Detroit – Boston 4:2 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 4:1 (kon.) | Edmonton – NJ Devils 4:0 (kon.)
Tampa Bay – Buffalo 5:3 (kon.) | NY Islanders – Florida 2:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Buffalo Sabres
cz Sobota 09.11.2019, 19:00 • 2019 NHL Global Series • Ericsson Globe, Stockholm, SWE • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League!

V pátek 8. a v sobotu 9. listopadu je ve Švédsku, Stockholmu na programu druhá část 2019 NHL Global Series. Utkají se zde přitom Buffalo Sabres a Tampa Bay Lightning.

PRVNÍ ZÁPAS MEZI SABRES A LIGHTNING V RÁMCI 2019 NHL GLOBAL SERIES

Buffalo Sabres vs Tampa Bay Lightning 2:3
    Pátek 08.11.2019, 20:00 • 2019 NHL Global Series • Ericsson Globe, Stockholm, SWE

Branky a nahrávky: 36. Reinhart (Ristolainen, McCabe), 52. Reinhart (Jokiharju, Olofsson) – 4. Kučerov (Point, Shattenkirk), 17. Killorn PPG (Hedman, Stamkos), 48. Gourde (Maroon, Paquette).

Buffalo Sabres: Ullmark (Hutton) – McCabe (A), Ristolainen, Dahlin, Montour, Jokiharju, Miller – Olofsson, Eichel (C), Reinhart – Skinner, Johansson (A), Sobotka – Vesey, Mittelstadt, Sheary – Girgensons, Larsson, Okposo.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Shattenkirk, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, Schenn – Palát, Stamkos (C), Volkov – Johnson, Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Joseph – Maroon, Paquette, Gourde.

Rozhodčí: Chris Lee, Eric Furlatt – Steve Barton, Tony Sericolo.

Diváci: 13 230.

NHL příští rok znovu v Praze! Představí se zde Bruins a Predators

National Hockey League se vrátí v příštím roce zpět do České republiky!

Představí se zde Boston Bruins a Nashville Predators, zmínil se o tom v pátek 8. listopadu na tiskové konferenci ve Švédsku, Stockholmu komisionář soutěže Gary Bettman.

Příjemný sobotní hokejový večer!

Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování NHL, konkrétně u utkání mezi týmy Tampa Bay Lightning a Buffalo Sabres, které se hraje v rámci 2019 NHL Global Series ve Švédsku, Stockholmu.

Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Hedman (A), Shattenkirk, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, Rutta – Palát, Stamkos (C), Volkov – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Joseph – Maroon, Paquette, Gourde.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – McCabe (A), Ristolainen, Dahlin, Montour, Jokiharju, C. Miller – Olofsson, Eichel (C), S. Reinhart – Vesey, Ma. Johansson (A), Mittelstadt – Skinner, Rodrigues, Sheary – Girgensons, Jo. Larsson, Okposo.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Chris Lee – Steve Barton, Tony Sericolo.

BUF: Hutton – Dahlin, Montour – Vesey, Johansson, Mittelstadt

Zahajovací formace obou mužstev stojí na modrých čarách, zazní americká a švédská státní hymna.

Hymny jsou minulostí, druhý duel ve švédském Stockholmu mezi Lightning a Sabres odstartuje za několik málo okamžiků.

Slavnostní vhazování dnes vhodí Niklas Kronwall.

Do středového kruhu se už na úvodní vhazování staví Point a Johansson, jdeme na to!

00:01

00:21
    První střelu utkání obstaral zprava Montour, McElhinney měl připravenou lapačku.

00:27
    Nyní vystřelil z levé strany McCabe, McElhinney znovu připraven na správném místě.

01:58
    Stamkos měl dobrou šanci před bránou, Hutton musel hned na úvod předvést těžký zákrok.

03:19
    Pobyt Buffala v útočném pásmu, McElhinney musel být ve střehu. V závěru střílel zprava Johansson.

04:48
    Střelecký pokus McCabea od modré čáry zleva tečoval Rodrigues, McElhinney předvedl skvělý postřeh.

05:45
    Veseyho střela z pravého kruhu pro vhazování, McElhinney vyrazil kotouč vyrážečkou.

