Hradec Králové – Zug 1:1 (kon.) | Frölunda – Biel 2:3 (kon.) | Djurgården – Mníchov 5:1 (kon.)
Lausanne – Luleå 1:2 (kon.)
HC Lausanne
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Luleå HF
cz Utorok 03.12.2019, 20:15 • Vaudoise Aréna, Prilly • Play-off Ligy majstrov • Štvrťfinále

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:42:08)

Utkání sledovalo 3 232 diváků.

Statistiky

Střely na branku: 26:21
    Zásahy brankářů: 19:25
    Vyhraná vhazování: 24:35
    Trestné minuty: 10:4

Utkání je u konce a Luleå si do domácí odvety vybojovala těsný náskok. Rozhodl o tom ve 42. minutě Robin Kovacs, když se mu tečí u brankoviště povedlo dostat za Boltshausera nahození od modré čáry. Výhra mohla být i vyšší, neboť v 53. minutě byl blízko gólu po brejku dvou na jednoho Petter Emanuelsson, dobrý zákrok gólmana však Lausanne udržel ve hře. Konečný výsledek tedy zní 1:2.

59:34
    Probíhá urputný souboj o puk v rohu kluziště, rozhodčí puk vidí a nemají důvod hru přerušit.

58:39
    Kovacsova střela z pravého kruhu byla sražena do rohu, domácí poté vyhodili přes všechny čáry.

58:27
    Potíž pro domácí tým, neboť u mantinelu se nedovoleného zákroku dopustil Josh Jooris a dostal dvě minuty za hákování.

58:20
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, ti nemohou střídat. Vhazuje se po levici brankáře Lassinanttiho.

57:04
    Další rána od modré čáry, tentokrát to šlo vysoko nad hostující branku.

56:41
    Pokus o nahození od modré čáry k Lassinanttimu neprošel, puk skončil v rohu.

55:55
    Nahazované puky, to teď hostům bohatě stačí, kombinovat a budovat akce potřebuje Lausanne.

54:56
    Postavení mimo hru hostujícího týmu, i přes tuto chybu si Luleå v posledních minutách zvládá držet územní převahu.

53:46
    Sellgrenovi nevyšla přihrávka od modré čáry, Lausanne už vyráží do protiútoku.

52:12
    Luleå se dostala do brejku dvou na jednoho, Connolly přihrál doprava na Pettera Emanuelssona, toho ale rychlou lapačkou vychytal gólman Boltshauser! Tohle byla velká šance na navýšení náskoku.

51:34
    Jesper Sellgren si dojel vyhozený puk, v poklidu tak rozjíždí další útočnou akci hostů.

50:33
    Kenins přihrál na modrou čáru, odkud poté přilétlo na Lassinanttiho nepříjemné nahození. Gólman hostů si poradil a už vše míří na druhou stranu.

49:41
    Hra se nám teď hodně kouskuje a je bez tempa. Více to zřejmě vyhovuje hostům.

48:53
    Po akci domácích skončil puk na lavičce švédského celku, vhazuje se ve středním pásmu.

47:41
    Lausanne je v plném počtu, Kenins už naskočil na ledovou plochu.

46:19
    Ilomäki tentokrát z podobné pozice minul, puk se poté dostal ven z útočného pásma.

45:58
    Ilomäkiho bomba z levé strany byla sražena mimo ledovou plochu, vhazuje se po levé ruce gólmana Boltshausera.

45:41
    Luleå si zahraje další přesilovku, dvě minuty za sekání totiž dostal Ronalds Kenins.

44:24
    Bertschy teď nebyl daleko od přijmutí dlouhého pasu a pokusu projít středem. Obranný zákrok hostů však celou akci zmařil.

43:36
    Jenže zničehonic se před Lassinanttim objevil volný Bertschy, jeho prudký švih však gólman vytěsnil vyrážečkou.

42:40
    Luleå pokračuje v aktivním vedení hry, Boltshauser tak má docela dost práce.
    41:07 Robin KOVACS - 1:2

41:07
    Luleå právě vstřelila branku!
    A ono se to daří! Od modré čáry napřáhl Sellgren a jeho pokus dokázal ROBIN KOVACS tečovat tak šikovně, že puk propadl brankáři Boltshauserovi za záda. Luleå se tak dnes podruhé dostává do vedení. Asistence: Jesper Sellgren, Daniel Sondell.

