Kližan – Ehrat sk 0:2 (kon.) | Martin – Laaksonen sk 2:1 (kon.)
1
2 6 5
Piatok 13.09.2019, 19:11Davis Cup • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Andrej Martin a Henri Laaksonen. Predbežný začiatok je naplánovaný na 18:30.

Slovensko čakajú v piatok a v sobotu súboje so Švajčiarskom. Bude to v rámci zápasu 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára tenisových družstiev. Víťaz tohto zápolenia v Bratislave postúpi do marcovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. Nehrajúci kapitán Slovenska Dominik Hrbatý nominoval na toto stretnutie Martina Kližana, Andreja Martina, Norberta Gombosa a dvoch deblových špecialistov Filipa Poláška a Igora Zelenaya.

Súboj o postup do marcovej kvalifikácie otvorí súboj slovenskej jednotky Martina Kližana a švajčiarskej dvojky Sanda Ehrata od 17:00. Potom sa na kurt dostane slovenská dvojka Andrej Martin a švajčiarska jednotka Henri Laaksonen. Do dobotňajšej štvorhry sú za Slovensko nominovaní naši debloví špecialisti Filip Polášek s Igorom Zelenayom, za súpera by tohto súboja mali nastúpiť Marc-Andrea Hüsler a Laaksonen. Potom by mal prísť na rad súboj tímových jednotiek, všetko sa to však samozrjeme bude odvíjať podľa priebežného skóre.

Švajčiarsko pricestovalo do Bratislavy bez svojich dvoch hlavných hviezd, diváci tak naživo neuvidia Rogera Federera a Stana Wawrinku. Aj na základe tohto môžme hovoriť o tom, že sme v tomto zápolení favoritom, ale budeme to musieť dokázať aj na kurte.

Určite sa budeme spoliehať tradične na výkony Martina Kližana, ktorý je však momentálne bez ideálnej formy. Verme však, že si napraví chuť práve v reprezentácii a že Slovensku pomôže zvládnúť toto stretnutie.

Z programu medzi Slovenskom a Švajčiarskom vám ponúkneme všetky zápasy formou nášho online prenosu!

Sandro Ehrat sa postaral o prvé prekvapenie tohto zápolenia, keď v dvoch setoch zdolal našu tímovú jednotku Martina Kližana a získava tak pre Švajčiarsko prvý bod! O ten náš prvý teda o malú chvíľu bude museiť zabojovať Andrej Martin.

Andrej Martin a Henri Laaksonen sú už prítomní na kurte a prebehne tak ich krátka rozcvička. Slovenský tenista má pred sebou veľmi náročú úlohu, zdolať jednotku súpera a postaviť sa tak o vyrovnanie, kedže Martin Kližan svoje prvé vystúpenie nezvládol a prekvapivo podľahol Ehratovi.

Môžme zrejme konštatovať, že toto stretnutie nemá jasného favorita, postavenie v rebríčku je takmer vyrovnané. Verme však, že Andrej Martin nadviaže na svoju výbornú poslednú formu a podarí sa mu stav za Slovensko vyrovnať.

Ako prvý začne na servise švajčiarsky tenista Henri Laaksonen, prajem príjemný športový zážitok!

0:0

15-0
    Henri Laaksonen neodštartoval svoje prvé podanie úspešne, zahral úder len do autu a tak prvý fiftín získava Andrej Martin.

30-0
    Švajčiarska jednotka ihneď s ťažkosťami na úvod zápasu, pri svojom podaní prehráva o dva fiftíny.

30-15
    Laaksonen zahral teraz víťazný úder a tak získava svoj prvý fiftín v tomto zápase. Stále to má však Andrej rozohraté veľmi dobre.

40-15
    Slovenský tenista sa teraz nebál zaútočiť a získava prvé dva brejkbaly v tomto zápase!

40-30
    Henri Laaksonen aktívnou hrou prvú hrozbu dokázal odvrátiť.

1:0
    Na druhý pokus už bol Andrej Martin úspešný a získava hneď prvé podanie súpera v tomto zápase! Slovenský tenista sa tak ujíma vedenia 1:0 a bude podávať na potvrdenie brejku.

15-0
    Andrej Martin odštartoval cestu za potvrdením brejku úspešne a na svoje konto si pripisuje fiftín.

30-0
    Laaksonenov úder zastavuje páska a tak je tu druhý fiftín pre slovenského tenistu.

30-15
    Loptu získava Laaksonen.

