Chabarovsk – Barys 1:3 (kon.) | Vladivostok – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | Čerepovec – Helsinki 1:4 (kon.)
Nižnekamsk – Metallurg Magnitogorsk 3:0 (kon.) | Novgorod – CSKA Moskva 2:1 (po pr.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
CSKA Moskva
cz Streda 11.09.2019, 18:00 • Nagorny Arena • KHL

Utkání nám skončilo výsledkem 2:1 v prodloužení pro domácí barvy. Pro Novgorod je vítězství velmi důležité, neboť po dnešku má na kontě už 4 body. Utkání však začalo lépe pro hosty. V přesilové hře se na konci první periody prosadil Michail Grigorenko a favorit měl po první třetině náskok. Ten byl smazán zhruba v polovině utkání z hole Damira Žafjarova. Dlouho jsme pak další branku neviděli a sledovali jsme opravdu vyrovnaný hokej. Zaslouženě šla hra až do prodloužení, ve kterém se tři sekundy před koncem radovali domácí. Stanislav Bočarov doklepl touš do brány a připsal na konto Nižného Novgorodu druhý bod z tohoto zápasu.

Z mé strany je to vše. Na počtenou! (20:42:02)

Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (MOS) 0+0, 2 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 16:11.

Torpedo právě vstřelilo branku!
    Domácí tři sekundy před koncem prodloužení rozhodují zápas! Celé akci předcházela situace na opačné straně. Vey svou dalekonosnou ránu namířil do tyče a puk se od ní odrazil přímo do protiútoku domácích dva na jednoho. STANISLAV BOČAROV dokázal doklepnout puk do opuštěné branky po skvělém zákroku Sorokina proti střele Aljajeva. Asistence: Arťom Aljajev.

64:09
    Jiří Sekáč měl na hokejce rozhodnutí. Tolčinskij po jeho pobídce bránu netrefil, avšak kotouč se od mantinelu odrazil znovu před bránu, kde stál český hokejista. Bohužel pro hosty ale netrefil touš ideálně a Lindbäck dobře zasáhl.

63:27
    Dahlbeck si počkal na přesnou přihrávku a svůj pokus namířil k zadní tyči. Domácí brankář zasáhl betonem.

62:52
    Urakovův přechod do pásma útočného se neobešel bez zbytečné kličky, a proto byl jeho spoluhráč v pásmu rychleji. Ofsajd.

62:30
    Přesně v polovině nastaveného času je hra poprvé zastavena. Vhazovat se bude ve střední třetině.

62:10
    Hosté pobývají v útočném pásmu a vyměňují si puk.

61:30
    Grigorenko nádherně uvolnil Nestěrova ve velké šanci. Ruský obránce si kotouč nejprve zpracoval, a proto gól nevstřelil. Lindbäck následně skvěle zasáhl.

60:59

60:33
    Domácí obránci si rychle vyměnili puk na modré čáře, ale celou kombinaci překombinovali. Mišarin už zbytečně vybízel spoluhráče před bránou.

60:01

Oba týmy si po dnešním utkání připíšou po bodu, kdo získá ten bonusový, to se ještě dozvíme. Za pár minut odstartuje prodloužení, ve kterém budou hrát hokejisté Torpeda ještě minutu přesilovou hru. Třetí třetina nám moc hokejového vzruchu nenabídla a šancí v ní bylo velmi málo. Snad se tento fakt v prodloužení změní.

Střely na bránu po 3. třetině: 26 – 31.

60:00

59:47
    Body se zřejmě budou dělit. CSKA dostalo kotouč do středního pásma.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 28. Žafiarov (Varfolomejev), 65. Bočarov (Aliajev) – 15. Grigorenko (Kaprizov, Nesterov)

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev (C), Orlov, Ch. Genoway, Mišarin, Volčenkov (A), Aliajev, Zborovskij – Schroeder, Varfolomejev, Žafiarov – Šenfeld, Q. Howden, Belevič – Iľjin (A), Bočarov, Urakov – Szczechura, Gončaruk, Smolin.
    CSKA Moskva: Sorokin (L. Johansson) – Dahlbeck, M. Robinson (A), Marčenko, Kiselevič, A. Romanov, Nesterov (A), Čmychov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Telegin, Slepyšev, P. Karnauchov – Tolčinskij, Andronov (C), Kalinin.

Rozhodca: Gašilov, Cyplakov – Zacharov, Šadrin

Diváci: 5 200