Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Víťazka: Tiril Eckhoffová (NOR)
Dnešná stíhačka žien sa práve skončila a po nej sme spoznali meno držiteľky veľkého kryštálového glóbusu! Dnešným víťazstvom ho získava fenomenálna nórska reprezentantka Tiril Eckhoffová, ktorá si opäť išla svoje vlastné preteky a aj s jedným trestným kolom poráža všetky súperky!

Druhé miesto v tejto stíhačke obsadila Dzinara Alimbekavová z Bieloruska, ktorej k tomu dopomohla čistá streľba. Tretie miesto patrí Franziske Preussovej z Nemecka, ktorá sa na strelnici pomýlila dokopy dvakrát, ale v behu to zvládla ideálne.

Naša jediná zástupkyňa v tejto stíhačke Paulína Fialková spravila na každom streleckom okruhu jednu chybu a celkovo tak so štyrmi chybami dnes obsadila 38. miesto!

Biatlonový program v Novom Meste na Morave sa zajtra ukončí. Na programe sú zmiešané tímové štafety a aj zmiešané štafety dvojíc. Tá prvá sa začína o 10:25, tá druhá o 13:45. Aj na ich sledovanie vás pozývame!

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok sobotného večera!
Víťaz: Loïc Meillard (SUI)
Dnešné prvé kolo obrovského slalomu mužov vyhral troška prekvapivo švajčiarsky reprezentant Loïc Meillard. Druhé miesto po prvom kole patrí Pinturaultovi z Francúzska a tretí je rovnako prekvapivo Brennsteiner z Rakúska. Medzi prvým a druhým miestom je však rozdiel len 11 stotín a tretí Brennsteiner stráca na lídra len 52 stotín. Bude to teda zaujímavé druhé kolo.

Slovenský reprezentant Adam Žampa nemá za sebou vydarené prvé kolo, ale do toho druhého postupuje s 25. miesta. Jeho brat Andreas do druhého kola nepostúpil, skončil na 39. mieste.

Druhé kolo je na programe o 12:30, aj z neho vám ponúkame náš online prenos! Ďakujem za pozornosť, prajem peknú sobotu!
Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA)
Dnešné prvé kolo slalomu vo švédskom Åre je už minulosťou. Žiaľ, naša reprezentantka Petra Vlhová naň nebude mať tie najlepšie spomienky, pretože hneď v úvode svojej jazdy spravila hrubú chybu a takmer vypadla z trate. Síce to ustála, ale so stratou 2.95 sekundy skončila až na 27. mieste. Dnes teda malý kryštálový glóbus nezíska, ale podstatné je že sa prebojovala do druhého kola, čo nebolo vôbec isté a je potrebné, aby tam predviedla čo najlepšiu jazdu a získala čo najviac bodov.

Víťazkou prvého kola sa napokon stala Mikaela Shiffrinová z USA, ktorá má pred druhou Katharinou Liensbergerovou z Rakúska náskok len 19 stotín a pred treťou Lenou Dürrovou z Nemecka 68 stotín.

Druhé kolo tak bude v boji o víťazstvo ešte veľmi dramatické a minimálne rozostupy sú aj na ďalších priečkach. My veríme, že Petra Vlhová sa otrasie a v druhom kole sa umiestni najvyššie ako to len pôjde.

Ja vám ďakujem za pozornosť, druhé kolo je na programe o 13:45 a pozývam vás na jeho sledovanie. Prajem ešte peknú sobotu!
Víťaz: Marco Odermatt (SUI)
Odo mňa je to z mužských pretekov v alpskom lyžovaní všetko, no už o pár minút na nás čaká druhé kolo slalomu žien, kde Petra Vlhová štartuje z 27. miesta. Týmto vás pozývam aj na tento prenos, ktorý začína o 13:45.

Zatiaľ do čítania, priatelia!
Víťazka: Katharina Liensbergerová (AUT)
Odo mňa je to pre dnešok z alpského lyžovania všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia!
Víťaz: Tadej Pogačar (UAD) SLO
V štvrtej etape sme videli kopcovitých a náročných 148 kilometrov. Ako prvý prišiel do cieľa Slovinec Tadej Pogačar. Záverečných 14 kilometrov bolo v znamení priemerného sedempercentného stúpania, a preto sa pelotón výrazne trhal. Peter Sagan o triumf nebojoval. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.
zrušené
Kompletní závodní program norského Raw Air na můstcích v Oslu, Lillehammeru, Trondheimu a Vikersundu byl již dopředu zrušen kvůli celosvětové situaci. Skokani na lyžích uzavřou světový pohár v Planici, kde se bude závodit od 24. do 28. března 2021.
Vítěz: A. Bolšunov (RUS)
Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Vítěz: J. Stupaková (RUS)
S konstatováním, že předposlední běžecký závod žen letošní sezony vyhrála Ruska Julija Stupaková a že zítra ženy čeká třicítka volně, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý.
zrušené
Kompletní závodní program severské kombinace v Oslu byl již dopředu zrušen kvůli celosvětové situaci. Světový pohár bude pokračovat od 19. do 21. března v Schonachu a vyvrcholí následně v Klingenthalu, tedy ve dvou německých destinacích.