Švajčiarsko – Česko 1:1 (kon.) | Nemecko – Poľsko 3:4 (kon.)
cz Štvrtok 10.10.2019, 18:00 • Stadion FC Solothurn • U20 Elite Tournament

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Všem fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční podvečer! Vítám vás při sledování Elitní ligy reprezentací do 20 let, v němž Česká republika vyzve mladíky ze Švýcarska.

Švýcarsko

Mužstvo ze země helvétského kříže má na kontě po dvou utkáních jeden bod za cennou remízu 2:2 s Portugalskem a to Švýcaři dokonce vedli o dvě branky, nadějný náskok se však udržet nepodařilo. Ani druhý zápas nebyl vůbec špatný, těsná prohra 0:1 a Anglií může mrzet. Proti Česku bude švýcarský výběr favoritem, přesto věříme, že naši borci soupeře značně potrápí.

Česko

Českým mladíkům se zatím v Elitní lize vůbec nadaří. Po dvou zápasech má naše reprezentace skóre 2:6, když nejprve prohrála 2:4 v Německu a následně doma nestačila na Italy v poměru 0:2. Švýcarsko by už přeci jen mělo být hratelnějším soupeřem, lehký oříšek to ale také nebude.

1

2
    Domácí nastoupili do utkání v červených dresech, čeští mladíci zvolili dresy bílé barvy.

3
    Švýcaři se už ve třetí minutě hnali do velmi nebezpečné situace, útočník ovšem napálil balón na střed do připraveného gólmana.

4
    Mužstvo helvétského kříže se snaží postupnou kombinací dostat přes obrannou tvrz soupeře, což se zatím nedaří.

5
    Hráči v červeném nikam nespěchají. Dokonce si zahraje i gólman, jenž odkopem našel u levé lajny spoluhráče.

6
    Prozatím se zápas odvvýjí na naší polovině, řeští borci dnes evidentně budou spoléhat hlavně na pevnou obranu.

7
    Rychlý brejk po pravé straně Čechům nevyšel, rána levačkou z hranice šestnáctky byla z kategorie nepřesných.

8
    Jeden ze Švýcarů se rozhodl přenést hru, ovšem míči dal přílišnou razanci, jeho kolga míč na hrací ploše již nezastihl.

9
    Rozehrávka českého stopera nevyšla. Obránce poslal nákop na forvarda, jehož skvěle dostoupil soupeř.

10
    Češi budou rozehrávat standardní situaci, domácí fotbalista poslal soka k zemi u pravé lajny.

11
    Ze slibně vypadající situace nebylo nic, nejvýše vyskočil proti vysokému míči hráč domácího mužstva.

12
    Presink našich fotbalistů způsobuje Švýcarům nemalé problémy, stoper neměl jinou možnost, než pod tlakem nahrát gólmanovi.

13
    Středopolař se odvážně vrhl do trojice protihráčů, avšak posledním dotykem si míč příliš předkopl a protivníka fauloval.

14
    Standardku rozehrávali i Švýcaři, kteří se pokusili o překvapivou rychlou rozehrávku. Úmysl ale nevyšel, neboť nabíhající hráč byl v ofsajdu.

15
    Po dalším faulu následoval další přímý volný kop, tentokráte domácí borec v červeném napálil dobře postavenou trojčlennou zeď.

16
    Na poslední chvíli odvracel švýcarský levý bek dobře mířený centr na zadní tyč. Následuje rohový kop.

17
    Rozehrávka proběhla na krátko, načež jeden z Čechů vypálil z hodně velkého úhlu. Gólman s přehledem zasáhl, balón schoval v rukavicích.

18
    Rychlý brejk mužstva helvétského kříže po pravé straně vyvrcholil ve zblokovanou ránu. Roh se bude kopat i na druhé polovině hřiště.

19
    A ten byl o poznání nebezpečnější. K hlavičce se totiž dokázal probojovat Švýcar, naštěstí zakončoval těsně nad.

20
    Českého forvarda nikdo nepodpořil směrem dopředu, a tak se rozhodl vypálit z nějakých pětadvaceti metrů. Střílel nepřesně, kulatý nesmysl proletěl kus vedle levé tyče.

21
    Náš gólman odvážně vyběhl proti soupeři, šanci zamezil odvážnou hlavičkou, ta ale byla slabá, dorážející středopolař naštěstí minul odkrytou svatyni.

