Tampa Bay – NY Islanders 1:2 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1) Stav série: 3:2
New York Islanders
cz Streda 16.09.2020, 02:00 • Rogers Place, Edmonton, AB • Play-off NHL • Finále V. konferencie

Tampa dnes prohrála v letošním play-off vůbec poprvé po prodloužení. Předchozí bilanci v nich totiž měla 4-0. Blesky se tak z postupu do finále NHL ještě radovat nemohou, stále však platí, že k sérii s Dallasem mají o zápas blíže. Islanders si zřejmě i za předchozí zápasy ten dnešní zasloužili ubojovat. Také oni si vytvořili několik šancí a přestože střelecká převaha byla na straně Tampy, tak lze říct, že se jednalo o vyrovnané utkání. První branka padla v 16. minutě z hole dnes velmi aktivního Ryana Pulocka. Čtyři minuty po první přestávce vyrovnal Victor Hedman, ale poté takřka 70 minut branka nepadla. O rozdílovou trefu se nakonec v čase 92:30 zasloužil Jordan Eberle, jemuž perfektně přihrál Anders Lee. Stav série je tak po dnešku 3:2 na zápasy ve prospěch Tampy Bay.

Z mé strany je to vše. Doufám, že jste si tuto dlouhou noc užili a těším se na vás zase někdy příště. Na počtenou! (06:13:02)

Islanders právě vstřelili branku!
    Ostrované rozhodují gólem v 93. minutě a tato série ještě rozhodně nekončí! Vše začalo vhazováním v útočném pásmu Tampy. Kevin Shattenkirk však na modré čáře chyboval a hosté se rázem ocitli v přečíslení dva na jednoho. Kapitán Anders Lee dokázal předložit puk JORDANU EBERLEMU, jenž se prosadil pohotovou střelou nad levý beton i lapačku. 1:2 po prodloužení. Asistence: Anders Lee.

92:13
    Brock Nelson vybídl Joshe Baileyho na levém křídle. Kombinace zkušených hráčů ale taktéž neskončila úspěchem.

91:37
    Cal Clutterbuck oslovil Pageaua, jenž se objevil v mezikruží. Střelecký pokus ale Jean-Gabriel Pageau nevyprodukoval.

91:23
    Yanni Gourde si přehodil touš na forehand. Rána útočníka s číslem 37 ale rozhodně neměla gólové ambice. Zamířila totiž doprostřed brány, Varlamov reagoval.

90:44
    Patrick Maroon se nedokázal prosadit v předbrankovém prostoru. Skvěle před svým brankovištěm totiž zapracoval Andy Greene.

89:49
    Palátova pobídka k teči jen o chlup přesná nebyla. Následně se puk dostal k hokejkám hostů, kteří hru zase trochu uklidňují.

89:06
    Johnny Boychuk se vydal na útočný výlet. Za bránou Tampy však jeho akce ztroskotala.

88:22
    Také v první části druhého prodloužení vidíme aktivní hokej z obou stran. Je až s podivem, odkud oba týmy ještě berou síly.

87:32
    Znovu byla dvojice Kučerov – Cirelli vidět. Prvně jmenovaný si ale přihrávku spoluhráče nedokázal zpracovat, jinak by zřejmě vystřelil.

86:55
    Oba týmy střídají. Kotouč drží za svou bránou hokejisté v bílých dresech.

85:35
    Ryan Pulock se jako tank vřítil dopředu po pravém křídle. Před bránou se ještě snažil oslovit Komarova, jenž se však ke střele nepropracoval. Byl zastaven Blakem Colemanem.

84:48
    Yanni Gourde svádí přetěžký souboj u mantinelu. Hráči Islanders si ale zatím počínají dobře.

84:15
    Anthony Beauvillier pronikl středem kluziště až ke střele. Vasilevskij si však dal na tuto střelu zápěstím pozor.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 24. Hedman (Coleman, L. Schenn) – 16. Pulock (Leddy, Barzal), 93. Eberle (Lee)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman (A), L. Schenn, McDonagh (A), Černák, Sergačov, Bogosian – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Kučerov, Verhaeghe, Palát – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Maroon.
    New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, Leddy, A. Greene, Boychuk – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Clutterbuck (A), Barzal, Lee (C) – Eberle, Pageau, M. Martin – Brassard, Komarov.

Rozhodca: O'Rourke, Rooney – Murray, Kovachik