Vítěz: J. T. Bø (NOR)
koniec udalosti
Do závodu s hromadným startem se podle předběžných výpočtů kvalifikovali dva čeští biatlonisté. Z 15. místa podle pořadí ve Světovém poháru Michal Krčmář a výsledky ve sprintu a stíhačce na MS i přes dnešní selhání Jakub Štvrtecký. Tomáši Mikyskovi dnešní 14. místo s 31. ze stíhacího závodu bohužel nestačilo, pokud samozřejmě do té doby nepřijdou nějaké odhlášky ze zdravotních důvodů.
Vítěz: USA
I bez největší hvězdy Mikaely Shiffrinové si pro zlaté medaile v soutěži družstev v paralelním obřím slalomu dojeli reprezentanti USA! V napínavém finále porazili Norsko, za které v rozhodující jízdě selhal Timon Haugan. Přitom byli Američané jen tři setinky od vyřazení už v úvodním kole, kdy skoro nejtěsnějším možným rozdílem na součet časů porazili Polsko.
Český výběr byl nesmírně blízko čtvrtfinále, body proti favorizované Itálii získali Filip Forejtek i Adriana Jelínková, při prohře Martiny Dubovské by stačila Janu Zabystřanovi i remíza, ale svou jízdu prohrál o jedinou setinu vteřiny.
Slovensko bez Petry Vlhové nemělo v osmifinále proti Francii žádnou šanci.
Dnešní kvalifikace paralelního obřího slalomu mužů a žen je u konce. V ženské části se z nejlepšího času radovala Thea Louise Stjernesundová z Norska, postup slavila také například obhájkyně loňského zlata Marta Bassinová. Naopak české reprezentantky Adriana Jelínková, Martina Dubovská a Elese Sommerová se do středečních vyřazovacích bojů neprokousaly.

Mezi muži nebude ve středu závodit nikdo z medailistů, kteří se radovali před dvěma lety v Cortině. Nejrychlejší čas 32,68 sekundy zajeli hned dva závodníci Rasmus Windigstad a Dominik Raschner. V kvalifikaci startoval i Jan Zabystřan, ale skončil mezi poraženými.