40-15
    Presný bekhendový slajs od Andreja Martina, takže naša dvojka získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

2:0
    Výborne! Esom Andrej Martin napokon brejk aj potvrdil a tak slovenský tensita správne odštartoval toto stretnutie, v prvom sete sa ujíma vedenia 2:0!

0-15

15-15
    Dlhšiu výmenu zakončil Švajčiar úderom do autu, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Henri Laaksonen úspešne obhodil svojho dnešného súpera a tak znova vedie o jeden fiftín pri svojom podaní.

30-30
    Teraz to však Švajčiarovi nevyšlo, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Laaksonen to trafil presne po čiare a tak získava gembal.

40-40
    Andrej Martin mu ho však premeniť nedokázal, z ťažkej pozície posiela tento gem na zhodu.

40-A
    Ritern slovenského tenistu končí v aute, druhý gembal pre Švajčiara.

40-40
    Zhoda.

A-40
    Andrej Martin skvelo zahral túto výmenu a tak získava brejkbal!

40-40
    Druhý brejk slovenského tenistu sa však teraz nezrodil, toto bol kvalitný forhend od Švajčiara z behu.

A-40
    Slovenský tenista získava aj druhý brejkbal!

3:0
    Laaksonen sa presunul na sieť a svoj úder totálne pokazil! Andrej Martin tak získava aj jeho druhé podanie a ujíma sa vedenia 3:0 v prvom sete.

3:0
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

3:0
    Koniec prestávky, podávať bude Andrej Martin.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku musel Andrej odštartovať cez druhý servis, ktorý však zvládol a na svoje konto si tak pripisuje tento fiftín.

30-0
    Švajčiarov úder zastavuje páska, druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

40-0
    Andrej Martin získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

40-15
    Čistá hra nášho tenistu to napokon nebude, Henri Laaksonen zahral presný úder na čiaru.

4:0
    Teraz však esom ukončil Andrej Martin tento gem, úspešne sa mu potvrdilo potvrdiť brejk a v prvom sete už vyhráva 4:0!

0-15

0-30
    Druhý fiftín v rade pre Švajčiara.

15-30
    Andrej Martin sa úspešne presunul na sieť a znižuje stav tohto gemu na jeden fiftín.

15-40
    Dva gembaly pre Švajčiara.

4:1
    Úder slovenského tenistu končí ďaleko v aute, takže sa zrodil prvý gem v prospech Laaksonena v tomto zápase, ktorým znižuje stav v prvom sete na 4:1 z pohľadu Andreja Martina!

4:1

4:1

15-0
    Henri Laaksonen zakončil dlhšiu výmenu len úderom do pásky.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre Slováka.

30-15
    Laaksonen predviedol presné obhodenie, čím znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

40-15
    Andrej Martin si poradil presným servisom a získava teda dva gembaly.

5:1
    Slovenský tenista opäť ukázal výborný servis a ujíma sa vedenia 5:1 v prvom sete! Henri Laaksonen tak ide podávať na udržanie sa v úvodnej sade tohto zápasu.

0-15
    Dôkežité podanie zahájil úspešne a tak získava fiftín na svoje konto.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Tesný aut z rakety slovenského tenistu, Švajčiar opäť vedie o jeden fiftín na svojom podaní.

30-30
    Chyba z forhendu, po 30 na oboch stranách. Tak, príde gembal či setbal?

40-30
    Laaksonen zahral len bekhend do autu, Andrej Martin teda získava setbal!

40-40
    Švajčiar musel cez druhé podanie, čo však zvládol a po aute z rakety nášho tenistu sa presúvame na zhodu.

40-A
    Henri Laaksonen získava gembal na udržanie sa v prvom sete.

5:2
    Andrej Martin v tejto hre setbal nevyužil, Henri Laaksonen sa tak ešte po premenenom gembale udržal v prvom sete! Za stavu 5:2 však bude Andrej podávať na víťazstvo v prvom sete.

5:2

5:2

15-0
    Loptu získava Martin.

30-0
    Precízne to Andrej Martin teraz zahral na sieti, získava tak svoj druhý fiftín v rade.

40-0
    Tri setbaly pre slovenského tenistu!

6:2
    Čistou hrou ukončil Andrej Martin prvý set vo svoj prospech, keď po celý čas na kurte proti švajčiarskej jednotke dominoval a ujíma sa v tomto zápase vedenia 1:0! Verme, že Andrej bude takto pokračovať aj v druhom sete a vyrovná tak stav tohto zápolenia pred zajtrajším programom.

