Nitra – Košice 1:3 (kon.) | Žilina – Zvolen 3:0 (kon.) | Martin – Skalica 5:4 (po s.n.)
B. Bystrica – Trenčín 3:0 (kon.)
HC MONACObet Banská Bystrica
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
HK DUKLA Trenčín
Nedeľa 06.11.2011, 18:00 • Hronské predmestie • Slovnaft extraliga - E.M.

Banská Bystrica v osobných súbojoch predčila Trenčín a gólom Sýkoru v tretej tretine zlomila odpor súpera za bezgólového stavu. (09:57:48)

60:00

59:20
    Už sa hrá v plnom počte, zápas sa azda dohrá v pokoji

58:38
    Kútny ide na trestnú, aj Radulay na trestnú, aj Gabriš na trestnú,a le presilovka baranov 5/4 trvá, pretože Kútny dostal dva + dva, všetci za hrubosť

57:52
    Kristoffersson si neudržal na uzde nervy a vyprovokoval potyčku, sekal ho Sojčík, ten dostal dve minúty, bystrický hráč za hrubosť dve a + Kristoffersson aj desať za nešportové správanie, stále trvá presilovka Banskej Bystrice

56:55
    Martin Chovan na trestnej, presilovka BB

56:50
    Kútny zachytil puk na útočnej modrej, išiel sám na Kováča, ale neprekonal ho, brankár hostí vysunul betón k žrdi a tam zachytil puk

55:00
    Domáci pri chuti a jeden útok strieda druhý, zdá sa, že o zápase je už rozhodnuté, hostia sa teraz iba bránia.

53:20
    Banská Bystrica dala gól!

Akcia po pravej strane, Cebák na Tománka, ktorý strieľa, Kováč vyrazil puk priamo pred Hričinu, ktorý z medzikružia posiela poľahky puk do bránky - 3:0

52:19
    Kristofferssonova strela zo stredu útočného pásma, Kováč si nebol istý či zakryl puk.

51:51
    Pardavý sa s námahou pozviechal po súboji pri mantineli v strednom pásme, diváci ho za statočnosť odmenili potleskom

51:12
    Hostia teraz viac v útoku, ale nestrieľajú na Chorošuna, často sa hrá pri mantineli

49:50
    Trenčania teraz pohrozili, pred Chorošunom sa v šanci nepresadil Daňo a po ňom pri žŕdke ani Pardavý

48:22

Domácich gól nabudil, boli aktívni, po Hričinovej prihrávke prešiel Tománek z ľavej strany pred bránku, prvou strelou ešte neprekonal Kováča, ale dosledoval vyrazený puk a pri ľavej žrdi ho poslal tam kam patrí - 2:0

46:57

Domáci po vhadzovaní v šanci, Češík ešte zblízka neuspel pred Kováčom, ale Sýkora bekhendom z medzikružia poslal puk do ľavého rohu Kováčovej svätyne

46:50
    Tománek sa snažil strieľať, ale nedarí sa mu

46:10
    Jokila sa hádal s Baluškom a je mu to osudné, ide na desať minút na trestnú za nešportové správanie

45:55
    Hrá sa rýchlo z jednej strany na druhú, útoky sa striedajú, ale šance neprichádzajú

44:25
    Tak napokon predsa len šanca, Tvrdoň sa dostal z pravej strany pred Chorošuna, je voľný a z asi dvoch metrov neprekonal domáceho gólmana

43:30
    Stále sledujeme bojovný hokej, bez vyložených šancí a vzruchu pred bránkami, s veľmi tesným bránením!

Jozef Balko

Góly a asistencie: 47. Sýkora (Češík), 49. Tománek (Hričina), 54. Hričina (Tománek, Cebák)

HC MONACObet Banská Bystrica: Chorošun - Haverinen, Cebák. P. Huba, Kolba. Cuník, Kubka. Paľov, Bambúch - Hričina, Jokila, Tománek - Kútny, Češík, J. Sýkora - Marcinek, Heizer, Kristoffersson - Kokavec, Petro, F. Novák
    HK DUKLA Trenčín: Kováč - Bolf, Gabriš. Hlubuček, Bednár. Mart.Chovan, Imrich, Štindl - Pardavý, M. Daňo, Melichárek - Tybor, Sojčík, Tvrdoň - Mikula, A. Šťastný, Filo - Radulay, P. Kopecký, Koložváry

Rozhodca: Baluška - M. Orolín, J. Tvrdoň