Vigo – Sociedad 0:1 (kon.) | Granada – Real Betis 1:0 (kon.) | Levante – Espanyol 0:1 (kon.)
Sevilla – Getafe 2:0 (kon.) | Osasuna – Valencia 3:1 (kon.)
FC Sevilla
2:0 (0:0)
Getafe CF
cz Nedeľa 27.10.2019, 18:30 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) • Španielska LaLiga • 10. kolo

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 10:18. (20:28:19)

Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas desátého kola končí. Sevilla v domácím prostředí vyválčila tři body za vítězství 2:0 nad Getafe.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka příliš fotbalové krásy nepobrala. Sevilla sice držela více balon pod kontrolou, ale nejvíce práce měl hlavní rozhodčí, který musel řešit mnoho nebezpečných zákroků ve středu trávníku. Nakonec první poločas nabídl tři žluté karty. Jedinou vážnější situaci u jedné z branek obstaral Jesús Navas, který našel Nolita, ale domácího útočníka vychytal skvělý David Soria.

Po změně stran se Sevilla ještě více tlačila do útoku a byla odměněna. Torresova přihrávka našla Chicharita, který propálil hostujícího gólmana. Podobná situace se opakovala i deset minut před koncem. Tentokrát nahrával Navas Ocamposovi, ten si ještě obhodil Soriu a poté zakončil do prázdné branky.

90+4

90+3
    Ve střední části trávníku vyhrál hlavičkový souboj s Maksimovićem Fernando. Domácí se ale u balonu příliš dlouho neudrželi a budou muset ještě bránit.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90+1
    Zcela zbytečně inkasuje Lucas Ocampos v nastaveném čase žlutou kartu po faulu na Jasona.

90
    Cabrera poslal míč z autu až před Vaclíka, ale český gólman nemusel ani tentokrát zasahovat. Obrana Sevilly dnes funguje skvěle.

89
    Leandro Cabrera se ještě snažil rozjet útočnou akci Getafe. Po dlouhém nákopu získal pro hosty alespoň aut Ángel Rodríguez.

88
    Sevilla s přehledem dohrává zápas na domácím stadionu. Ve středu pole si vyměňují balon Fernando s Banegou a Vázquezem.

86
    David Soria nebyl vůbec jistý při vyražení rohového kopu. Sevilla se ještě udržela u balonu, což domácímu týmu více než vyhovuje.

85
    S Ocamposem se vracel do obrany Leandro Cabrera. Autor druhé dnešní branky získal pro domácí další rohový kop.

84
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Sevilla si drží pohodlné vedení o dva góly.

83
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Chicharito, přichází Luuk de Jong.

82
    Sevilla pokračuje i po druhém gólu v aktivní hře směrem dopředu. Fernando rozběhl Navase, ten ale nedokázal zastihnout míč na hrací ploše.

80
    Sevilla právě vstřelila branku!
    Sevilla přidává deset minut před konce druhého poločasu druhý zásah! Nevinnou akci rozehrál ve středu pole Éver Banega, následně přišla neskutečná Navasova přihrávka do pohybu LUCASE OCAMPOSE. Domácí útočník si ještě posunul míč kolem vyběhnutého gólmana a poté zakončil do odkryté sítě.

79
    S Chicharitem si poradil tělem Cabrera. Hosté se sice dostali na moment k balonu, ale dále než několik metrů za polovinu se neprobojovali.

78
    Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Kenedy.

77
    Banega udržel míč proti přesile, raději poslal ale hrací předmět k vlastním obráncům. Sevilla stále drží balon pro sebe ve středu pole.

76
    Po faulu na Koundého rozehrávali domácí z vlastní poloviny. Cabrera měl následně co dělat, aby odstavil od balonu nebezpečného Ocampose.