GKS Tychy – Miškovec 3:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 7:1 (kon.)
7:1 (4:1, 3:0, 0:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Piatok 24.08.2012, 18:00 • Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi • Spišský pohár

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Už o malú chvíľu sa nám začne posledný zápas 12. ročníka Spišského pohára. Domáci hokejisti si zmerajú sily s Liptovským Mikulášom. Už jedine Spišiaci môžu predbehnúť v celkovom poradí momentálne prvý Miškolc.

HK Spišská Nová Ves: Lipovský – Vantroba, Nitriansky, Nádašdi, Džerenga, Škrak, Vartovník, Janovčík, Horváth – Kohutiar, Vaic, Findura – Novák F., Prokop, Klinga – Krempaský, Skalický, Hamráček – Gonda, Hamrák J.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Palko – Holiga, Galko, Devečka, Hyben, Mezovský, Bača, Janči, Kandra - Bártik, Paukovček, Macík, Kuric, Mravec, Kubáň, Kubovčik, Pawelski, Poliaček, Halaj, Piatka, Čáni, Fabo

Rozhodca: Sýkora - Tornay, Fabiny.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Začalo sa nám posledné stretnutie na Spišskom pohári. Zatiaľ je to taká úvodná "oťukávačka".

03:18
    Prvý útok Spišiakov na čele s Vaicom sa dostal do šance, koncovke Finduru v poslednej chvíli zabránil jeden z hosťujúcich obrancov.

04:04
    Novák sa obtočil okolo bránky, nabil Prokopovi, ktorý z prvej prestrelil. Domáci tím aktívnejší.

04:53
    Znovu zamestnala dvojica Prokop - Novák obranu Liptákov.

05:15
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Po chybnej rozohrávke sa dostal k puku Kubáň, posunul Františkovi POLIAČKOVI, ktorý z prvej trafil presne medzi Lipovského betóny a Liptovský Mikuláš sa ujíma vedenia v tomto dueli. Asistencie: Patrik Kubáň.

07:21
    Domáci nevedia akosi založiť útok, ten inkasovaný gól ich zaskočil.

08:12
    Kapitánovi Vaicovi sa to podarilo, Liptáci sa oslobodili len cez zakázané uvoľnenie.

08:38
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Nádašdi v strednom pásme dobre zachytil prihrávku súpera, okamžite na krídle videl Filipa NOVÁKA, ktorý z ľavej strany napriahol a puk skončil za chrbátom Palka. Asistencie: Tomáš Nádašdi.

10:27
    A opäť úradoval druhý útok Spišiakov! Nádašdi ešte prvú šancu zahodil, potom vzal puk Juraj PROKOP a spomedzi kruhov poslal puk do siete. Domáci behom necelej minúty otočili stav stretnutia v ich prospech. Asistencie: Tomáš Nádašdi.

11:30
    Bartík sa vybral spoza bránky pred Lipovského, ale ten mu šikovne vypichol puk.

13:14
    Druhá päťka Spišskej Novej Vsi v strednom pásme kombinovala, kombinovala. Až to prekombinovala a je z toho zakázané uvoľnenie.

14:08
    V posledných minútach už asi tretia zlá rozohrávka od Nádašdiho. Domáci majú teraz problémy s prechodom cez stredné pásmo.

15:12
    Po Hamráčkovej strele ešte gól nepadol, ale po ňom vzal puk na hokejku kapitán domácich, Ľubomír VAIC, a to už znamenalo tretí presný zásah v Palkovej sieti. Asistencie: Lukáš Hamráček.

15:57
    Prvé vylúčenie v tomto stretnutí. Na trestnú lavicu si odchádza sadnúť Lipták Piatka, 2 minúty za podrazenie.

16:57
    Presilovky Spišskej Novej Vsi na modrej čiare s Vantrobom a Nitrianskym sú veľmi silné. Liptáci pod neustálou paľbou.

17:26
    Ďalšia parádna akcia druhej formácie. Nádašdi pekne vysunul Filipa NOVÁKA, ktorý si zoči-voči brankárovi L. Mikuláša poradil a Spišiaci vedú už o tri góly. Asistencie: Tomáš Nádašdi.