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Henri Laaksonen.

15-0
    Henri Laaksonen musel na úvod druhého setu cez druhé podanie, čo sa mu stalo osudným a tak fiftín získava náš tenista.

30-0
    Švajčiar potom zakončil dlhú výmenu len do autu a tak pri svojom servise prehráva o dva fiftíny.

30-15

30-30
    Dva fiftíny sú tu teraz aj pre Laaksonen po veľmi dobrom forhende.

40-30
    Andrej Martin však už v tejto chvíli získava prvý brejkbal v druhom sete!

40-40
    Nepodarilo sa mu ho však využiť, presúvame sa teda na zhodu.

A-40
    Henri Laaksonen chyboval a tak slovenský tenista získava druhý brejkbal!

40-40
    Ani ten však nevyužíva, úvodný gem druhého setu tak ešte stále pokračuje.

40-A
    Po dvoch odvrátených brejkbaloch tak prichádza gembal pre Švajčiara.

0:1
    Ktorý napokon aj využíva a tak sa ujíma vedenia 1:0 v druhom sete! Škoda, Andrej mohol ideálne začať druhé dejstvo, ale určite ho to zatiaľ mrzieť nemusí.

15-0
    Dlhšiu výmenu zakončil Laaksonen do autu, Andrej Martin tak úspešne zahájil svoje prvé podanie v druhom sete.

30-0
    Na úder po čiare reagoval Andrejov súper nepresne, loptičku zahral len do autu.

40-0

1:1
    Čistá hra pre slovenského tenistu, ktorú získava esom a vyrovnáva teda stav v druhom sete na 1:1!

15-0
    Andrej Martin sa výborne presunul na sieť a získava tento prvý fiftín pri podaní súpera.

15-15

15-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu po dlhšej výmene.

15-40
    Henri Laaksonen si pomáha servisom a získava teda dva gembaly.

1:2
    Hneď na prvý pokus po úspešnom voleji ukončil Laaksonen tento gem, svoj servis si opäť udržal a ide do vedenia 2:1 v druhom sete!

1:2

1:2

15-0
    Výborný prechod slovenského tenistu na sieť, na úvod tohto podania je tak úspešný.

15-15
    Dlhšia výmena končí nevynútenou chybou slovenského tenistu.

30-15

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Švajčiar predviedol výborný prechodz defenzívy do ofenzívy a tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Gembal pre Andreja Martina.

2:2
    Slovák ho využíva a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!

0-15

0-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

0-40
    Henri Laaksonen so šancou na čistú hru.

2:3
    Švajčiar využíva hneď prvý gembal, takže čistou hrou sa ujíma vedenia 3:2 v druhom sete!

2:3

2:3

0-15
    Toto podanie slovenský tenista nezačal úspešne, na presný úder súpera sa mu reagovať nepodarilo.

0-30

0-40
    Nuž, Henri Laaksonen teraz nádrhene ukončil peknú výmenu úspešným dropšotom a získava tak tri brejkbaly, ktoré sú jeho prvé v tomto zápase!

15-40
    Prvú hrozbu dokázal Andrej odvrátiť.

30-40
    Eso nášho tenistu, takže aj druhý brejkbal súpera je minulosťou.

40-40
    Áno! Andrej Martin odvrátil aj tretí brejkbal, správne sa presunul na sieť a tak ideme v tomto geme cez zhodu.

A-40
    Výhoda Slovensko.

40-40
    Laaksonen zahral ukážkový forhend, šiesty gem druhého setu tak ešte nekončí.

A-40
    Zhoda.

3:3
    Výborne! Andrej Martin odvrátil v tomto geme tri brejkbaly a vyrovnáva stav druhého setu na 3:3, stále si tak náš tenista drží podanie v tomto zápase.

0-15

0-30

15-30
    Je tu dvojchyba od Laaksonena.

30-30
    Druhá dvojchyba v rade, nie často tento jav nastane. Po 30 na oboch stranách, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Henri Laaksonen úspešne skrátil túto výmenu a tak získava gembal.

40-40
    Nepoarilo sa mu ho však využiť, aj v tomto geme tak pôjdeme cez zhodu.

40-A
    Chyba z rakety nášho tenistu, druhý gembal pre Švajčiara.

3:4
    Ten už využíva, Henri Laaksonen vyhráva v druhom sete 4:3!

