Bayern – Bochum 3:0 (kon.) | Brémy – Dortmund 0:2 (kon.) | Freiburg – Stuttgart 2:1 (kon.)
Hoffenheim – Leverkusen 1:3 (kon.) | Mainz – Augsburg 3:1 (kon.) | Lipsko – Union Berlín 1:2 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
1:3 (0:1)
Bayer Leverkusen
cz Sobota 11.02.2023, 15:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Nemecká Bundesliga • 20. kolo

Ve druhém poločasu jsme byli svědky větší gólové nadílky. Vše rozjel ve 47. minutě rychlík Frimpong, jenž ve druhé vlně našel naběhnutého Moussu Diabyho. Jako přes kopírák vypadala akce z 56. minuty, kterou opět rozjel Frimpong, tentokrát ale zpětnou přihrávkou našel připraveného Adama Hložka, který procedil míč mezi nohama blokujícího Kabaka. Domácí snížili po velkém zmatku ve vápně Leverkusenu, prosadil se nabíhající stoper Stanley Nsoki. Využil chumlu hráčů před Hrádeckým a uklidil balon k tyči. To však z domácí strany bylo vše a Bayer Leverkusen si tak po vítězství 3:1 odváží plný bodový zisk.

Pro dnešek to bude vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou! (17:29:43)

90+3
    Roh odvrací Tah a následná rána prosvištěla mimo prostor mezi třemi tyčemi.

90+3
    Rána Kramariće zpoza šestnáctky se od zad Andricha odrazila vysoko nad branku Hrádeckého.

90+2
    Série odkopů končí jen míčem zahraným do zámezí.

90+1
    Amiri se skvěle tlačil do hlavičky, ale jeho akci zastavilo zdvihnutí praporku.

90
    Hraje se poslední minutka základní hrací doby a na balonu jsou hostující fotbalisté.

89
    Vysoký centr chtěl Bellarabi trefit z první, ale pouze promáchl.

88
    Celá situace končí faulem na Baumgartnera, jenž dostal při výskoku solidně naloženo.

87
    Hoffenheim si odpočinul jen na chvíli a musí se opět bránit rohovému kopu.

87
    Dlouhý odkop sbírá gólman Hrádecký.

86
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Karim Bellarabi.

86
    Domácí se musí bránit kombinaci Leverkusenu na pravé straně.

85
    Ostřejší zákrok Kabaka končí pouze autovým vhazováním pro Leverkusen.

83
    Po odražené střele vypálil dělovku z pravé strany Kramarić, ale i nyní byl Hrádecký skvěle připraven!

82
    I těsně před koncem má Frimpong sil na rozdávání, tentokrát byl však úspěšně zastaven Bischofem.

81
    ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Mitchel Bakker,
    ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Amine Adli.

80
    Hosté se s rozehrávkou rohového kopu nechtějí unáhlit a domácí příznivce jejich zdržování příliš netěší.

Štěpán Navrátil

Góly: 77. Nsoki – 6. Andrich (Wirtz), 47. Diaby (Frimpong), 56. Hložek (Frimpong)

Karty:   27. Geiger (HOF), 36. Brooks (HOF) – 27. Frimpong (LEV)

Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:7. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:9.
    TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Brooks, Nsoki – Akpoguma, Geiger (46. Dolberg), Delaney (64. Tohumcu), Angeliño (64. Bischof) – Baumgartner, Kramarić – Bebou (73. Asllani).
    Náhradníci: L. Philipp – Bičakčić, Dabbur, Rudy, Stiller.

Tréner: Pellegrino Matarazzo

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Hincapié, Tah, Tapsoba – Sinkgraven (81. Bakker), Andrich, Demirbay (81. Adli), Frimpong (86. Bellarabi) – Hložek (73. Amiri), Wirtz, Diaby (73. Palacios).
    Náhradníci: Pentz – Kossounou, Azmoun, Mbamba.

Tréner: Xabi Alonso