06:06
    Střely na bránu: 4 – 6

06:41
    McElhinney přikryl puk pod svou rukavici, proběhne první reklamní přestávka.

06:41
    Konec reklamní přestávky, Point a Eichel v souboji na vhazování po pravici McElhinneyho.

06:57
    Podobně jako včera, Sabres mají lepší vstup do utkání.

07:42
    Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Buffala, vhazovat se tak bude za malý moment před Huttonem.

08:06
    Nahození Stamkose od modré z pravé strany tečováno mezi kruhy Volkovem, Hutton pozorný.

09:30
    Sabres právě vstřelili branku!
    Čas 09:30, Buffalo otevírá skóre dnešního utkání! Autorem gólu je SAM REINHART, jenž před bránou tečoval úspěšně pokus Johanssona z pravé strany. Jeho osmý gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Marcus Johansson, Brandon Montour.
    09:30 Sam REINHART - 0:1

09:30
    Rozhodčí se jdou ještě podívat na videozáznam, McElhinney totiž vykopl před vstřelením gólu bránu mimo své obvyklé postavení.

09:30
    Gól platí, Sabres tedy vedou 1:0!

10:40
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., hákování).

10:40
    Sabres si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání, ještě je tady ale reklamní přestávka.

10:40
    Vhazuje se mezi hole Stamkose a Skinnera po pravé ruce McElhinneyho.

11:28
    Zatím dobrá přesilovka Buffala, McElhinney už měl dva zákroky. Poprvé proti Olofssonovi, následně jej otestoval také Skinner.

12:40

12:51
    Střely na bránu: 7 – 16

13:39
    Stamkos byl rozjetý na pravé straně, čároví ale Tampě odpískali ofsajd.

14:06
    Rutta zkoušel štěstí od modré čáry zprava, Hutton vyrazil touš před sebe.

14:42
    Puk mimo hrací plochu, na řadě je v pořadí reklamní přestávka.

14:42
    Pět minut a 16 vteřin do konce první třetiny, vhazování v neutrální zóně, před střídačkou Lightning.

15:04
    Obrovská šance Johnsona na vyrovnání před bránou, Huttona zachránila tyč.

15:07
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Brandon Montour – 2 min., hrubost).

15:07
    První dnešní početní výhoda Tampy, vhazuje se po levé ruce Huttona.

16:08
    První polovina z trestu Montoura je pryč, Hutton zatím bez práce.

17:02
    Tampa právě vstřelila branku!
    Čas 17:02, Lightning v závěru přesilovky srovnávají! Gourde střílel zleva bez přípravy, puk před bránou tečoval ještě PAT MAROON. Jeho druhý gól v sezoně 2019-2020! 1:1! Asistence: Yanni Gourde, Kevin Shattenkirk.
    17:02 Pat MAROON - 1:1

18:45
    Přečíslení Lightning 3 na 1, zakončoval zprava Volkov, avšak Hutton odolal.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:59
    Tampa se ještě snažila něco vymyslet, Hutton ale proti Gourdeovi připraven.

20:00

Po 1. třetině:

Tampa Bay Lightning vs Buffalo Sabres 1:1

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí, skóre přitom nerozhodné 1:1.

Sabres znovu vyšel vstup do utkání, po zásluze tedy vedli díky útočníkovi Samu Reinhartovi. Lightning se ale dostali do hry zásluhou využité přesilovky, za střelce zde označen útočník Pat Maroon.

Trestné minuty: 2 – 2

Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu, druhá část začne za malou chvíli.

20:01

21:52
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Marcus Johansson – 2 min., nedovolené bránění).

21:52
    Druhá přesilová hra Lightning, první byla úspěšná. Vhazování po levici Huttona.

21:58
    Čas 21:58 a bleskurychle využitá přesilovka Lightning, kteří tak jdou do vedení! Od modré čáry uspěl střelou bez přípravy VICTOR HEDMAN. Jeho třetí gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Steven Stamkos, Nikita Kučerov.
    21:58 Victor HEDMAN - 2:1

23:40
    Nepřesná rozehrávka Tampy, odpískáno zakázané uvolnění.

25:19
    Nahození McDonagha od levého mantinelu bylo hodně nepřesné.

25:56
    Střely na bránu: 14 – 21

26:18
    Kotouč v ochranné síti za McElhinneym, následuje reklamní přestávka.

