HC SLOVAN Bratislava
5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
JYP Jyväskylä
Piatok 24.08.2012, 18:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • European Trophy

V tretej tretine sa hostia stratili z ľadu. Dnes fínsky majster jednoducho nemal svoj deň, nevychádzalo mu takmer nič a tak sa zápas ani inak skončiť nemohol. Začal zbabranými presilovkami, na chvíľku sa vrátil aktivitou do hry, no nič nevyprodukoval a v záverečnej časti si domáci robili čo chceli. Prestrieľali hostí pomerom striel 47:29, v záverečnej tretine 24:8 a tento fakt vystihuje dianie na ľade. Domáci borci sa predstavia na ľade už o dva dni, keď si zmerajú sily s ďalším fínskym klubom, KalPou Kuopio, na ktorý vás srdečne pozývam. Z Bratislavy pekný večer želá Vladimír Korduliak. (20:24:13)

Hviezdou zápasu sa stal hráč HC Slovan Bratislava Ján Lipiansky. Blahoželáme.

Druhým najlepším hráčom vyhlásený HC Slovan Bratislava Jaroslav Janus, ktorý zaknihoval shut-out!!!! Blahoželáme.

Tretím najlepším hráčom sa stal hráč JYP Jyväskylä Max Wärm. Blahoželáme.

Vyhlásenie najlepších hráčov zápasu, ceny odovzdá pán Ľubomír Višňovský.

60:00

59:06
    Hudáček vypálil spomedzi kruhov, Tarkki betónom poslal puk späť do poľa.

58:16
    Boumedienne vystrelil nahodený puk, Tarkki nevidel cez skrumáž hráčov, reflexne ramenom vyrazil.

58:00
    Posledné dve minúty zápasu.

57:27
    Domáci v plnom počte. Hostia to nevedia ani v presilovkách, jednoducho im to nejde.

57:09
    Ruohomaa strieľa meter vedľa bránky.

56:52
    Puk v obrannom pásme hostí.

55:27
    Janus dve minúty za zdržiavanie hry, vyhodenie puku. Trest odsedí Dravecký.

55:27
    Nahodený puk sa Janus snažil vyhodiť cez ochranné sklo, dvihol to moc a puk končí na ochrannej sieti.

54:34
    Puk opäť na striedačke hostí. Fínsky majster dnes veru nemá svoj deň a bude sa isto iste snažiť na dnešný duel čím skôr zabudnúť. Slovan má prevahu, pekne kombinuje a doteraz v tejto tretine prestrieľal borcov zo severu pomerom 19:2. To je obraz hry v tejto časti hry.

53:29
    Mihalik minul bránku, odrazený puk až na modrú Šťastný nevystrelil, puk mu skĺzol z hokejky.

52:18
    Publikum sa za hlasného pokriku zabáva mexickými vlnami.

51:46
    Opäť pekná akcia, uvoľnenie Miroslava Šatana, ktorý sa sťahovačkou zbavil obrancu, Tarkki puk vytlačil na bočnú sieť.

50:08
    Slovan dal gól! Krásna hokejová akcia. Únik MILANA BARTOVIČA končí blafákom, keď sa opýtal Tarkkiho kde to chce. Akcia začala v obrannom pásme u Jána Tabačka, ktorý posunul na červenú Vladimírovi Draveckému a ten poslal puk na Bartoviča do brejku. Asistencie: Vladimír Dravecký a Ján Tabaček.

49:55
    Hostia v plnom počte.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 14. Šatan, 20. Lipiansky (Šatan), 42. Lipiansky (Šatan, Hudáček), 43. Daňo (Tabaček), 51. Bartovič (Dravecký, Tabaček)

HC SLOVAN Bratislava: Jaroslav Janus, Ville Hostikka - Jonathan Sigalet, Ján Tabaček, Josef Boumedienne, Martin Štajnoch, Vladimír Mihalik, Ivan Švarný, David Printz, Milan Kytnár - Milan Bartovič, Kamil Kreps, Vladimír Dravecký - Michal Vondrka, Mário Bližňák, Michel Miklík - Libor Hudáček, Ján Lipiansky, Miroslav Šatan - Peter Ölvecký, Andrej Šťastný, Marko Daňo
    JYP Jyväskylä: Tuomas Tarkki, Joni Myllykoski - Jason Lepine, Jyrki Välivaara, Kalle Koskiknen, Kristian Näkyvä, Mikko Kalteva, Olli Malmivaara, Yohann Auvitu, Mikko Viitanen - Antti Jaatinen, Eric Perrin, Ossi Louhivaara - Petr Hubaček, Cory Quirk, Max Wärn - Matias Myttynen, Miika Lahti, Mikael Ruohomaa - Olli Sipiläinen, Jonne Virtanen, Miika Roine

Rozhodca: Róbert Müllner, Juraj Konc, Jozef Tvrdoň, Roman Návratek

Diváci: 6.853