2:1
6:4
1:6
6:2
Pedro Martínez Portero ve čtvrtfinále domácího challengeru v Alicante potvrdil roli favorita, Tomáše Macháče zdolal ve třech setech výsledkem 6:4, 1:6 a 6:2.

V prvním dějství nehrál servis prakticky žádnou roli. Macháč rychle odskočil do vedení 2:0, avšak Martínez Portero následně získal tři gemy v řadě, aby okamžitě přišel o podání a opět umožnil srovnání stavu. Bohužel, ani Macháč nedokázal brejk potvrdit, tudíž prohrával 3:4 a potřebné dva gemy na servisu pro zisk setu Španěl ubojoval a první dějství sebral pro sebe.

Druhý set byl úplně o něčem jiném. Tomáš Macháč dominoval po všech směrech, naopak výkonnost turnajové jedničky oproti první sadě výrazně opadla. To se projevilo i na výsledku, rodák z Berouna zvítězil 6:1 a posunul zápas do rozhodujícího setu.

V něm se zase role obrátily. Pedro Martínez Portero v pravý čas našel ztracenou formu, naopak Macháč začal více chybovat. Třiadvacetiletý rodák z Alicanty nakonec po zásluze a dvou získaných brejcích urval postup do semifinále, na returnu proměnil hned první mečbol.

V semifinále se Pedro Martínez Portero utká s vítězem zápasu Zapata Miralles – Vukic.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.