Metallurg Magnitogorsk – Barys 1:2 (po pr.) | Ufa – Omsk 6:3 (kon.) | Jaroslavľ – Helsinki 0:3 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 0:6 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
6:3 (0:2, 2:0, 4:1) Stav série: 2:1
Avangard Omsk
cz Štvrtok 05.03.2020, 15:00 • Ufa Arena, Ufa • Play-off KHL • Osemfinále

Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč. (17:32:13)

Statistiky utkání:

Střely na branku – 36:33.
    Zblokované střely – 10:15.
    Vyloučení – 2:1.
    Využití přesilovek 0/1 – 1/2.
    Vhazování – 36:35

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Ufy, která svého soupeře porazila výsledkem 6:3. Salavat prožil velice povedený vstup do třetí třetiny, hned v první minutě se totiž poprvé v utkání dostal do vedení. Ufa si v krátkém časovém sledu přichystala další dvě branky, díky čemuž se dostala do tříbrankového vedení. Omsku se sice povedlo snížit, avšak Ufa vstřelila šestou trefu do prázdné branky.

59:04
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Ilja Krikunov – 2 min., podrážení).
    58:12 Vladimir ŽARKOV - 6:3

58:12
    Ufa právě vstřelila branku!
    O vítězi tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto! Ufa se po vhazování chvíli bránila, jenomže poté se za odpalem jako první dostal VLADIMIR ŽARKOV, který bez větších problémů trefil odkrytou hostující branku.
    Asistence: Alexandr Kadějkin.

57:20
    Omsk to zkouší bez brankáře!

57:10
    Jemelin nedokázal zpracovat neposedný puk, nicméně domácí se nedostali do bezpečí. I přesto sám na branku uháněl Hartikainen, který si hattrick nepřipíše!

56:08
    Další odpal přes všechny čáry znamenal zakázané uvolnění. Omsk se v posledních minutách dostal do tlaku, nyní se bude opět vhazovat před brankářem Metsolou.

55:13
    Od pravého kruhu zkoušel své štěstí Beck, který hledal prostor u vzdálenější konstrukce. Puk nakonec směřoval úplně vedle branky, domácí jsou i nadále pod tlakem.
    54:05 Brandon MCMILLAN - 5:3

54:05
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hostující celek přeci jenom využívá přesilovou hru, už je to pouze o dvě branky! Ufa se totiž dostala pod značný tlak, nakonec jsme sledovali naprosto famózní nahrávku směrem na Širokova, který ještě nabízel touš do předbrankového prostoru, kde BRANDON MCMILLAN pouze nastavil hokejku.
    Asistence: Taylor Beck, Sergej Širokov.

53:11
    Omsk má jednu z posledních šancí udělat něco s výsledkem. Při přesilové hře se sice dostal až do útočného pásma, tam nepřesnou nahrávku ale přečetl Koledov.

52:52
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Danil Baškirov – 2 min., podrážení).

49:15
    Puk se po jedné z tečí dostal na domácí střídačku, což vyhovuje právě Ufě. Došlo totiž k dalšímu přerušení hry, navíc bude následovat předposlední komerční přestávka.

48:10
    Střídání v týmu Avangard Omsk: ze hřiště odchází Igor Bobkov, přichází Emil Garipov.
    48:10 Teemu HARTIKAINEN - 5:2

48:10
    Vypadá to, že o osudu tohoto zápasu je rozhodnuto! Ufa předvedla další rychlý kontr, který na sebe vzal TEEMU HARTIKAINEN. Tento finský útočník si to s pukem namířil až do mezikruží, odkud opět pálil mezi ruku brankáře. Pro Bobkova to znamená konečnou, jeho místo v brance tak zaujme Garipov!
    Asistence: Linus Omark.

David Suchý

Góly a asistencie: 25. Burmistrov (Pašnin, Kugryšev), 29. Chochriakov, 41. Manninen (Larsen, Omark), 47. Hartikainen (Omark, Panin), 49. Hartikainen (Omark) – 2. Šumakov (Semionov, Košelev), 17. Jemelin (Širokov), 55. McMillan (Beck, Širokov)

HC Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Koledov, Arzamascev, Ar. Sergejev, Pašnin, Semionov, Muchamadullin – Hartikainen, Manninen, Omark (A) – Krikunov, Burmistrov (A), Kugryšev – Soloduchin, Kadejkin, – Chochriakov, Kartajev, Baškirov.
    Avangard Omsk: Bobkov (49. Garipov) – Franson, Jemelin (C), Pokka, Bondarev, Vojnov (A), Martynov, Jaremčuk – Beck, McMillan, A. Potapov – Košelev, Semionov, Šumakov – Andrighetto, Pjanov (A), Širokov – Dedunov, Stas, Gračov.

Rozhodca: Odins, Kalenin – Lazarev, Šalagin