Japonsko – Španielsko 4:0 (kon.) | Kostarika – Zambia 1:3 (kon.) | Írsko – Nigéria 0:0 (kon.)
Kanada – Austrália 0:4 (kon.)
Kostarika
1:3 (0:2)
Zambia
cz Pondelok 31.07.2023, 09:00 • Waikato Stadium, Hamilton • Majstrovstvá sveta žien • Skupina C

Je konec, Zambie nakonec zvládla porazit Kostariku 1:3. Jako první se prosadila ve 3. minutě Mweembaová, na její branku z penalty navázala Bandová. V druhé půli padly rovněž dvě branky, na 1:2 snížila ve 48. minutě Herreraová a na konečných 1:3 upravila asi nejlepší hráčka na hřišti Kundananjiová.

Pro oba celky letošní mistrovství světa končí, Zambie se třemi body končí na třetím místě, Kostarika je poslední s 0 body. (11:06:49)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 14:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:19.

90+11

90+9
    Střídání v týmu Zambie:
    ze hřiště odchází Hellen Chandaová, přichází Hellen Mubangaová.

90+8
    Hráčky Kostariky se sice snaží s výsledkem ještě něco udělat, obrana Zambie se však zatím jeví jako neprůstupná.

Dnešní utkání sleduje 8117 diváků.

90+6
    Kostaričanky budou vhazovat blízko vápna soupeřek.
    90+3. Racheal KUNDANANJIOVÁ - 1:3

90+3
    Zambie právě vstřelila branku!
    RACHEAL KUNDANANJIOVÁ si tuto branku zasloužila za svou mimořádnou aktivitu v posledních minutách. Ted to však měla velmi lehké, jelikož ji přesnou nahrávkou za obranu našla Bandaová. Autorka branky se v tváří v tvář brankářce nemýlila.

Hlavní rozhodčí nastavuje 9 minut nad rámec hrací doby.
    88. Kundananjiová si vychutnala protihráčku a zasahovat musela až brankářka Soleraová.

88
    Parádní akce Kundananjiové, která vykoupala svou soupeřku parádní kličkou. Její následnou střelu vyrazila brankářka na roh.

86
    Po sérii střídání hra pokračovala nepovedenou akcí Zambie.

85
    ze hřiště odchází Avell Chitunduová, přichází Siomala Mapepaová.

84
    Střídání v týmu Kostarika:
    ze hřiště odchází Sheika Scottová, přichází Emilie Valencianová.
    83. Kundananjiová protáhla kostarickou brankářku.

81
    Hráčka Zambie se pokusila odcentrovat z pravé strany. Její pokus však všechny přeletěl a tak o míč její tým přichází.

77
    Dobrá akce končí zblokovanou střelou z velké vzdálenosti, kterou na branku vyslala Salasová.