3:4

3:4

15-0
    Agresívna hra Švajčiara v tomto prípade úspešná nebola.

30-0

40-0
    Tri gembaly pre slovenského tenistu.

4:4
    Čistou hrou Andrej Martin vyrovnáva na 4:4 v druhom sete!

0-15
    Henri Laaksonen predviedol úspešný prechod na sieť a tak tento servis odštartoval úspešne.

0-30

0-40
    Švajčiar rovnako so šancou na čistú hru.

4:5
    Aké požičaj, také vráť! Henri Laaksonen rovnako zaznamenáva čistú hru a ide v druhom sete do vedenia 5:4! Andrej Martin tak bude musieť podávať na udržanie sa v druhej sade hry.

4:5

4:5

0-15
    Forhend slovenského tenistu končí ďaleko v aute.

15-15

15-30

15-40
    Henri Laaksonen napokon získava dva setbaly pri podaní nášho tenistu!

30-40
    Andrej Martin prvú hrozbu odvracia.

4:6
    Pod tlakom napokon náš tenista podlahol, vôbec prvýkrát stratil v tomto zápase svoj servis a to v dosť nešťastnú dobu! Henri Laaksonen vyhráva druhý set pomerom 6:4 a tak o osude tohto stretnutia bude musieť rozhodnúť tretí set!

0:0

0:0

0-15
    Laaksonen odštartoval rozhodujúci set úspešne.

0-30

0-40
    Tretí fiftín v rade pre Švajčiara, ktorý má teda šancu na čistú hru.

0:1
    No a aj sa tak stáva, čistu hrou Henri Laaksonen vstúpil to tretieho setu!

15-0
    Dlhšiu výmenu zakončil Švajčiar úderom do pásky, Andrej Martin teda získava prvý fiftín v treťom sete.

30-0
    Nepresný úder švajčiarskej jednotky, druhý fiftín v rade pre Andreja.

30-15
    Teraz však Laaksonen umiestnil loptičku presne na čiaru.

40-15

1:1
    Andrej Martin vyrovnáva stav v treťom sete na 1:1!

15-0
    Laaksonen neodštartoval tento servis úspešne.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre Andreja, ktorý tak má šancu dostať sa k brejkbalom.

40-0
    Krásna výmena, ktorú úspešne zakončil Andrej Martin a tak získava tri brejkbaly!

2:1
    Skvelé! Andrej Martin čistou hrou berie prvé podanie súpera v treťom sete a ujíma sa tak vedenia 2:1 v rozhodujúcom ste! Uvidíme, či to napokon bude kľúčový moment.

2:1

2:1

0-15
    Cestu za potvrdením brejku nezačal Andrej Martin úspešne.

0-30
    Aj pod tlakom zahral Švajčiar správne, druhý fiftín v rade pri podaní súpera.

15-30

30-30
    Dva fiftíny v rade teraz aj pre nášho tenistu, po 30 na oboch stranách.

40-30
    Ľahká chyba z rakety Laaksonena, takže po treťom fiftíne v rade získava Andrej Martin gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Nuž, ale nevyužíva ho, kedže chyboval a tak tento gem putuje do zhody.

A-40
    Laaksonenov úder zastavila páska, druhý gembal pre Andreja Martina, ktorým môže potvrdiť brejk.

3:1
    Výborne! Servis – volej od nášho tenistu, ktorý tak potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 3:1 v treťom a teda rozhodujúcom sete.

0-15

0-30
    Švajčar zvládol druhé podanie a ide do vedenia o dva fiftíny.

0-40
    Henri Laaksonen si pomáha servisom a získava tak tri gembaly.

3:2
    Dvojka švajčarského celku zaznamenáva čistú hru, čím znižuje na 3:2 z pohľadu nášho tenistu! Stále je tu teda výhoda brejku pre Andreja Martina.

3:2

3:2

15-0
    Aj šťastie hralo teraz s naším tenistom, napokon však presným forhendom odštartoval tento gem.

15-15

15-30
    Druhý fiftín v rade pre Švajčiara pri podaní nášho tenistu.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30

40-40
    Gembal Slovák nevyužíva, Laaksonen dobre čítal servis nášho tenistu.

A-40
    Druhý gembal pre Andreja Martina.

4:2
    Loptička v aute od Švajčiara, takže Andrej Martin je na druhý pokus úspešný a ujíma sa vedenia 4:2 v treťom a rozhodujúcom sete!

