Toronto – Carolina 1:4 (kon.) | Arizona – Minnesota 2:1 (kon.) | Colorado – Dallas 2:3 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:3 (po pr.) | Anaheim – San Jose 2:1 (kon.)
Colorado Avalanche
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Dallas Stars
cz Utorok 05.02.2013, 03:00 • Pepsi Center • NHL

To je ode mě vše, dobrou noc všem nočním sovám a raním ptáčatům přeji úspěšný vstup do nového dne. (05:53:27)

Dallas nakonec přece jenom urval vítězství po bezbrankové třetí třetině na svou stranu. Děkovat může především Jamiemu Bennovi, který byl u všech tří branek svého týmu, dvě z nich přitom zařídil on sám. Jágr si připsal jednu asistenci, naopak domácímu Hejdukovi 1000. zápas v NHL hodně zhořkl, jelikož i přes jeho snižující trefu nemá Colorado ani bod.

60:00

59:58
    Hejduk bude možná symbolicky tím posledním, kdo se dotkne puku.

59:35
    Benn mohl dovršit hattrick! Stačilo jen trefit prázdnou branku z půlky hřiště, to se mu ale nakonec nepodařilo.

59:31
    Puk u mantinelu, tam to Stars vyhovuje. Následně se hosté osvobozují. Vypadá to už pro ně velmi dobře.

59:10
    Varlamov z branky, Avalanche hrají bez brankáře!

58:56
    Oddechový čas pro domácí.

58:56
    Nyström skvěle bojoval u mantinelu, následně musí Varlamov zasahovat proti jeho střele. Zbývá minuta do konce - udrží Dallas těsné vedení?

58:13

57:43
    Třicet vteřin do oslabení domácích. A puk je smolně pro Stars jen u Lehtonena. Početní výhoda trvající skoro čtyři minuty je zatím z jejich strany hodně bídná.

57:07
    Daleymu se zamotal puk pod nohy, takže Dallas ztrácí útočné pásmo. Přitom to po vjezdu Jágra do pásma vypadalo tak slibně.

56:13
    O'Byrne (COL) a jeho dvě minuty na trestné lavici za vyhození puku za mantinely - přesně, jako se to stalo před chvilkou Jágrovi. Tohle nevypadá pro Avalanche vůbec, ale vůbec dobře.

55:47
    Nějakých třicet vteřin do konce přesilovky Dallasu. Nyní se mu vůbec nedaří usadit se v útočné třetině soupeře.

54:55
    Ryder dostal pěknou přihrávku do středu hřiště, kam se pěkně uvolnil. Střelu vyrazil Varlamov, Benn pak ze vzduchu naštěstí pro domácí nedokázal již puk dorazit.

54:22
    Zanon (COL) držel Eakina a jde na dvě minuty ven. Tohle Colorado přesně nepotřebuje.

53:58
    Jágr udržel puk u červené čáry, Benn pak neměl moc možností, kam puk přihrát, tak ho prostě nahodil dopředu, kde však byli jen protihráči.

53:16
    Eriksson prostě nemohl hrát, tohle byl jasný ofsajd. Hra tak zůstane ve středním pásmu.

52:31
    Jágr s Bennem museli střídat, proto se Morrow vydal do útoku proti dvojnásobné přesile sám. Jeho střela byla sražená.

51:59
    Komerční přestávka poté, co Varlamov pro jistotu schoval puk do lapačky. Ještě kolem osmi minut mají Avalanche na to s výsledkem něco udělat.

Patrik Sandev

Góly a asistencie: 19. Hejduk (Mitchell, Stastny), 32. Parenteau (Stastny, McGinn) - 3. Benn, 12. Morrow (Jágr, Benn), 36. Benn (Roy, Rome)

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) - Hejda, Johnson, Hunwick, O'Byrne, O'Brien, Zanon - Parenteau, Duchene, McGinn - Hejduk, Stastny, Mitchell - Bordeleau, Olver, McLeod - van der Gulik, Sgarbossa, Kobasew
    Dallas Stars: Lehtonen (Bachman) - Robidas, Dillon, Daley, Rome, Oleksiak, Goligoski - Jágr, Benn, Morrow - Vincour, Roy, Eriksson - Ryder, Eakin, Smith - Roussel, Fiddler, Nyström

Rozhodca: Rooney, St. Pierre - Wheler, Pancich