26:18

27:37
    Touš si to namířil na střídačku Lightning, následovat bude vhazování poblíž Huttona.

28:12
    Okposo to zkusil od pravého mantinelu, McElhinney vykopl kotouč pravým betonem.

29:00
    Rodriguesova střela ze středu útočného pásma minula tři tyče.

29:55
    Jsme těsně před polovinou utkání, Lightning přitom vedou nad Sabres 2:1. Skóre otočili zásluhou trefy Hedmana ve 22. minutě při přesilovce.

31:21
    Střely na bránu: 15 – 25

31:33
    Johanssonovi střela na levé straně nevyšla, dobrou defenzivní práci odvedl Hedman.

32:01
    Hra je přerušena, pokračovat budeme po reklamní přestávce.

32:01
    Konec reklamní přestávky, vhazování ve středovém kruhu, na které se staví Point a Larsson.

32:48
    Okposo vystřelil zprava z otočky, McElhinney pozorný.

33:10
    Sabres dnes jinak vypadají herně lépe.

33:28
    Maroonův bekhend zleva tečován před bránou Paquettem, pro Huttona ale žádné výrazné problémy.

34:06
    Hedmanovo nahození od levého mantinelu končí v rukavici Huttona, na řadě je další z reklamních přestávek.

34:06
    Pět minut a 54 vteřin do konce druhé třetiny, Stamkos a Johansson na vhazování po pravici Huttona.

34:43
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Ristolainen – 2 min., nedovolené bránění).

34:43
    V pořadí třetí početní převaha Lightning, přinese další jejich úspěch?

35:53
    Velmi dobrý zámek Tampy. Stříleli Stamkos, Kučerov i Hedman, Hutton měl plné ruce práce.

36:35
    Hutton lapil střelecký pokus Johnsona z pravé strany do své rukavice.

36:43

36:45
    Lightning mají dnes velmi silné přesilovky.

37:14
    Další útočnou snahu Tampy vedl Kučerov, avšak odpískáno postavení mimo hru.

38:11
    Lightning oproti první třetině výrazně zlepšili pohyb a nyní jsou na ledě lepším týmem.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:27
    Černák pálil zleva bez přípravy, trefil ovšem pouze střed brány, tudíž i Huttonovo náručí.

39:57
    Tři vteřiny do konce druhé třetiny a dvougólový náskok pro Lightning! PAT MAROON a jeho výborný důraz na brankovišti se vyplatil, aktivní byl zde mimochodem také Gourde. 3:1! Asistence: Cédric Paquette, Kevin Shattenkirk.
    39:57 Pat MAROON - 3:1

40:00

Po 2. třetině:

Tampa Bay Lightning vs Buffalo Sabres 3:1

Lightning ve druhé třetině výrazně zabrali a dostali se do dvougólového vedení.

Nejprve využil na konci 22. minuty přesilovku obránce Victor Hedman, v samém závěru potom skóroval ještě útočník Pat Maroon, jenž tak zapsal druhý gól v dnešním zápase.

Trestné minuty: 2 – 6

Hokejisté Tampy a Buffala jsou zpět na ledě, před námi je závěrečná dvacetiminutovka.

40:01

40:58
    Jokiharju útočil po pravé straně, zastavil jej ale rychle Hedman. McElhinney tak mohl zůstat v klidu.

42:17
    Nepřesná střela Stamkose od pravého mantinelu.

42:46
    Černák to zkusil od modré čáry zprava, avšak Huttona taktéž nezaměstnal.

44:14
    Čas 44:14, Buffalo se dostává na dostřel! VICTOR OLOFSSON se propracoval středem před Vasilevského, uspěl opakovanou střelou z blízkosti. Jeho sedmý gól v sezoně 2019-2020, 2:3 z pohledu Sabres! Asistence: Jack Eichel, Sam Reinhart.
    44:14 Victor OLOFSSON - 3:2

45:51
    Střely na bránu: 32 – 34

46:48
    Montour střílel bez přípravy ze středu útočného pásma, minul ale bránu. Následně Lightning vyhodili na icing.

47:21
    Cirelli v postavení mimo hru, proběhne první reklamní přestávka třetí třetiny.