0-15
    Švajčiar uspel na druhom podaní.

0-30
    Peknú výmenu teraz zakončil Henri Laaksonen úderom do voľného priestoru.

0-40

4:3
    Henri Laaksonen čistou hrou znižuje na 3:4 z jeho pohľadu v treťom sete!

4:3

4:3

15-0
    Andrej Martin musel cez druhé podanie, čo však zvládol a pripisuje si tak fiftín na svoje konto.

30-0

30-15
    Henri Laaksonen dostal nášho tenistu pod tlak a tak nižuje na rozdiel jedného fiftínu.

40-15
    Eso od Andreja Martina, takže získava dva gembaly. Táto pomoc prichádza v správny čas.

5:3
    Cez druhé podanie, ale predsa! Andrej Martin zvládol tento gem, ujíma sa vedenia 5:3 v treťom sete a jeho dnešný súper Henri Laaksonen bude podávať na udržanie sa v tomto stretnutí!

0-15
    Henri Laaksonen začína veľmi dôležité podanie víťazným bekhendom.

15-15
    Toto je však chyba od Švajčiara, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Druhý fiftín v rade pre Andreja Martina.

30-30
    Švajčiar zahral presný lob, po 30 na oboch stranách. Tak, príde gembal či mečbal?

40-30
    Mečbal pre Andreja Martina!

40-40
    Dlhý úder slovenského tenistu končí v aute, zhoda.

40-A

5:4
    Henri Laaksonen úspešne odvrátil mečbal, potom využil gembal a znížil stav v treťom sete na 4:5 z jeho pohľadu! Po krátkej prestávke bude Andrej Martin podávať na víťazstvo v tomto zápase.

5:4

5:4

0-15

0-30
    Dlhý úder z rakety slovenského tenistu končí v aute, Henri Laaksonen ešte dramatizuje tento zápas.

15-30
    Laaksonen zahral dlhú výmenu do pásky.

30-30
    Situácia sa zopakovala, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Švajčiar zahral presné obhodenie, takže získava brejkbal na udržanie sa v tomto zápase!

40-40
    Ale nevyuživa ho! Dráma pokračuje.

40-A
    Pokazený úder od slovenského tenistu, druhý brejkbal pre Laaksonena.

5:5
    Henri Laaksonen sa udržal v tomto zápase! Pri svojom podaní sa Andrej Martin k mečbalu nedostal, svoje podanei tak stratil a ešte si tak dnes AXA Aréna môže užiť veľkú tenisovú drámu.

15-0

15-15

30-15
    Andrej Martin znova vedie pri servise súpera o jeden fiftín.

40-15
    Slovenská tímová dvojka získava dva brejkbaly!

6:5
    Hneď ten prvý aj využíva a tak sa zrodil ribrejk! Andrej Martin vyhráva v treťom sete 6:5 a získava druhú šancu ukončiť toto stretnutie vo svoj prospech!

6:5

6:5

15-0
    Dôležité podanie teraz Andrej odštartoval úspešne.

30-0

30-15
    Slovák teraz netrafil základnú čiaru, stále je však blízko k ďalšiemu mečbalu.

40-15
    Je tomu naozaj tak, dva mečbaly pre Slováka!

7:5
    GEM, SET, ZÁPAS Andrej Martin! Naša tímová dvojka to napokon zvládla, po náročnej trojsetovej dráme zviťazila v tomto stretnutí nad švajčiarskou jednotkou Henri Laaksonenom a určite je tu úľava v našom tíme po tomto dramatickom stretnutí, ktoré ponúklo výborný tenis.

Koniec zápasu

Andrej Martin získava pre Slovensko prvý bod a tak je po prvom hracom dni stav medzi Slovenskom a Švajčiarskom vyrovnaný 1:1! Po prekvapujúcej prehre Martina Kližana tak zabrala naša tímová dvojka, Andrej predviedol výborný výkon a v zápase, ktorý nemal jasného favorita, napokon získava bod a všetko je to pred zajtrajším programom otvorené.

Dnes to bol teda pre Slovensko náročný deň, napokon zrejme aj môžme byť radi, že po prvom dni tu je nerozhodný stav. Zajtra sa od 16:00 hod. začína štvorhrou a potom sú na programe ešte dve dvojhry. Nominácie sa však ešte môžu meniť.

To je už teda dnes z mojej strany všetko, ďakujem za vašu pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (21:27:51)