2:1 (0:1)
Borussia Dortmund
Streda 07.02.2024, 16:30 • Štadión MŠK Žilina • UEFA Youth League

Odo mňa je to zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám krásny stredajší večer. (18:27:35)

Dortmund išiel do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu, kedy sa presadil Paris Brunner. V 48. minúte však vyrovnal na 1:1 Vladimír Vaľko a v 89. minúte spečatil žilinský postup striedajúci útočník Michal Pekelský.

Po fantastickom výkone všetkých hráčov Žilina víťazí nad Borussiou Dortmund 2:1 a postupuje do osemfinále mládežníckej Ligy majstrov. Nádherný večer pod Dubňom, obrovské chcenie, bojovnosť a talent značí vytúžený žilinský postup.

90+5

90+5
    Rohový kop Žilina ubránila, je koniec!!!

90+5
    Nadstavený čas je minulosťou, ale hráme ďalej. Rashidi pálil z pravej strany, Badžgoň skvelým zákrokom vyrazil loptu na rohový kop!

90+4
    Striedanie v tíme MŠK Žilina:
    z ihriska odchádza Badjie, prichádza Pališčák.

90+4
    Hosťom sa otvoril priestor na rýchly protiútok, ale brániaci Tomáš Jaššo by loptu odkopol na tribúnu asi aj s hráčom Borussie a metrom trávnika. Obrovská obetavosť žilinských hráčov.

90+3
    Domáci fanúšikovia ženú svoj tím dopredu!

90+2
    Hostia teraz pohrozili bleskovým útokom, lopta však tesne minula priestor Badžgoňovej bránky.

90+1
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund:
    z ihriska odchádza Wätjen, prichádza Ubani,
    z ihriska odchádza Korzynietz, prichádza Benkara.

90
    Riadny hrací čas je za nami, Žilina vedie po góle Pekelského 2:1 a nás čakajú pod Dubňom ešte pekelné štyri minúty!

89
    Žilina dala gól! Žilinský štadión explodoval gólovou radosťou! Mário Sauer fantasticky prihrával na striedajúceho MICHALA PEKELSKÉHO, ktorý odrazenú loptu krížnou strelou upratal k ľavej tyči bránky hostí!

89
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Jaanovits nadstavovať minimálne štyri minúty.

88
    Dlhá lopta na ľavú stranu pre Vaľka, žilinský ofenzívny futbalista bol však znovu v postavení mimo hru.

87
    Žilina v závere drží loptu na svojich kopačkách, hostia sa snažia prehustiť stred poľa.

86
    Žilina po rohovom kope pokračuje v kombinácii na polovici súpera.

85
    Obrovská šanca Žiliny! Z hranice šestnástky opäť pálil Mário Sauer, Robin Lisewski s námahou loptu vyrazil na rohový kop!