22
    Asllani z levé strany našel ve vápně nabíhajícího Gabriela Barese, jenž v pádu zakončil vysoko nad.

23
    Na polovině hřiště se faulu dopustil Pavel Šulc. Imeri se dožadoval i žluté karty, tu však hlavní rozhodčí neudělil.

24
    Gólman Manchesteru United Matěj Kovář si počkal, až kulatý nesmysl skočí do vápna,aby ho mohl sebrat před nabíhajícím Rustemoskim. Skvělá práce.

25
    Ruben Del Campo si v hlavičkovém souboji pomohl loktem, což pozornosti rozhodčího neuniklo. Máme tu první žlutou kartu utkání.

26
    Útočná faul českého borce, který se rozhodnutí sudího hodně diví, podle jeho názoru Elis Isufi pád přifilmoval.

27
    Po faulu Češi rozehráli na krátko, do pokutového území centroval Pavel Zifčák. Hlavu spoluhráče ale bohužel nenašel.

28
    Chvíli to vypadalo, že Češi vybojovali penaltu, ke kontaktu však došlo ještě před pokutovým územím. I tak je to ale velmi dobrá šance k ohrožení branky.

29
    Jenže rozehrávka se vůbec nepovedla. Přízemní pas odklidil na přední tyči do bezpečí Maren Haile-Selassie.

30
    Půl hodina zápasu je za námi. Stále čekáme na první úspěšný zásah, jež by dal zápasu nějaký směr. Zatím sledujeme velmi vyrovnané střetnutí.

31
    Ruben Del Campo utíkal po levé straně do šance, nechal se však přeskočit dobře se vracejícím Huškem, jehož následně nedovoleně poslal k zemi.

32
    Bude se kopat penalta! Jeden z domácích hráčů podrazil zezadu Pavla Šulce, rozhodčí neváhal ani vteřinu!
    32. Zákrok na pavla Šulce, po němž hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop

33
    Česko právě vstřelilo branku!
    K penaltě se postavil kapitán JAN FORTELNÝ, jenž si vybral pravou stranu, podobně jako gólman. Saipi ovšem na přesně umístěný pokus nedosáhl!
    33. Jan FORTELNÝ - 0:1

35
    Okamžitě po inkasovaném gólu se po kontaktu v pokutovém území dožadovali odpískání desítky i Švýcaři, Hušel však odstavil soka tělem.

36
    Tomáš Ostrák viditelně zatáhl protivníka za dres, čímž mu znemožnil únik po pravé lajně. Žlutá karta je na místě.

37
    Del Campo by si měl dávat pozor, pokud chce dnešní utkání dohrát. Tvrdě zajel do soupeře a od sudího si vyslechl posledního varování.

38
    Teď byla k vidění velmi vtipná situace, kdy Pavel Šulc musel obíhat pomezního, aby se dostal k míči, což se mu i přes drobné škobrtnutí podařilo. Posléze ale nevyzrál v souboji jeden na jednoho na Isufiho.

39
    I pochvaly od trenéra se nyní dočkal jeden ze záložníku, který se výborně vrátil a obral o kulatý nesmysl Pascala Schupbacha.

40
    Dalším hráčem potrestaným žlutým kartónkem je Michal Kohút, jenž sice trefil nejprve míč, jenže vzápětí šlapákem trefil Imeriho.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou Češi do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?

42
    Neuplynula ani minuta a do českých řad přibyla další, v pořadí již třetí žlutá karta. Jejím autorem je kapitán Fortelný, střelec zatím jediné branky zastavil slibně se rozvíjející protiútok.

43
    Standardku Švýcaři skoro přetavili ve vyrovnání. Do přízemního centru vložil nohu Asllani, kulatý nesmysl proletěl kousek vedle pravé tyče.

44
    Matěj Kovář si dobře vyběhl proti vysokému pasu z pravé strany, nenechal se rozhodit ani dobíhajícím forvardem Del Campem.

45
    Halvní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.

45+1
    Velká šance nekončí druhým gólem v síti Saipiho! Zifčák patičkou dokonale zmátl obránce, následně tvrdou střelou i dokázal propálit gólmana, míč ale doskákal těsně vedle pravé tyče!
    45+1. Při ráně Zifčáka stálo při Saipim i štěstí

45+2
    Zasahovat musel i Matěj Kovář, rozhodně však nemusel řešit tak složitou situaci, jako jeho sok na druhé straně. Kronig totiž mířil doprostřed.