18:51
    Domáci hráči svojho súpera nepustia absolútne k ničomu, od prvého inkasovaného gólu kraľujú na ľade.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Prvá tretina bola spočiatku vcelku vyrovnaná. Prvé minúty oťukávania skončili nečakaným gólom v sieti Lipovského. No a od úvodného presného zásahu bolo dianie na ľade diametrálne odlišné. Spišiaci nepustili Liptovský Mikuláš takmer ani do svojho pásma, prevažne sa hralo pred Palkom, z čoho plynuli aj štyri strelené góly a domáci hráči sú na najlepšej ceste za víťazstvom v Spišskom pohári.

Ďalšia tretina začne približne o 18.43 hod.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:01
    Hostia do druhej tretiny už s náhradným brankárom, Palka vystriedal Bruncko.

21:20
    Domáce mužstvo bude mať v úvode druhej časti hry výhodu presilovky. Na trestnú lavicu Mezovský, 2 minúty za faul kolenom.

21:39
    Spišiakom stačilo 19 sekúnd na využitie početnej prevahy. Vladimír KLINGA pred Brunckom úplne osamotený, prehodil si puk na bekhend a šikovne obhodil gólmana Liptovského Mikuláša. Asistencie: Filip Novák.

24:00
    Hokejisti HK Spišská Nová Ves čakajú niekedy veľmi dlho s rozohrávkou, ale keď sa už raz dostanú do útočného pásme, je ich odtiaľ veľmi ťažké vyhnať.

25:35
    Hluché miesto hry prerušil až čiarový rozhodca, keď napočítal na ľade šiestich Liptákov. Ďalšia presilovka pre Novovešťanov.

25:54
    Vartovník sa rozohnal od modrej, mantinel za Brunckom len tak zhučal.

27:17
    Gólová lahôdka. Hattrick Filipa NOVÁKA. Nádherná prihrávka od Vaica, krížom cez bránkovisko, Novák to mal už príliš jednoduché. Asistencie: Ľubomír Vaic, Miroslav Vantroba.

29:17
    Tak to je gólový uragán od domácich hráčov. Vaic si obdivuhodne spracoval puk, s Krempaským šli sami dvaja na Bruncka, a zrejme od korčule Borisa KREMPASKÉHO skončil puk v sieti. Asistencie: Ľubomír Vaic, Miroslav Vantroba.

29:17
    Po siedmom góle v bránke Liptovského Mikuláša opúšťa ľad aj Miroslav Lipovský. Do domácej brány púšťa nádejného mladíka Denisa Godlu.

29:52
    A Godla sa okamžite vyznamenáva bravúrnym zákrokom proti Macíkovi. Obdivuhodná pohotová "šnúra".

32:09
    Halaj si odchádza odpykať menší trest za vrazenie na mantinel. Tvrdý zákrok si odniesol domáci Skalický.

33:34
    Táto presilovka Spišiakom už až tak nevychádza, až teraz sa usadili v útočnom pásme.

34:09
    Hostia v plnom počte.

34:38
    Po siedmom góle sa hra trošku upokojila, ani domáci tím sa už tak nehrnie do útoku, častejšie sa začali dopredu vydávať aj Liptáci.

35:07
    Vôbec prvá presilová hra v tomto stretnutí pre hostí. Vartovník 2 minúty za hákovanie.

35:40
    Dvaja Liptáci sa zrazili na vlastnej modrej čiare, za čo si vyslúžili potlesk celkom slušne zaplnených tribún v Spišskej Novej Vsi, na to, že je to prípravný zápas.

37:07
    Spišská Nová Ves v pätici, oslabenie prežili Spišiaci bez menších problémov, Mikuláš sa neusadil v útočnom pásme ani raz.

38:29
    Spišiaci pokračujú v dobrom spoľahlivom výkone, najmä v defenzíve sa snažia hrať jednoducho a efektívne. O útočnej snahe snáď nie je potrebné ani hovoriť.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine pridali hokejisti HK Spišská Nová Ves ďalšie tri góly a úplne zaslúžene vedú 7:1. Zrejme už poznáme víťaza 12. ročníka Spišského pohára. Ak sa nestane zázrak v záverečnom dejstve tohto zápasu, tak sa ním stane domáci tím.

Ďalšia tretina začne približne o 19.27 hod.

40:01
    Začala tretia tretina.

42:01
    Úvodné dve minúty prešli bez prerušenia, hralo sa hore-dolu bez nejakých šancí, až teraz pred Brunckovou bránkou mal možnosť streliť ôsmy gól Spišiakov Findura, ktorého našiel medzi kruhmi pekne spoza bránky Gonda. Findura ale minul.

44:10
    Záverečná časť hry sa nesie zatiaľ v takom pokojnom tempe, menej súbojov, nikto už asi nechce riskovať prípadné zranenie v rozhodnutom prípravnom zápase.