47:21
    Zpět do akce! Cirelli a Eichel na vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Sabres.

47:58
    Štěstí pro Huttona a celé Buffalo, zleva mohl přidat čtvrtý gól Tampy McDonagh.

49:46
    Pokus Sergačjova z levé strany, Hutton má kotouč v lapačce.

49:48
    Závěr 50. minuty a 4:2 pro Lightning! Krátce po vhazování se trefil z levého kruhu YANNI GOURDE. Jeho čtvrtý gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Cédric Paquette.
    49:48 Yanni GOURDE - 4:2

50:55
    5:2! Zaváhání Dahlina při rozehrávce využil po asistencích Cirelliho a Killorna MATHIEU JOSEPH. Jeho čtvrtý gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Alex Killorn, Anthony Cirelli.
    50:55 Mathieu JOSEPH - 5:2

52:11
    Dva rychlé zásahy Tampy, nyní je na programu reklamní přestávka.

52:11
    Vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Lightning, mezi hokejky Paquettea a Eichela.

53:06
    Střely na bránu: 38 – 37

53:35
    Spolupráce Johnsona a Kučerova na pravé straně, Hutton ale bez práce.

54:55
    Rodrigues zkusil střelu z pravého kruhu pro vhazování, avšak byl neúspěšný.

55:27
    Maroon se pokoušel o hattrick, Hutton ale připraven. Proběhne poslední reklamní přestávka.

55:27
    Čtyři minuty a 33 vteřin do konce třetí třetiny, vhazování po pravici Huttona.

56:14
    Pěkná střela Johanssona ze středu útočného pásma a efektivní lapačka McElhinneyho, jenž má dnes stranou zájmu velmi dobrý zápas.

56:14
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., nesportovní chování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Patrick Maroon.

56:57
    Oddechový čas pro hosty.

56:57
    Hutton na střídačce, Buffalo zkusí hru bez brankáře.

57:31
    Dobrá práce Sabres na přesilovce, střílel Eichel, následně také Olofsson, McElhinney ale drží Tampu.

57:59
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Sam Reinhart – 2 min., hrubost).

57:59
    Pokračuje ještě chvíli klasická přesilovka Sabres 5 na 4, Hutton přitom nadále na střídačce.

58:14

58:49
    Obrovská smůla pro Maroona, jenž mohl z neutrální zóny dosáhnout na hattrick, avšak trefil tyč.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:22
    Čas 59:22 a snížení Buffala na 3:5! JACK EICHEL uspěl dorážkou do odkryté klece z těsné blízkosti zleva, McElhinney neměl šanci zakročit. Asistence: Rasmus Ristolainen, Rasmus Dahlin.
    59:22 Jack EICHEL - 5:3

59:22
    Lightning si vyžádali coach's challenge, důvodem je případné postavení mimo hru.

59:22
    Gól platí i po zkoumání videa, skóre tedy Lightning – Sabres 5:3.

59:54
    Lightning získají ve Švédsku i druhou výhru...

Konečný výsledek:

Tampa Bay Lightning vs Buffalo Sabres 5:3

Lightning zvládli ve švédském Stockholmu proti Sabres i druhý zápas.

Na jejich dnešní výhře se hodně zasloužil brankář Curtis McElhinney, jenž předvedl celkem 40 úspěšných zákroků. Rozdílovým faktorem potom byla i čtvrtá lajny Tampy, která nastřádala dohromady celkem šest kanadských bodů.

- 0+0, 0 střel na bránu, čas na ledě 13:37

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek soboty! (22:19:00)

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 18. Maroon (Gourde, Shattenkirk), 22. Hedman (Stamkos, Kučerov), 40. Maroon (Paquette, Shattenkirk), 50. Gourde (Paquette), 51. Joseph (Killorn, Cirelli) – 10. S. Reinhart (Ma. Johansson, Montour), 45. Olofsson (Eichel, S. Reinhart), 60. Eichel (Ristolainen, Dahlin)

Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Hedman (A), Shattenkirk, McDonagh (A), Černák, Sergačov, Rutta – Palát, Stamkos (C), Volkov – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Joseph – Maroon, Paquette, Gourde.

Rozhodca: Eric Furlatt, Chris Lee – Steve Barton, Tony Sericolo

Diváci: 13 339