45+3

Je za námi první poločas utkání Elitní ligy do 20 let, po němž Češi poněkud překvapivě vedou nad Švýcarskem 1:0. Jediná branka padla ve 33. minutě z pokutového kopu, hlavní rozhodčí odpískal podražení na Šulce. K exekuci se postavil kapitán Jan Fortelný, jenž zamířil nechytatelně k pravé tyči. Češi hrají velmi dobře, škoda, že se v závěru poločasu neujala i rána Zifčáka.

Druhý poločas začne přibližně v 19:06.

46

46
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Ruben Del Campo, přichází Lorenzo Gonzalez.

47
    Druhý poločas byl zahájen, tak pojďme na něj! Doufejme, že Češi předvedou podobný výkon jako v první půli a houževnaté Švýcary porazí.

48
    Jan Fortelný na středu hřiště skvěle obral o kulatý nesymsl soupeře, následně ale nedokázal na pravé straně najít Dudla.

49
    Nepovedeného odkopu jednoho z obránců Jan Fortelný využít nedokázal, levačkou mířil vedle levé tyčky.

50
    Rána nakonec byla tečována. Následoval tedy rohový kop, který Češi rozehráli na krátko. Krunert si narazil s Dudlem a poté pálil nad.

51
    Druhý poločas zatím nabízí velké množství nepřesností. oba celky se po návratu z kabin terpve dostávají do tempa.

52
    Český výběr má na kontě už čtyři žluté karty. Tentokráte se hříšníkem stal Štěpán Krunert. Mladíci si musejí dávat velký pozor, dohrávat v oslabení by bylo velkou komplikací.

53
    Gólman Amir Saipi se odhodlal k odvážné kličceproti Šulcovi, avšak vyšla mu. Poté přihrál k levé lajně volnému Asllanimu.

54
    Češi se usadili na polovině soupeře, odkud se snaží vsítit druhou branku, ta by znamenala potřebné uklidnění.

55
    Kombinace středem hřiště nevyšla, nahrávku Fortelného vystihl Kastriot Imeri.

56
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    To snad ne! MAREN HAILE-SELASSIE se dostal k vyrovnání jako slepý k houslím. Matěj Kovář totiž při snaze odkopnout balón úplně minul, před švýcarským hráčem se tímpádem otevřela úplně odkrytá svatyně, kterou snad ani nemohl minout.
    56. Maren HAILE-SELASSIE - 1:1

58
    A prakticky se začíná od nuly. S tím rozdílem, že Švýcaři teď budou na koni, naši borci se musí ze smolného gólu rychle oklepat.

59
    Rohový kop kroutil David Zima někam na hranici penalty, nejvýše se ale vyšplhal domácí stoper Kastriot Imeri.

60
    Hodina hry za námi, zbývá ještě půl hodina. Šance na výhru mají bezpochyby oba celky, každá chybička může rozhodnout.

61
    Lukáš Hušek neriskoval, před dotírajícím soupeře raději zvolil malou domů Kovářovi, jenž tentokráte odkopl bez problémů.

62
    Zbytečný skluz Outtary na rozehrávajícího Zimu nemohl skončit jinak, než žlutou kartou.

63
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Štěpán Krunert, přichází Ondřej Zmrzlý.
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Tomáš Ostrák, přichází Jakub Selnar.

64
    Znovu se mužstvo helvétského kříže dožadovali odpískání pokutového kopu, ani tentokrát se ale nedočkali.

65
    Obrovskou šanci zazdil kapitán Jan Kronig, jenž bl sám před Zimou, míč ale poslal přímo do jeho rukou.

66
    Po centru z pravé strany se k hlavičce probojoval Lukáš Hušek, na Sapiho si ovšem nepřišel, gólman si připisuje úspěšný zákrok.

67
    Poslední minuty naskýtají velké množství nepřesností, hra obou týmů je hodně nervózní.

68
    Středem hřiště to tentokráte neprošlo, nahrávka Pavla Šulce na Dudla nebyla z kategorie nejpřesnějších.

69
    Češi budou kopat dnes jiždruhou penaltu! Gólman Saipi vyběhl proti útočníkovi, jehož jasně podrazil!

70
    Exekuce penalty se tentokráte chopil Pavel Šulc, jenž mířil pro změnu na levou stranu. Saipi opět trefil směr a nyní bohužel i ránu dokázal vytěsnit, neboť nebyla tak dobře umístěná jako v případě Fortelného.

71
    Velká škoda, druhý gól by zcela jistě zvedl Čechům sebevědomí. Stále je však dost času na to strhnou vítězství na svou stranu.

