Lipt. Mikuláš – Detva 2:0 (kon.) | Zvolen – Miškovec 9:2 (kon.) | B. Bystrica – Trenčín 5:4 (2:0 po s.n.)
Nitra – HC Slovan 1:4 (kon.) | Nové Zámky – Michalovce 5:4 (po pr.) | Budapešť – Poprad 2:3 (kon.)
MAC Budapešť
2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
HK Poprad
Piatok 14.02.2020, 19:00Tipos Extraliga (SR) • 49. kolo

59:37
    Macaulay nahodil puk do útočného pásma a hráči Budapešti už sú v šestici!

57:12
    Budapešťania si situáciu výrazne komplikujú. István Terbócs odchádza za faul na Réwaya na dve minúty za podrazenie.

50:37
    Popradčania vyrazili vo vlastnom oslabení do prečíslenia. Richard Huna prenechával medzi kruhmi Brejčákovi, ktorý však namieril iba do plexiskla.

49:28
    Príležitosť na vyrovnanie dostávajú domáci. Zbytočne fauloval Adam Larkin, ktorý dostáva dve minúty za podrazenie.

48:31
    Poprad dal gól!
    Kamzíci otáčajú skóre stretnutia a dostávajú sa po prvýkrát do vedenia v tomto zápase. Obrovský prehľad v hre ukázal Patrik Svitana, ktorý spomedzi kruhov vrátil puk takmer na úroveň bránkovej čiary PIERREOVI-LUCOVI MERCIEROVI a ten z ťažkého uhla dokázal gólovo zakončiť.
    Asistencie: Patrik Svitana, Marek Zagrapan.

47:27
    Mike Dalhuisen zazmätkoval vo vlastnej rozohrávke. Puk sa odrazil od korčule CJa Stretcha, ktorý takmer zblízka zakončil. Bolo to naozaj tesné.

45:02
    Opäť budeme zvedaví na presilovú hru Popradu. Chris Bodó dostáva dve minúty za podrazenie.

43:43
    Kamzíci predsa len dokázali využiť presilovku o jedného hráča. Strela od modrej čiary smerovala na zadný mantinel. Puk sa odrazil pred bránku, kde bol pripravený PETER BJALONČÍK, ktorý sa z dorážky ihneď presadil.

40:44
    Popradskí hokejisti sú nasťahovaní v útočnom pásme, Réway dobre dával od zadného mantinelu na hokejku Matúša Paločka, ktorý bol pred bránkou, no z prvej namieril iba do betónu Bernarda.

40:00
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Macaulay – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

38:52
    Poprad získava presilovú hru. Bruno Kreisz dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

36:13
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Lapšanský – 2 min., hákovanie).

35:34
    Matej Paločko dobre dokázal napadnúť domácu rozohrávku. Zmocnil sa puku, našiel medzi kruhmi Martina Réwaya, no ten z dobrej šance namieril iba na plexisklo.

31:02
    Presilovku získava tím Budapešti. Petr Ulrych dostáva dve minúty za podrazenie.

30:27
    Stretch posunul pekne do jazdy puk Istvánovi Sofronovi, ktorý sa individuálne prepracoval až pred bránku, ale Kristín vyšiel z bránky a eliminoval toto zakončenie.

27:35
    Presilovku si zahrajú hokejisti Popradu. István Sofron dostáva dve minúty za hákovanie.

25:05
    Adam Lapšanský sa pokúšal rozhýbať brankára Bernarda, následne si hokejku prehodil do pravej ruky a skúsil efektne zakončiť. Bernard však podržal betón na správnom mieste.

25:05
    Adam Lapšanský sa dostal do samostatného úniku a smeroval už sám na bránku. Zakončiť síce zakončil, ale bol faulovaný, a tak je z toho nariadené trestné strieľanie!

11:41
    Podtatranci využívajú presilovú hru a znižujú vedenie domácich. Matúš Paločko pri mantineli vydoloval puk, posunul ho medzi kruhy ADAMOVI LAPŠANSKÉMU, ktorý namieril a veľmi jednoznačne prekonal Bernarda.
    Asistencia: Matúš Paločko.

10:24
    Popradčania si vypýtali presilovú hru. Chris Carlisle dostáva dve minúty za hákovanie.

09:19
    Šikovne to teraz vyskúšali kamzíci. Od zadného mantinelu dokázal Richard Huna presunúť puk pred bránku, kde bol osamotený Matej Paločko, no zblízka bekhendom trafil iba do Bernardovho betónu.

07:24
    Budapešť dáva gól!
    Matej Kristín musí opäť loviť puk spoza svojho chrbta a domáci vedú dvojgólovým rozdielom. ISTVÁN SOFRON prešiel od mantinelu medzi kruhy a odtiaľ šikovnou strelou pomedzi betóny prekonal popradského brankára.
    Asistencia: Tomáš Klempa, CJ Stretch.

04:38
    Presilovku získava MAC Budapešť. Matúš Paločko dostáva dve minúty za seknutie.

00:29
    Tak toto je úspešný štart pre domáci tím. Situáciu sme poriadne nevideli, ale gól sa zrodil po strele CJa STRETCHA. Stretch prešiel z rohu klziska na ľavý kruh a pomerne zblízka šikovnou prízemnou strelou prekvapil Kristína.
    Asistenciu si pripisuje Tomáš Klempa.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 1. Stretch (Klempa), 8. Sofron (Klempa, Stretch) – 12. Lapšanský (Matúš Paločko), 44. Bjalončík, 49. Mercier (P. Svitana, Zagrapan)

MAC Budapešť: Bernard (Halász) – Garát, Macaulay, Carlisle, Bugár, Pozsgai, Orbán, Szücs – Orban, Terbócs, Bodó – Klempa, Stretch, Sofron – Kreisz, Majoross, Szigeti – Lakatos, Nagy, Loczi
    HK Poprad: Kristín (Vošvrda) – Brejčák, Kozák, Larkin, Dalhuisen, Erving, Ulrych, Česánek – P. Svitana, Zagrapan, Králik – Kundrik, Réway, Lapšanský – Mercier, Bjalončík, Matúš Paločko – Ri. Huna, Ró. Huna, Matej Paločko – R. Svitana

Rozhodca: Tvrdoň, Snášel – Kacej, Rojík