Murray – Berdych 2:1 (kon.) | Djokovič – Tsonga 2:0 (kon.)
7 6
Jo-Wilfried Tsonga
0
64 3
cz Pondelok 05.11.2012, 21:10Turnaj majstrov - Nitto ATP Finals (krytý tvrdý povrch)

To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek pondělního večera. Dobrou noc. (22:55:05)

A je dobojováno. Novak Djoković nakonec udolal francouzského Jo - Wilfrieda Tsongu 2:0 na sety, ale vítězství světové jedničky se nerodilo vůbec lehce ....

V prvním setu hrál lépe Tsonga, který měl tři brejkboly, ale ani jeden nedokázal využít. Srbský hráč neměl ani jeden brejkbol a o vítězi tohoto setu tedy rozhodl tie-break. V něm ukázal své zkušenosti a kvalitu Novak Djoković, který zkrácenou hru vyhrál 7:4.

Ve druhém setu na kurtu dominovala světová jednička. Srb dokázal vzít svému soupeři dvě podání, ani jedno neztratil a dokráčel si pro vítězství 6:3.

Novak Djoković tedy vstoupil do Turnaje mistrů v Londýně výborně a hned v prvním utkání porazil nevyzpytatelného Tsongu, které v loňském roce došel na tomto turnaji až do finále.

Konec zápasu

6:3
    Tsonga opět chyboval na síti a Novak Djoković vyhrává tento duel!

40-30
    Tsonga špatně trefil míček a Novak Djoković má první mečbol!

30-30
    Tsonga se vydal na síť, Djoko se ho snažil prohodit, ale poslal míček těsně do zámezí.

30-15
    Nyní se francouzský hráč na síti nemýlil a získal asi nejdůležitější fiftýn v tomto utkání.

30-0
    Tsonga pokazil smeč a Novak Djoković je dva míčky od prvního vítězství na Turnaji mistrů!

15-0
    Devátý gem začal Novak Djoković parádním returnem. Tsonga odehrál míček jen do zámezí.

5:3
    Další čistá hra pro srbského hráče, kterého dělí jeden gem od vítězství v tomto utkání!

40-0
    Opět stejná písnička. Djoko předvedl parádní forhendový úder a následně celou výměnu ukončil na síti.

30-0
    Po dělovém forhendu skvělá práce na síti a Novak získal další důležitý fiftýn.

15-0
    Další krásnou výměnu ovládl Novak Djoković, který předvedl opět parádní křižný forhendový úder.

4:3
    Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.

4:3
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:3
    Novak Djoković returnuje opět jen do sítě a Tsonga opět prohrává pouze o jeden gem.