Bergamo – Cagliari 0:2 (kon.) | CFC Janov – Udinese 1:3 (kon.) | Hellas Verona – Brescia 2:1 (kon.)
Fiorentina – Parma 1:1 (kon.) | AC Miláno – Lazio 1:2 (kon.)
CFC Janov
1:3 (1:1)
Udinese Calcio
cz Nedeľa 03.11.2019, 15:00 • Stadio Luigi Ferraris, Janov • Talianska Seria A • 11. kolo

Udinese se v tabulce posouvá na dvanáctou pozici, naopak Janov zůstává na sestupové hraně sedmnáctý. Na pásmo ponoru disponuje náskokem jednoho bodu, navíc má o zápas více než týmy za ním. Sezóna ale ještě bude dlouhá a leccos se může změnit. (17:05:12)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 8:8. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:13.

Fotbalisté Udinese otočili nepříznivě se vyvíjející duel v Janově a vítězí 3:1.

Vedla k tomu ale velmi trnitá cesta, když inkasovali po trefě Panděva z 22. minuty. O jedenáct minut sehrál důležitou roli Makedonec v dresu Udinese, Ilja Nestorovski, jehož parádní rána doputovala do horního rohu janovské branky.

Po změně stran se dlouho hrál zápas bez šancí, až v 87. minutě rozhodl o hostujícím vítězství Ken Sema, v závěrečných sekundách se pak ještě z brejku prosadil Kevin Lasagna.

90+4
    90+4. Kevin LASAGNA - 1:3

90+4
    Udinese právě vstřelilo branku!
    Hosté orazítkovali důležité vítězství! Po rychlém brejku Lukasz Teodorczyk vyhraným hlavičkovým soubojem uvolnil KEVINA LASAGNU, ten mířil zcela osamocen na brankáře Radua, kterého snadno překonal a Udinese zvítězí 3:1!

90+4
    Po následném rohu pak Ivan Radovanović hlavičkoval do boční sítě.
    90+3. Sanabria si vytvořil dobrou palebnou pozici, jeho střela je však zablokována.

90+3
    Přeci jen měli domácí ještě obrovskou šanci! Antonio Sanabria se prokličkoval do pokutového území, kde měl hodně místa, jeho střela ovšem byla sražena ke Kouamému, také jeho ránu pak hosté zablokovali.

90+2
    Janov drží míč, zatím ale jen ve středu hřiště, hosté brání ve velkém počtu před svým pokutovým územím.

90+1
    Hlavní arbitr Fabrizio Pasqua oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

90
    Janov se po inkasované brance zatím marně snaží rozpoutat závěrečný nápor o získání alespoň jednoho bodu.

89
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Stefano Okaka, přichází Łukasz Teodorczyk.
    87. Ken SEMA - 1:2

87
    Šok v Janově! Po dlouhém pasu Becaa z hloubi pole do pokutového území Okaka už poněkolikáté podklouzl, dokázal ale vstát na nohy, převzít míč a připravit jej do střelecké pozice KEMU SENOVI, ten prudkou ránou ke vzdálenější tyči pokořil brankáře Radua a rozpoutal obrovské oslavy hostujícího týmu! ¨

Udinese je blízko nesmírně důležitým třem bodům ze hřiště soupeře.

86
    Druhý poločas plyne dopředu a nadále platí, že jsme v něm zatím neviděli žádnou vyloženou příležitost, která by mohla pohnout skóre.

85
    Další Barrecův centr zleva pokryl brankář Musso, ten si při stahování centrů počíná velmi jistě.

84
    Po následném rohu se k hlavičce dostal Bram Nuytinck, míč ale zapadl za vzdálenější tyč domácí branky.

83
    Udinese zvyšuje aktivitu, hosté po Okakově centru vybojovali rohový kop, zasahoval Antonio Barreca.

Tomáš Kohlmann

Góly: 22. Pandev (Kouamé) – 33. de Paul (Nestorovski), 87. Sema (Okaka), 90+4. Lasagna (Teodorczyk)

Karty:   48. Nuytinck (UDI)

CFC Janov: I. Radu – Ghiglione, Romero (70. A. Sanabria), C. Zapata, P. Ankersen (64. A. Barreca) – Schöne, Agudelo – Saponara (52. Radovanović), Pandev, Kouamé – Pinamonti.
    Náhradníci: Jandrei – A. Barreca, Biraschi, Aljámik, Goldaniga, Gümüs, Lerager, Jagiełło, Pajač, Radovanović, A. Sanabria.

Udinese Calcio: Musso – Opoku, De Maio (65. Becao), Troost-Ekong – Walace, Sema, Mandragora, Nuytinck, de Paul – Nestorovski (72. Lasagna), Okaka (89. Teodorczyk).
    Náhradníci: Nicolas, Perisan – Barák, Becao, Samir, Fofana, Lasagna, Pussetto, Teodorczyk, Sierralta, ter Avest.

Rozhodca: Pasqua – Mondin, Baccini