40:55
    Hosté se hned v úvodu třetiny usadili v pásmu a snaží se o co nejrychlejší úder.

Trestné minuty: 6:4

Čtyřicet minut hry je za námi a i po druhé třetině nám panuje vyrovnaný stav. Hráči Lausanne sice měli hned v první minutě výhodu trestného střílení, to však Moy neproměnil a poté začalo platit, že hosté byli i přes méně střeleckých pokusů v této části aktivnější, vytvořili si více nebezpečných situací a ve 32. minutě se dočkali i vedoucí branky. Úspěšným střelcem byl v přesilovce Robin Kovacs. Tento náskok pak Luleå držela až do závěrečné minuty, kdy se taktéž v přesilovce prosadil dorážkou Josh Jooris. Stav je tak nerozhodný 1:1.

40:00
    39:35 Josh JOORIS - 1:1

39:35
    Lausanne právě vstřelilo branku! I domácí využívají přesilovku a chviličku před koncem třetiny srovnávají skóre. Po Emmertonově přihrávce střílel Genazzi, Lassinantti puk neudržel a na brankovišti pohotový JOSH JOORIS v pádu dorážel do odkryté branky – 1:1. Asistence: Joel Genazzi, Cory Emmerton.

38:56
    Vyrazil i další bombu ze střední vzdálenosti, puk poté skončil v rohu kluziště.

38:45
    Od modré čáry vystřelil Bertschy, Lassinantti měl ale vynikající výhled a s prudkou střelou si poradil.

38:08
    Přesilovku si teď dají domácí, neboť dvě minuty za podrážení dostal Emil Larsson.

37:58
    Lépe už dopadl Moy, jeho rána z pravého kruhu donutila Lassinanttiho zakročit.

37:29
    Zleva se do šance natlačil Jeffrey, byl ale těsně bráněn a k pořádnému zakončení se nedostal.

36:09
    Kovacs se snažil o další ohrožení domácí branky, Lausanne je teď pod slušným tlakem.

35:33
    Boltshauser toho moc neviděl a tak si zajisté oddechl, když nahození od modré čáry skončilo těsně vedle jeho pravé tyčky.

34:30
    Zakázané uvolnění hostů, po krátké pauze se hra vrátí před Lassinanttiho.

33:44
    Opět povedená kombinace hostů, na konci byl Sellgren, jeho pokus kousek za kruhy byl však zblokován.

32:55
    Snaha Lausanne o rychlé vyrovnání se rozbíjí o dobře pracující obranu hostí, akce tak končí u modré čáry.
    31:53 Robin KOVACS - 0:1

31:53
    Teď už to ale hostům vyšlo a dostávají se tak do vedení. Po další kombinaci se puk dostal do pravého kruhu, kde se s tím nepáral ROBIN KOVACS a jeho bomba z první skončila v horním růžku Boltshauserovy branky – 0:1. Asistence: Jesper Sellgren, Arttu Ilomäki.

31:40
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, zatím ale sledujeme pouze kombinace bez střel.

30:35
    Vyloučení na straně Lausanne, dvě minuty za držení dostal Dustin Jeffrey.

30:23
    Po dlouhém souboji o puk u mantinelu se do náznaku akce dostali domácí, skončilo to ale bez střely.

29:27
    Vyhození hostů skončilo mimo led, vylučovat se však nebude, bylo to s tečí.

28:18
    Själinův nához od modré čáry nenadělal brankáři Lausanne žádné problémy, platí ale, že Luleå je teď tím aktivnějším celkem.

27:37
    A platí to i po dvou tvrdých střelách hostů, Boltshauser nejprve betonem vyrazil bombu od modré čáry, poté si poradil i s dorážkou z kruhu.

27:05
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu a oba celky se snaží o častou střelbu, gólmani jsou ale zatím zcela bezchybní.

26:14
    Za domácí to od modré čáry zkusil Genazzi, tvrdá rána od modré skončila na chráničích brankáře Lassinanttiho.

25:30
    Z této akce vytěžila Luleå střelu Karla Fabriciuse, jeho švih skončil v Boltshauserově lapačce.

25:17
    Nepřesná dlouhá přihrávka Lausanne, u vlastní modré už hosté zakládají útočnou akci.

24:44
    Zatím to v koncovce nejde ani jednomu týmu, sledujeme tak úpornou bitvu z obou stran.

23:02
    Zase tu máme přerušení hry, domácím nevyšel přechod do útočného pásma a bylo z toho postavení mimo hru.