45:21
    Zaujímavý rýchlostný súboj Hamráček - Bruncko nevyhral ani jeden. Hamráček bol rýchlejší, avšak puk si chcel stiahnuť, a to sa mu nepodarilo. Nezachytili ho ani brankár Liptákov. Ak by to Hamráčkovi vyšlo, mal by pred sebou prázdnu bránu.

46:49
    Spišiaci si zahrajú ďalšiu presilovku. Na lavicu hanby odchádza Devečka, 2 minúty za faul kolenom.

47:47
    Hamrákovu strelu zápästím vytlačil Bruncko len špičkou lapačky.

48:05
    Skalického zakončenie už gólman L. Mikuláša schoval v lapačke a prerušil hru.

48:49

50:17
    Neprehľadnú situáciu vyriešil Godla s veľkým prehľadom. Najprv sa ho snažil prekonať Mravec, jeho strela sa odrazila od zadného mantinelu rovno na hokejku Macíka, ktorý to však mal na bekhend, chcel sa otočiť, ale vtedy už zasiahol pohotový Godla.

51:33
    Gonda úplne osamotený pred Brunckom s množstvom času. Vypálil priamo do jeho hrude.

52:07
    Piatka sa zboku tlačil pred bránku, vypýtal si faul od domáceho Nitrianskeho, ktorý zinkasoval menší trest za nedovolené bránenie v hre.

53:22
    Nie a nie sa dostať do útočnej tretiny. Pre Liptovský Mikuláš akoby početná prevaha nebola žiadnou výhodou.

54:07
    Domáci s piatimi hráčmi na ľadovej ploche.

54:40
    Lipták Janči mal na hokejke čistý gól, no v bránke roztiahol nohy znovu Godla a predviedol ďalší vynikajúcu zákrok.

56:17
    Individuálnym prienikom sa prezentoval Kubáň, snažil sa zasunúť puk medzi Godlove betóny, nepodarilo sa.

56:44
    Liptáci sú už zúfalí, ďalšiu akciu zastavil mladý ochranca spišskej svätyne.

56:53
    Predsa len ešte príležitosť pre hostí skorigovať stav, na trestnú lavicu putuje Horváth, 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

57:17
    Vylúčený aj Lipták Pawelski, 2 minúty za seknutie, bude sa hrať 4 na 4.

58:14
    Záverečné minúty, zápas sa už len dohráva.

59:35
    Ešte dve možnosti druhej formácie Spišiakov. Tá je dnes veľmi aktívna. V tretej tretine sa úplne vytratil z hry kapitán domáceho tímu, Ľubomír Vaic, momentálne nesedí už ani na striedačke.

60:00

Nasledujú ešte doplnkové samostatné nájazdy.

Na samostatné nájazdy síce vyhrali Liptáci 2:1, to im nič nie je platné. Na Spišskom pohári končí Liptovský Mikuláš na poslednom mieste.

Konečné poradie na Spišskom pohári:
    1. HK Spišská Nová Ves
    2. Miškolc JJSE
    3. GKS Tychy
    4. MHK 32 Liptovský Mikuláš

12. ročník Spišského pohára sa nám skončil úspechom domáceho tímu. S vyhlásením najlepších hráčov turnaja sa s Vami lúčim aj ja, dovidenia pri ďalších online prenosov zo Spišskej Novej Vsi. Ďakujem za pozornosť.

najlepší brankár - Krisztian Budai (Miškolc)
    najlepší obranca - Tomáš Nádašdi (SNV)
    najlepší útočník - Matúš Leskovjanský (Tychy)
    najproduktívnejší hráč turnaja - Ľubomír Vaic (SNV) (20:06:57)

Peter Petráš

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 9. Novák (Nádašdi), 11. Prokop (Nádašdi), 16. Vaic (Hamráček), 18. Novák (Nádašdi), 22. Klinga (Novák), 28. Novák (Vaic, Vantroba), 30. Krempaský (Vaic, Vantroba) - 6. Poliaček (Kubáň)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Palko (od 21. Bruncko) – Holiga, Galko, Devečka, Hyben, Mezovský, Bača, Janči, Kandra - Bártik, Paukovček, Macík, Kuric, Mravec, Kubáň, Kubovčik, Pawelski, Poliaček, Halaj, Piatka, Čáni, Fabo

Rozhodca: Sýkora - Tornay, Korba M.