D. Streda – Ružomberok 1:1 (kon.) | Prešov – Trenčín 1:2 (kon.) | Senica – Myjava 0:0 (zruš.)
Z. Moravce - Vráble – Trnava 0:0 (kon.)
koniec
FC DAC Dunajská Streda
1:1 (1:1)
MFK Ružomberok
Sobota 04.03.2017, 14:00Fortuna liga • 22. kolo
Predzápasové kurzy: 1.8 3.6 4.45
   
  Dunajská Streda bola v prvom polčase lepším tímom a v deviatej minúte sa ujala vedenia, keď chybu Hajdúcha využil Šafranko. Potom domáci kontrolovali hru a vypracovali si viacero šancí. Ani jednu z nich však nepremenili a boli za to potrestaní, keď po štandardke vyrovnal Peter Maslo. Po zmene nemal zápas potrebnú kvalitu, no bližšie k víťazstvu mali Dunajskostredčania. Z prevahy ale opäť nevyťažili gól a mohli dokonca prehrať. V posledných sekundách zachránil bod pre DAC brankár Slávik, ktorý zneškodnil tutovku Mareša. (13:01:39)
   
  90+3
  Koniec zápasu.
   
  90+2
  Domáci futbalisti sa spoliehali, že rozhodca odpíska koniec, no ešte pustil hru a hostia išli do obrovskej šance. V situácii dvoch proti jednému Sapara prihral Marešovi a český útočník v obrovskej šanci stroskotal na Slávikovi, ktorý dobre vybehol.
   
  90+1
  Tomáš Gerát (Ružomberok) si pomohol rukami vo vzdušnom súboji a zasiahol protihráča. Hlavný arbiter mu udelil žltú kartu.
   
  90+1
  Hlavný rozhodca nepotešil domácich fanúšikov, pretože nadstavil iba dve minúty.
   
  90
  Erick Davis v závere riadneho hracieho času odcentroval do pokutového územia, ale defenzíva hostí bola zase pripravená a úspešne zasiahla.
   
  89
  Marko Živković sa pokúsil o dlhé autové vhadzovanie z pravej strany. Loptu poslal až do šestnástky hostí, ale tam boli pripravení obrancovia.
   
  87
  Obaja tréneri vyčerpali všetky striedania. Najväčšie oživenie priniesol Marek Sapara, ktorého hostia využívajú pri štandardkách.
   
  86
  Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Yves Simon Pambou, prichádza András Mészáros.
   
  86
  Ružomberčania sú v týchto chvíľach častejšie pri lopte a zamestnávajú obranu domácich častými centrami. Hráči DAC zatiaľ odolávajú.
   
  85
  Jakub Mareš ostal úplne zabudnutý v šestnástke DAC, no nebol v ideálnej pozícii a vďaka strele z uhla získal aspoň rohový kop. Matej Slávik prvýkrát zasahoval.
   
  84
  Marin Ljubicić stiahol k zemi Petra Gála-Andrezlyho a hostia dostávajú výhodu ďalšej štandardnej situácie, o ktorú a postará Sapara.
   
  82
  Matej Slávik odkopol loptu od vlastnej brány, ale prudký vietor ju takmer skrútil naspäť. Túto situáciu chcel využiť Mareš, no domáci boli pozorní.
   
  81
  Marin Ljubicić (D. Streda) mal výhrady k rozhodnutiam hlavného rozhodcu a za svoje rečnenie dostal žltú kartu.
   
  81
  Sapara zakrútil loptu do nebezpečného priestoru, ale v ňom chýbali jeho spoluhráči. Dunajská Streda sa ubránila.
   
  81
  Jakub Mareš si skúsene vypýtal faul na pravom krídle. Ružomberok bude mať výhodu štandardky, ktorú rozohrá Marek Sapara.
   
  80
  Martin Nagy síce odcentroval do šestnástky DAC, ale tento pokus bol veľmi nepresný a Matej Slávik loptu schoval v náručí.
   
  79
  Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Dalibor Takáč, prichádza Tomáš Gerát.
   
  78
  Ani jeden z tímov sa nevie dostať do šance. Striedania zatiaľ nedokázali oživiť hru jednotlivých mužstiev.

  Tomáš Lengyel


  Hľadáme spravodajcu pre tím FC DAC Dunajská Streda. Viac informácií tu.

  Góly: 9. Šafranko – 42. Maslo (Faško)

  Karty:   81. Ljubicić (DUN) – 19. Mareš (RUZ), 29. Gál-Andrezly (RUZ), 90+1. Gerát (RUZ)


  Držení míče: 53 % : 47 %.
  Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 9:1. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:1.
  FC DAC Dunajská Streda: Slávik – Živković, Šatka, Huk, Davis – Ljubicić (C) – Sarr (77. Kontár), Štepanovský (71. Brašeň), Pambou (86. Mészáros), Pačinda – Šafranko.
  Náhradníci: Tofiloski – Michalík, Németh, Kocsis, Kontár, Brašeň, Mészáros.

  MFK Ružomberok: Hajdúch – Kupec, Maslo, Maslo, Kružliak (C) – Nagy, Takáč (79. Gerát) – Daniel (74. A. Lovás), Faško (68. Sapara), Gál-Andrezly – Mareš.
  Náhradníci: Macík – Menich, Čurma, Sapara, Gerát, Gerec, A. Lovás.