia oťukať.

01:28
    Prvý strelecký pokus v zápase, hostia vyslali strelu, s ktorou si Klobučník hravo poradil.

01:45
    Strieľajú aj domáci, konkrétne to bol Kiačik, no sieť sa nerozvlnila.

03:02
    Florbalisti 1.FBC Trenčín sa z hĺbky obrany snažia vymyslieť recept na útok, zatiaľ sa im to ale nedarí.

03:32
    Veľká šanca na druhej strane, strieľal Jakub Konečný, gól z toho nie je, domáci si mohli vydýchnuť.

04:18
    Strieľať mohol Petroci, no jemu loptička ušla od hokejky.

04:42
    Zeliezka v útočnej permanencii, jeho strela z prvej presvišťala tesne vedľa.

04:50
    Trenčín dal gól!
    Šťastný úvodný gól, po strele si Kopčák nešťastne loptičku tečoval do siete. Vlastný gól. Autorom strely bol napokon PETER KLAPITA, ktorý si pripísal bod. Bez asistencie.

06:58
    Košičania sú na rade, no na ich čepeliach badať neistotu. Loptička im uchádza a i napriek útočnej snaha sa vyrovnanie zatiaľ nedostavilo.

07:52
    Klobučník vyrazil strelu nohou, stav sa meniť nebude.

10:01
    Po faule Straku, ktorý zahral s vysokou hokejkou prišla štandardka pre hostí. Tí rozohrávali signál, strela sa im ale nevydarila.

10:38
    Zeliezka v dobrej šanci, v poslednej chvíli však loptičku stratil. Mohlo byť 2:0!

12:40
    Futbalový komentátor by povedal, že sa hrá medzi "šestnástkami". Registrujeme viacero nepresností, gólových šancí pomenej.

13:29
    Florko Košice dali gól!
    Tak som to asi zakríkol! Z pravej strane vystrelil JÁN SEGĽA a oplatilo sa – je vyrovnané!

14:11
    Tak toto bola šanca ako hrom! Brankárovi Klobučníkovi prepadla strela za chrbát, no tesne pred bránkovou čiarou ju jeden z obrancov vyhodil!

14:48
    Nedáš – dostaneš! Domáci vyťažili z minima maximum – ich šanca nevyzerala vážne, no po strele ROMANA ZELIEZKU loptička napokon skončila v sieti.

15:32
    Hostia prešli do útoku, na konci akcie strieľal Spišák nad bránu.

17:00
    Domáci mohli viezť už o dva góly, no spálili veľkú šancu. Straka naservíroval loptičku Kiačikovi, ktorý z voleja minul priestor brány!

18:27
    Ondrášik sa šikovne preštrikoval cez obrancov, našiel si priestor na zakončenie, no Konečný dobre zakročil.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

19:55
    Zeliezka mohol v závere tretiny skórovať, jeho zakončenie ale nebolo ideálne a gólman chytil.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Po prvej tretine vyhrávajú domáci florbalisti o jeden gól – 2:1. Stretnutie otvoril v 5. minúte Klapita, ktorému bol pripísaný vlastný gól Kopčáka. V 14. minúte vyrovnal Segľa, no domáci o pár sekúnd na to opäť strhli vedenie na svoju stranu – postaral sa o to Zeliezka.

20:01
    Začala druhá tretina.

21:12
    Prvé vylúčenie v zápase. Jakub Konečný vyfasoval dve minúty za hrubosť.

21:42
    Trenčania využívajú presilovku pomerne dosť rýchlo! Zeliezka Konečného neprekonal, MARTIN KIAČIK už ale loptičku pretlačiť do siete. Asistencia: Roman Zeliezka

22:06
    Strelu vyskúšal aj Ondrášik, tá trafila iba gólmana.

23:25
    Odpoveď hostí, MARIÁN ZEMEN sa umne natlačil do zakončenia a prekonal gólmana Klobučníka. Bez asistencie.

25:21
    Presilovku si zahrajú domáci hráči. Ján Segľa vylúčený za nedovolenú vzdialenosť.

25:32
    Do útoku sa dostali domáci, Kiačikova strela bola zblokovaná.

26:15
    Presilovka sa domácim vôbec nedarí. Tí sa nedokážu na dlhšie usadiť v útoku.

27:02
    Kapitán Straka strieľal, no minul.

29:50
    Obrana MAREK BULKO napriahol z veľkej vzdialenosti a loptička skončila v sieti!

