GKS Tychy – Miškovec 3:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 7:1 (kon.)
koniec
GKS Tychy
3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
DVTK Miškovec
Piatok 24.08.2012, 15:00 • Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi • Spišský pohár
Partner:
   
  Vcelku vyrovnaný zápas zaslúžene vyhral Miškolc. Maďarské mužstvo bolo lepšie najmä v defenzíve, no v záverečnom dejstve hrali výborne aj smerom dopredu. Miškolc je momentálne s dvoma víťazstvami na čele tabuľky Spišského pohára, predbehnúť ho môžu už len domáci Spišiaci, ktorí sa od 18.00 hod. stretnú s Liptovským Mikulášom. (17:03:51)
   
  Doplnkové samostatné nájazdy vyhrali hráči poľského GKS Tychy 2:1.
   
  60:00
  Koniec zápasu.
   
  59:40
  Miškolc s pukom na svojich hokejkách.
   
  58:55
  Dubek mohol pridať šiesty gól do Witekovej siete, ten v poslednej chvíli zasiahol ľavým betónom.
   
  58:29
  Presilovka Miškolca odohraná akoby na údržbu. Bez šancí, bez chýb.
   
  56:29
  Poľské mužstvo zase v oslabení. Potrestaným Banachewicz, 2 minúty za seknutie. Hráči GKS Tychy si zrejme myslia, že pridajú aj ďalší presný zásah v oslabení :).
   
  55:02
  Samozrejme, GKS Tychy už v pätici, Leskovjanský sa hneď zapojil do útočnej akcie, po jeho strele dorážal Kropáč, ktorý sa hneval sám na seba. Mohol totiž znížiť na rozdiel jedného gólu.
   
  53:26
  GKS Tychy dalo gól! Tak žeby predsa len? Milan BARANYK vo vlastnom oslabení znižuje na 3:5! Od zadného mantinelu sa odrazil k nemu puk a okamžite ho poslal do odkrytej bránky. Asistencie: Lukasz Sokot, Adrián Parzyszek.
   
  53:21
  Zdá sa, že Miškolc si už ustráži vedenie až dokonca. Trojgólové manko je už na poľských hokejistov asi veľa.
   
  52:30
  GKS Tychy budú hrať v oslabení. Na trestnú lavicu Leskovjanský, 2 minúty za hákovanie.
   
  50:45
  Ďalšia obrovská šanca zahodená. Opäť Parzyszek, prekonal už aj Budaia, ale zázračne na bránkovej čiare sklepol puk o ľad Neuman a zmenil tak jeho smer mimo bránky.
   
  50:33
  Kropáčovi veľmi pekne nakorčuľoval medzi kruhy Parzyszek, proti jeho strele z prvej vytiahol bravúrny zákrok Budai.
   
  50:10
  Miškolc s piatimi hráčmi na ľadovej ploche.
   
  49:21
  Ale Poliaci sa v početnej výhode nevedia ani dostať do útočného pásma.
   
  48:10
  Tychy si zahrajú presilovú hru. Na trestnú lavicu Szilágyi, 2 minúty za podrazenie. Ak chce poľské mužstvo ešte čosi spraviť so zápasom, má na to ideálnu príležitosť.
   
  46:10
  Nagyovi sa dnes naozaj darí, aj teraz predviedol pekný individuálnu akciu, snažil sa spätne nájsť svojho spoluhráča, ktorému to naslepo prihral na korčule.
   
  42:56
  Miškolc dal gól!
  Georgo NAGY je dnes pri chuti. Dovŕšil svoj hattrick, zoči-voči Budaiovi pekne zamiešal puk a zakončil k tyčke. Asistencie: Patrik Popovics.
   
  42:05
  Parzyszek mal pred sebou odkrytú celú hornú časť bránky, nedokázal však dostatočne dvihnúť puk a Budai predviedol vynikajúci zákrok.
   
  40:30
  V dobrej možnosti v medzikruží sa ocitol Láda, poľský brankár Witek jeho strelu z prvej pohotovo vyrazil.

  Peter Petráš

  Góly a asistencie: 17. Przygodzki (Baranyk), 37. Parzyszek (Wanacki), 54. Baranyk (Sokot, Parzyszek) - 10. Nagy ( Czuba), 20. Fodor (Hegzi, Saluga), 22. Saluga (Dubek), 40. Nagy (Miskolczi), 43. Nagy (Popovics)


  GKS Tychy: Witek – Jakes, Dutka, Majkowski, Sokot, Csorich, Wanacki, Uherek – Leskovjanský, Mejka, Kropáč – Baranyk, Parzyszek, Sosnierz – Przygodzki, Gurazda, Banachewicz
  DVTK Miškovec: K. Budai – Láda, Atkinson, Hegzi, Orosz, Szirányi, R. Budai – Czuba, Nagy, Fodor, Saluga, Dubek, Ritó, Miskolczi, Wéber, Thúróczy, Szilágyi, Popovics, Neuman

  Rozhodca: Jura - Gavalier, Fabiny