Bašič – Forejtek 0:2 (kon.) | Polášek, Zelenay – Laaksonen, Kym sk 2:0 (kon.)
Brkic – Veselý 0:2 (kon.) | Gombos – Laaksonen sk 2:0 (kon.)
0
1 1
Sobota 14.09.2019, 18:15 • Bratislava (Slovensko) • Davis Cup • 3. kolo

6:1
    GEM, SET, ZÁPAS Norbert Gombos a už aj SLOVENSKO! Noro to zvládol celé vo veľkom štýle, absolútne zmietol švajčiarsku jednotku z kurtu a po dvoch zhodných hrách 6:1 vybojoval pre Slovensko tretí bod, ktorý znamená definitívne rozhodnutie o celkovom víťazstve nad Švajčiarskom!

40-30
    Mečbal pre Slovensko!

5:1
    Kanár to napokon nebude, Henri Laaksonen získava prvú hru v druhom sete a tak sa ešte udržal v tomto zápase. Norbert Gombos za stavu 5:1 ale môže toto celé stretnutie ukončiť svojim víťazstvom.

5:0
    Víťazným úderom ukončil Norbert Gombos tento gem, úspešne potvrdil brejk, čím sa v druhom sete dostáva do vedenia 5:0! Henri Laaksonen tak ide podávať na udržanie Švajčiarska v tomto zápolení a na odvrátenie kanára v tomto jeho stretnutí.

4:0
    Henri Laaksonen ukončil tento gem nevynútenou chybou, stratil tak aj toto podanie a Norbert Gombos vyhráva v druhom sete 4:0! Slovensko je už len kúsok od celkového víťazstva nad Švajčiarskom.

40-30
    Je z toho brejkbal pre Gombosa!

3:0
    Norbert Gombos zahral eso na záver, úspešne potvrdil brejk a v druhom sete vyhráva 3:0! Henri Laaksonen je už zralý na uterák.

2:0
    Švajčarov úder končí v aute, Norbert Gombos získava prvý brejk v druhom sete a v ňom vyhráva 2:0! Vyzerá to, žeby slovenský reprezentant mal dotiahnuť už v druhom sete tento zápas do úspešného konca, ale radšej ešte nepredbiehajme.

40-0
    A prichádzajú tri brejkbaly! Henri Laaksonen už fiftín nezískal poriadne dlhú dobu.

1:0
    Aj sa tak stáva! Norbert Gombos opäť zaznamenáva čistú hru, Henri Laaksonen už dlhšiu dobu nezískal fiftín a tak slovenský reprezentnat dobre vstupuje do druhého dejstva.

6:1
    Výborne! Norbert Gombos zaznamenal čistú hru aj pri podaní súpera, čím len podčiarkol svoju dominanciu v prvom sete, ktorý získava pomerom 6:1! My verme, že Noro rovnako úspešne zvládne aj druhý set a rozhodne o triumfe Slovenska v stretnutí so Švajčiarskom.

40-0
    Skvelá hra Nora Gombosa pokračuje, sú tu tri setbaly!

5:1
    Norbert Gombos čistou hrou potvrdil brejk, ujíma sa teda vedenia 5:1 v prvom sete a Henri Laaksonen bude musieť podávať na udržanie sa v prvom sete!

4:1
    Na druhý pokus bol slovenský tenista úspešný, keď súper zahral úder do pásky a Norbert Gombos tak získava druhý brejk v prvom sete! Za stavu 4:1 teda bude podávať na potvrdenie brejku, prvé dejstvo má náš reprezentant rozohraté veľmi dobre.

40-15
    Teraz už prichádzajú dva brejkbaly pre Gombosa! Laaksonen vyhodil loptičku von z dvorca.

3:1
    Víťazný úder z rakety Nora Gombosa, takže druhý gembal sa mu v tejto hre už podarilo využiť a ujíma sa tak vedenia 3:1 v prvom sete!

2:1
    Ktorý napokon aj využíva, teraz stopball od Gombosa nebol úspešný. Henri Laaksonen znižuje stav prvého setu na 1:2 zo svojho pohľadu!

2:0
    Áno! Norbert Gombos odvrátil nepriaznvý stav 0:30, zaznamenal štyri fiftíny v rade, čím potvrdil brejk a v prvom sete tak vyhráva 2:0!

1:0
    Výborne! Henri Laaksonen znova chyboval, opäť poslal úder len do pásky a tak Norbert Gombos získava prvý brejk v tomto zápase, ktorým sa dostáva do vedenia 1:0 v prvom sete!

40-30
    Hneď na úvod tohto zápasu tu je brejkbal pre Norberta Gombosa!

Tak je tu zmena v našom obsadení! Neuvidíme napokon súboj tímových jednotiek, pretože Norbert Gombos nahradí Martina Kližana, za Švajčiarov nastúpi podľa plánu Henri Laaksonen.

Filip Polášek a Igor Zelenay získali vo štvorhre druhý bod pre Slovensko a tak nad Švajčiarskom vyhrávame 2:1! Podľa nominácie je na programe súboj tímových jednotiek: Martin Kližan vs. Henri Laaksonen. Je však otázne, či sa to ešte nebude aj meniť.