22:16
    Boltshauser předvedl parádní zákrok lapačkou, tvrdě na něj vystřelil z pravého kruhu Widing.

21:03
    Za hosty nyní zakončoval Kovacs, jeho pokus do chumlu hráčů gólem neskončil, Lausanne se osvobodilo.

20:33
    K trestnému střílení se postavil Tyler Moy, jenže jel příliš pomalu a vůbec mu nevyšel bekhendový blafák. Stále to tak je 0:0.

20:33
    Po pravé straně se do šance probíjel domácí Vermin, byl ale u toho faulován Nilsem Lundkvistem a dokonce z toho bude trestné střílení!

Trestné minuty: 4:2

Je za námi první třetina, která přinesla celkem rychlý hokej, nicméně bez výraznějšího tlaku jednoho z mužstev a také bez větších šancí. Pokud už něco prošlo, byli Boltshauser a Lassinantti na svých místech a celkem pohodlně si drží nulu v kolonce obdržených branek. Na otevření střelecké listiny si tak musíme počkat minimálně do druhé třetiny.

20:00

19:51
    Lausanne se ještě pokusilo o rychlou akci levým křídlem, vše ale skončilo u mantinelu a bez střeleckého pokusu.

18:45
    Einar Emanuelsson poslal na Boltshausera svižný pokus, gólman domácích zvládl vyřešit i tuto ošemetnou situaci.

18:06
    Oba týmy jsou již plném počtu.

17:04
    Z pravého kruhu střílel domácí Junland a po svém pokusu si neodpustil mírnou sněžnou spršku na gólmana. Okamžitě u něj byla obrana a odstrkovala jej z brankoviště.

16:28
    Boltshauser měl mírné potíže proti střele Lundkvista od modré čáry, puk skryl až na několikerý pokus a po krátkém závaru před brankovištěm.

16:06
    A bude se opět vylučovat, tentokrát na straně Lausanne. Dvě minuty za sekání obdržel Petteri Lindbohm.

15:26
    No a dopadlo to nakonec tak, že Jesper Sellgren se dopustil držení a síly na ledě se nám tak vyrovnávají.

15:17
    Už podruhé během krátkého časového úseku dostali domácí puk z vlastního pásma, tohle oslabení zatím zvládají.

14:39
    Je tu první přesilovka utkání, zahrají si ji hosté. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Jonas Junland.

14:26
    Jalvantimu vůbec nevyšla přihrávka na svého spoluhráče z obrany, Luleå se sama připravila o útočné pásmo.

13:29
    No a najednou tu byla akce na druhé straně, když zprava zakončoval Brännström. Boltshauser jeho pokus z úhlu vyrazil a poté si musel dát pozor i na dorážku od Gunlera. Vše zvládl a stále tak panuje bezbrankový stav.

13:00
    Lassinantti si připsal další zákrok, nyní u své pravé tyčky proti odraženému puku. Lausanne se opětovně začíná trochu nadechovat k náporu.

12:26
    Emmerton pravou stranou do střelecké pozice neprojel, i s pukem skončil pouze v rohu kluziště.

11:23
    Lassinantti si po nahození od modré čáry nebyl moc jistý zákrokem, na brankovišti mu pak museli pomoci jeho spoluhráči.

10:25
    Trochu divoká rozehrávka hostů skončila na modré čáře postavením mimo hru.

09:24
    Kovacs dostal přihrávku za kruhy a už se chystal k rychlému švihu, když na poslední chvíli přišel obranný zákrok zpoza jeho zad a následné vypíchnutí puku.

08:29
    Jestliže ještě před chvílí měli domácí hokejisté mírnou územní převahu, nyní mají docela potíže se vůbec probít do útočného pásma.

07:36
    Na druhé straně se po křížné příhře opřel v pravém kruhu do puku Larsson a Boltshauser se musel bleskově přesunout, aby jeho pokus lapil!

07:12
    Heldnerovo nahození od modré čáry nenadělalo Lassinanttimu žádné potíže, puk se vzápětí ocitl v rohu.

05:51
    Tyrväinen přenechal puk do jízdy na Kovacse, jeho následný švih ale Boltshauser opět zvládl zkrotit.

05:32
    Zatím sledujeme akce, kterým něco schází v závěrečné fázi, tam je plno nepřesností.

04:28
    Hostující Ilomäki zakončoval přes obránce, Boltshauser však na svém brnakovišti předvedl jistý zákrok a přerušil hru.