31:20
    Ospravedlňte prosím krátke odmlky, ktoré boli zapríčinené technickými problémami. Ondrášik vylúčený za hrubosť, presilovka hostí.

32:30
    PAVOL DUGAS využíva presilovku strelou z veľkej diaľky, takmer zo stredu ihriska.

33:28
    Domáci takmer okamžite odpovedajú. Porubanova strela sa do brány nezmestila, dorážka MARTINA KIAČIKA už áno. Asistencia: Lukáš Poruban.

34:05
    Blaško dostal dve minúty za hru s vysokou nohou. Podarí sa Trenčanom opäť využiť presilovku?

35:11
    Tak sa to Trenčanom opäť podarilo, MARTIN KIAČIK nie len že využíva presilovku, ale takisto kompletizuje aj svoj hattrick!

37:20
    Domáci teraz urobili riadnu hrubku v obrane, Jakub Konečný ju ale nepotrestal – netrafil bránu.

38:17
    Hostia vsietili gól, no autora som nestihol zaregistrovať. Počkáme si, čo povie hlásateľ. Autorom gólu je teda MARTIN PETROCI.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Po druhej tretine vyhrávajú domáci florbalisti už 6:4. Podarí sa Trenčanom udržať si toto vedenie až do konca stretnutia?

40:01
    Začala tretia tretina.

Máme problémy so systémom, prosíme o chvíľku strpenia.

44:00
    MARTIN KIAČIK pridal svoj štvrtý gól!

46:00
    MAREK BULKO strieľa svoj druhý gól v zápase!

48:00
    Kvôli problémom som nestihol zachytiť mená, doplním ich v priebehu zápasu.

52:17
    Poruban mohol pridať ďalší gól, bol v dobrej pozícii na strelu, ale nemieril to presne.

54:36
    Obrana Marek Bulko tiež skúsil vystreliť, jeho prízemná strela len kúštik od pravej žrde!

54:50
    V posledných momentoch sme videli dosť faulov a nepresností, hra sa teda veľakrát prerušuje.

55:16
    Peter Klapita ostal po tvrdom hite ležať na zemi, uvidíme, či bude rozhodca vylučovať...

55:18
    Hra pokračuje bez vylúčenia.

56:32
    Domáci kontrolujú záver tretiny a dovolím si povedať, že i zápasu.

56:40
    Iskierka nádeje pre hostí, Peter Heleš vylúčený za opakované priestupky.

57:22
    Bude to ešte dráma? Hostia využívajú presilovku, Peter Klapita si svojou palicou tečoval loptičku do vlastnej siete.

58:16
    Peter Kiačik dostal červenú kartu za protesty a nadávky voči rozhodcovi! Hostia majú k dispozícii päť minútovú presilovku necelé dve minúty pred koncom stretnutia! To je šanca ako hrom!

58:30
    MARIÁN ZEMEN strieľa kontaktný gól, Florko sa dotiahlo na rozdiel jedného gólu!

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny.

59:36
    Klobučník skvelým zákrokom drží svoj tím nad vodou!

59:40
    Znovu gólman Klobučník, vynikajúci zákrok!

59:42
    Oddychový čas domácich.

60:00

Je tu koniec zápasu, domáci si napokon jednogólové vedenie udržali a vyhrali prvý dvojzápas semifinále MEX! Séria sa teraz sťahuje na východ, do Košíc.

Tretia tretina bola z našej strany výrazne ovplyvnená technickými problémami, za ktoré sa ospravedlňujeme. (18:17:53)

Peter Marienka

Góly a asistencie: 5. Klapita, 15. Zeliezka, 22. Kiačik (Zeliezka), 30. Bulko, 34. Kiačik (Poruban), 36. Kiačik, 39. Petroci, 44. Kiačik, 46. Bulko – 14. Segľa, 24. Zemen, 33. Dugas, 59. Zemen

ŠK 1. FBC Trenčín: Klubočník, Ďurmek – Zeliezka, Pe. Heleš, Kiačik, Ondrášik, Heleš Pa., Straka (C), Klapita, Lajčiak, Bulko, Mitucha, Vrablec, Bielik, Mateják, Poruban, Machara, Podmanický D., Podmanický M., Mandinec.
    FbO Florko Košice: Konečný, Sihelský – Tomčo (C), Blaško, Dugas, Konečný J., Zemen, Petroci, Vrábeľ L., Varga, Spišák, Katlovský, Vašíček, Vrábeľ D., Kopčák, Segľa, Kováč, Konečný D., Bogdan.

Rozhodca: Cíbik – Tomáš