72
    V současné chvíli ovšem kombinují domácí fotbalisté, kteří trpělivou hrou čekají na okénko v soupeřově obraně.

73
    Žlutou kartu dostává Kastriot Imeri (Švýcarsko).

73
    Dlouhý nákop na pravou stranu si dokázal zpracovat Rustemoski. Ten okamžitě předal Schupbachovi, s jehož ránou si Kovář poradil.

74
    Jakub Selnar si dobře postavil tělo před soupeře, který zmohl pouze na faul. Zajímavá standardní situace z levé strany.

75
    Centroval sám faulovaný Jakub Selnar. Tomu se ale nepodařilo zvednout míč, na přední tyči odkopl kulatý nesmysl do bezpečí Bares.

76
    Ouattarův pas z pravé strany odvrátil Hušek pouze k Imerimu, jehož dalekonosná rána byla tečována mimo tři tyče.

77
    Matěj Kovář dnes rozhodně nepůsobí jistým dojmem. Střela Švácara směřovala přímo na něj, jenže gólman působící v Manchesteru United ji nedokázal zkrotit a měl velké štěstí, že míš nakonec proskotačil vedle levé tyče.
    77. Nejistý zákrok Matěje Kováře

78
    Chybu gólmana domácí z rohového kopu potrestat nedokázali, nejvýše se totiž vyšplhal Lukáš Hušek.

79
    Antunes si pěkně narazil po pravé straně s Burkartem, jehož pas proletěl pouze nad svatyní Kováře.

80
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Zápas směřuje k remíze, ještě je však dostatek času vstřelit rozhodující gól.

81
    V posledních okamžicích jsou aktivnějším týmem Švýcaři, kterým viditelně zbylo do závěru střetnutí více sil.

82
    Ovšem naše mužstvo zase má na trávníku spoustu nově příchozích čerstvých mladíků, takže by ve fyzické kondice neměl být tak patrný rozdíl.

83
    Lukáš Hušek nyní dokázal osvobodit český celek pouze za cenu dlouhého odkopu. Tvrdě na něj dotíral Antunes, nahrát nebylo komu.

84
    Jakub Selnar nejspíše zamýšlel centrovat, ovšem balón chytl prapodivný směr a div, že se nestočil do brány. Nakonec zasáhl boční síť.

85
    Zdá se, že halvní cílem našich mladíků je ubránění remízového výsledku. Nutno pdotknout, že v posledních minutách mají Švýcaři výrazně navrch.

86
    Více volného prostoru dostal Josias Lukembila, jenž toho okamžitš využil ke střela. Ta proletěla kousek vedle levé tyče.

87
    Brejk českého týmu táhl středem hřiště Ondřej Zmrzlý, průnikovou nahrávku po levé straně zachytil Jankowski.

88
    Další postupná kombinaci mužstva ze země helvétského kříže začíná od gólmana, který rozehrál odkop na krátko.

89
    Pas z levé strany v podání Antunese nebyl z těch nejpovedenějších, balón uzmul ze vzduchu Matěj Kovář.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.

90+1
    Jakub Selnar zezadu zajel do unikajícího protivníka. Hlavní rozhodčí bez rozmýšlení tasil žlutý kartónek.

90+2
    Uff, to bylo velké štěstí. Lorenzo Gonzalez servíroval do šestnáctky výborný přízemní pas, naštěstí nikdo z jeho spolihráčů nedokázal kulatý nesmysl usměrnit do sítě.

90+3
    Dnešní utkání skončí nerzhodným výsledkem, to už je jasné. Poslední akci domácího celku zastavil obětavým skluzem Lukáš Hušek.

90+4

Máme za sebou utkání Elitní ligy reprezentací do 20 let, v němž Česká republika vybojovala na půdě Švýcarska bod za remízu 1:1. Naši mladíci se dostali do vedení ve 33. minutě, nařízený pokutový kop proměnil kapitán Jan Fortelný. Smolné vyrovnání přišlo v 56. minutě. Matěj Kovář při snaze odkopnout minul balón, Maren Haile-Selassie následně bez problémů trefil odkrytou bránu. Češi měli velkou šanci strhnout vedení zpět na svou stranu v 70. minutě, Pavel Šulc ale tentokráte penaltu neproměnil, a tak se na stadiónu FC Solothurn urodila remíza. Pro Švýcary to znamená druhý bod a sedmé místo, Češi zapisují premiérový zisk, po třech zápasech se nacházejí na poslední, tedy osmé příčce.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:09:51)