03:42
    Lassinantti teď moc neviděl, přesto se mu povedlo nahození od modré čáry zkrotit a srazit mimo své brankoviště.

03:04
    Emmerton se k nahozenému puku nedostal, Luleå jde do pozvolné protiakce.

02:15
    Frick prodlužoval puk do útočného pásma, obrana hostujícího celku ale tento pas zvládla zastavit a opět posunout hru k červené čáře.

01:44
    Pokus i na druhé straně, z pravého křídla to zkoušel Kenins. Střela z úhlu ale nenadělala Lassinanttimu větší problémy.

00:57
    První střela utkání, pozor si musel dávat domácí gólman Boltshauser. Rána od modré šla kousek vedle jeho branky.

00:01

HC Lausanne: Boltshauser (Vuichard) – Lindbohm, Frick, Heldner, Junland, Grossmann (A), Genazzi, Nodari, Oejdemark – Moy, Emmerton, Vermin – Bertschy, Jeffrey (A), Herren – Traber, Jooris, Kenins – Roberts, Froidevaux (C), Leone.

Luleå Hockey: Lassinantti (Rautio) – Lundkvist, Jalvanti, Sondell (A), Sellgren, Själin, Engsund (A), Larsson – P. Emanuelsson, Connolly, Farley – E. Emanuelsson, Tyrväinen, Kovacs – Gunler, Ilomäki, Brännström – Widing, Berglund, Fabricius (C).

Rozhodčí: Piechaczek (POL), Rantala (FIN) – Kovacs (SUI), Progin (SUI).

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Systém play-off CHL

Kromě finále hokejové Ligy mistrů, které rozhodne jediný zápas, se osmifinále, čtvrtfinále a semifinále bude hrát systémem na dva zápasy s tím, že pokud výsledek duelu skončí nerozhodně, prodlužovat se nebude. Remízou tak zápas může skončit a postoupí tým s lepším skórem. Pokud bude i po dvou duelech nerozhodné skóre, bude následovat desetiminutové prodloužení, případně pak i samostatné nájezdy.

Luleå Hockey

Hosté ze švédské Luley v osmifinále narazili na švýcarský Bern. Na jeho ledě zvítězili 3:0. Doma poté v odvetě připsali další výhru, a sice 4:2 a probojovali se tak do dalších bojů o trofej pro vítěze Ligy mistrů. Nyní hosty čeká první duel na ledě Lausanne, kde to nebude mít vůbec jednoduché. Úvodní duel tak bude určitě z obou stran hodně opatrný. Ten, kdo ale vyhraje a ještě i s větším počtem vstřelených branek, bude mít do odvety o něco lepší pozici. Čeká nás zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.

HC Lausanne

Švýcarský celek HC Lausanne v osmifinále narazil na českého zástupce, a sice Plzeň. Nejprve zvítězil v Plzni těsně 2:1. V Lausanne pak plzeňští indiáni zvítězili 4:3 po základní hrací době a díky tomu šel zápas do prodloužení. V něm se pak trefil soupeř a díky výsledku 4:4 po prodloužení proskočil do dalších bojů a český tým tak vyřadil. Nyní si brousí zuby na švédskou Luleu.

Hezký úterní večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes jsou na řadě první zápasy čtvrtfinále play-off v hokejové Lize mistrů, boje o zisk European Trophy, a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC Lausanne a Luleå Hockey.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 40. Jooris (Genazzi, Emmerton) – 32. Kovacs (Sellgren, Ilomäki), 42. Kovacs (Sellgren, Sondell)

Luleå HF: Lassinantti (Rautio) – Lundkvist, Jalvanti, Sondell (A), Sellgren, Själin, Engsund (A), Larsson – P. Emanuelsson, Connolly, Farley – E. Emanuelsson, Tyrväinen, Kovacs – Gunler, Ilomäki, Brännström – Widing, Berglund, Fabricius (C).

Rozhodca: Piechaczek (POL), Rantala (FIN) – Kovacs (SUI), Progin (SUI)

Diváci: 3 232
    Utorok 10.12.2019
    Luleå - Lausanne 5:2

Góly a asistencie: 4. Brännström (Olausson, Gustafsson), 18. Gunler, 43. Gunler (Lundkvist, Connolly), 54. Sondell (Berglund), 60. Farley (Fabricius) – 4. Vermin (Jooris), 58. Almond (Bertschy)