Charleroi – Mons 1:2 (kon.) | Waregem – Leuven 2:1 (kon.) | Lokeren – Cercle 3:0 (kon.)
Mechelen – Gent 1:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Genk 1:1 (kon.) | Brugge – Kortrijk 0:0 (kon.)
YR KV Mechelen
1:0 (1:0)
KAA Gent
cz Streda 26.12.2012, 14:30 • Argos Oil Stadion Achter de Kazerne • Belgická Jupiler Pro League

Utkání nakonec skočilo vítězstvím domácího Mechelenu 1:0. Domácí tým si do druhého poločasu přenesl vedení po brance Pedersena. Ihned zkraje druhé půle mohli jít domácí hráči do dvoubrankového vedení, ale Pedersen tutovku neproměnil. Vzápětí měl na kopačce vyrovnávající branku Van der Bruggen, ale taktéž nedal. Druhou branku Mechelenu sice vstřelil Iddi, ale nemohla být uznána pro údajný ofsajd. Na konci zápasu si hráči Gentu vytvořili ještě herní převahu, která však k vyrovnávající brance nevedla. (16:32:44)

89
    Na konci druhého poločasu chystá domácí trenér van Veldhoven taktické střídání. Na hřiště poslal Madse Junkera, který vystřídal Alessandra Cordara.

87
    Další střela Mboyi, ale brankář Pacovski byl na místě a střelu zlikvidoval.

83
    Do šance se dostal Mboya, jehož pokus vyrazil Pacovski ke Kolovi, kterému střelu zblokoval obránce Mechelenu.

82
    Další hostující hráč viděl žlutou kartu, je jím Ibrahima Conte.

80
    Mboyo zahrál přímý kop, ze kterého pro obranu Mechelenu žádné nebezpečí nehrozilo.

79
    Cordaro fauloval hráče Gentu a může být rád, že neviděl za faul žlutou kartu.

77
    Druhé střídání Mechelenu. Robin Henkens nahrazuje Davida Destormeho.

75
    Thomas Foket dostal žlutou kartu.

74
    Pedersen si posunul míč podél Nahaya a vystřelil. Jeho ránu brankář Padt vyrazil.

71
    Poslední střídání v sestavě hostí. Christiana Brülse vyměnil Rodgers Kola.

68
    Z rohového kopu se snažil prosadit Pedersen, ale ani tentokrát nemířil přesně.

67
    Hráči Gentu si svoji pasivitou koledují o druhou branku ve své síti. Destorme přihrál míč Pedersenovi, jehož střela nebyla tentokrát přesná a nemířila mezi tři tyče.

66
    Opět nebezpečný Enevoldsen zahrozil, když jeho přízemní centr do malého vápna musel jednou rukou vyrazit brankář Padt.

66
    Brankáře Padta se snažil z ostrého úhlu překonat Enevoldsen, ale hostující brankář se nenechal překonat a dává svému týmu ještě naději na vyrovnání.

65
    Ghomsi byl faulován novým mužem na hřišti Foketem, míč do hry uvedou hráči Mechelenu.

62
    Druhé střídání Gentu. Ze hřiště odešel Mohamed Messoudi, kterého vyměnil Thomas Foket.

59
    Maréval namířil přímý kop jen do zdi stojících hráčů Mechelenu. Enevoldsen podnikl rychlý protiútok na jehož konci byla střela Pedersena, kterou brankář Padt chytil.

59
    Maxim Biset dostal žlutou kartu za faul na Mboyu.

Tomáš Kučera

Góly: 12. Pedersen

Karty:   7. Chen (MEC), 59. Biset (MEC) - 32. Nahayo (GNT), 75. Foket (GNT), 82. Conte (GNT)

YR KV Mechelen: Pacovski - Bateau, Chen, Ghomsi, Biset - Cordaro (89. Junker), De Petter, De Witte, Destorme (77. Henkens), Iddi (58. Enevoldsen) - Pedersen
    KAA Gent: Padt - Amposta, Maréval, Nahayo, Rafinha - Messoudi (62. Foket), Brüls (71. Kola), N'Diaye (54. Conte), Van der Bruggen - Mboyo, Soumahoro

Rozhodca: S. Loeman - P. Vandecauter, J. Carmeliet